مقاله: درس عبرتی که منچستریونایتد و سولشر از سرمربیان اخراجی قبلی گرفتند

به نقل ازManchester Evening News  با هم مقاله ای از درس عبرتی که سولشر از سرمربیان اخراجی قبلی گرفت را با هم مرور می کنیم

یونایتد فنز- اوله گنار سولشر در منچستر یونایتد تحت فشار زیادی قرار گرفته است اما برد مقابل اورتون ثابت کرد آنها توان پاسخگویی به انتقادات را دارند.منچستریونایتد خیلی راحت پس از بازی با اورتون جواب منتقدان خود را دادند.

هواداران ، روزنامه نگاران و کارشناسان حق دارند از منچستریونایتد توقع بهترین عملکرد را داشته باشند؛ اکثر هواداران امروزی منچستریونایتد به زمان بازی این تیم زیر نظر فرگوسن بر میگردند و حتی عده ای از آنها هنوز هم بازی های جرج بست، بابی چارلتون و برایان رابسون را به یاد می آورند. تاریخچه باشگاه نیز نشان دهنده افتخار و غرور آن است و نمی توانید آن را تغییر دهید.

فرگوسن که در اواخر دوره باسبی بزرگ هدایت منچستریونایتد را بر عهده گرفت در اوایل دوران خود افت و خیز های زیادی را تجربه کرد تا بتواند امپراطوری خود را در منچستریونایتد بسازد و شاید همین تنها دلیلی است که می توان به سولشر اعتماد کرد.

با این حال هواداران منچستریونایتد از بیخیالی های سولشر پس از باخت های تیم عصبانی هستند. هواداران انتظار دارند پس از هر باخت از شدت عصبانیت از گوش های سولشر بخار خارج شود. اما سولشر پس از هر باخت در کنفرانس خبری ادعا می کند که تیمش خیلی خوب بازی کرده و حق آنها باخت نبوده است. شاید تصور او این است که بیش از حد محترم و خوب است. اما هر چه که بود برد مقابل اورتون باعث خوشحالی دوباره هواداران و موقتا خارج شدن فشار از روی تیم شد.

عصبانیت سولشر از تقویم مسابقات در کنفرانس بعد از بازی با اورتون کاملا مشهود بود به طوری گری لینکر ادعا کرد تا حالا این روی سولشر را ندیده است.

سولشر پس از پیروزی به دوربین های تلویزیونی گفت: “ما برای شکست آماده شده بودیم.”(منظور از اینکه زمان بندی مسابقات آنقدری بد بود که ما امیدی به برد نداشتیم)

من فقط میخواهم به شما بگویم به زمان بد شروع مسابقه دقت کنید که چگونه می خواستند ما را نابود کنند. ما امروز مجبور بودیم که به لوک شاو بازی دهیم و بخاطر فشار بازی های پشت سر هم و فاصله زمانی کوتاه بازگشت از ترکیه او مصدوم شده است و حالا او را تا زمانی نا معلوم در اختیار نخواهیم داشت. بازی های این فصل لیگ برتر بسیار به هم ریخته و نا منظم است و من نمیدانم چه لزومی دارد بازی های اینقدر فشرده و در تداخل با بازی های اروپایی باشد؟

وی در ادامه گفت:

“من به اندازه کافی به برنامه ریزی مسابقات ایراد گرفته ام کمی درباره بازی صحبت کنیم جایی که تیم همانند زمان فرگوسن بسیار خوب بازی کرد و مزد آن را هم گرفت.

هری مگوایر نیز نسبت به اتفاقات اخیر واکنش نشان داد و اذعان کرد که تمرکز تیم روی بازی هاست و سعی می کند که تیم‌ را از حاشیه ها پاکسازی کند.

می پرسید چرا حاشیه در تیم است؟ احتمالاً به خاطر موفقیتی است که در گذشته داشته ایم. زیرا ما بزرگترین باشگاه جهان هستیم.

کاملاً واضح است که مربی و کاپیتان منچستریونایتد به دنبال تغییر ذهنیت و حفظ ثبات و همچنین پیشرفت تیم هستند.زیرا مدت زیادی است که در دوران پس از فرگوسن بازیکنان خوب بسیاری به تیم آمدند اما هیچکدام آن تعصبی که باید را از خود نشان نداده اند.

غیرت و تعصبی که درون بازیکنانی همچون روی کین، وین رونی و ریو فردیناند وجود داشت و باعث می شد تیم ها قبل از ورود به اولترافورد لرزه به جانشان بیافتد از بین رفته است. چیزی که در چند وقت اخیر نیز بخاطر عدم حضور هواداران به علت شیوع ویروس کرونا بیشتر به چشم میاید و به تیم های دیگر جسارت برد در الترافورد را داده است.

خیلی زود است که بگوییم نیش افعی برگشته است. چیزی که در دوران فن خال و مورینیو دو مربی ای که اسم و افتخارات بسیار بیشتری از سولشر داشتند انجام نشد.

سولشر هم اکنون توانسته اعتماد به نفس کافی برای کسب نتیجه و رهبری تیمش را بدست آورد طوری که او اگر احساس کند بازیکنی با سیستم بازی تیم هماهنگ نیست بدون ترس و نگرانی او را نیمکت نشین می کند، همان کاری که با پوگبا و ماتیچ انجام داد و به جای آنها فرد و اسکات را در ترکیب اصلی تیم قرار داد.

او هم اکنون بسیار خشنود است که در تابستان ادینسون کاوانی را جذب کرده است. او حتی به درست یا غلط زیاد به انتقاد رسانه هایی که موافق بازی کردن فن د بیک هستند نیز توجه نمی کند.

اوله از کاپیتان تیمش (مگوایر) در مقابل رسانه ها دفاع می کند، و روحیه جنگندگی خود را به بازیکنانی همچون برونو فرناندز منتقل می کند. تصمیمات ون خال و مورینیو غالباً به هم ریخته بود مخصوصا در خصوص خرید بازیکنان جدید و مصاحبه های قبل و بعد از بازی که باعث تمسخر تیم در رسانه ها می شد. حالا سولشر در حال عبرت گیری از سرمربیان پیشین باشگاه است تا بتواند به نحو احسن شغل خود را حفظ کند.

او در حالی که به طور همزمان از ویژگی های کلاسیک فرگوسن استفاده می کند همانند وی نیز در نقش یک مدیر ورزشی بازیکنانی درستی را جذب و بازیکنان بی خاصیت تیم را به فروش رسانده یا سکو نشین می کند.

درباره ی محمدرضا رضایی

متولد فروردین سال 1378، در حال تحصیل در رشته ادبیات نمایشی دانشگاه شیراز از شهرستان اقلید واقع در استان فارس

مطلب پیشنهادی

مقاله: آزاد های جذاب! منچستر باز هم به سراغ بازیکنان رایگان می‌رود؟

با توجه به شرایط اقتصادی، ممکن است باز هم منچستر یونایتد به جذب بازیکنان رایگان …

یک دیدگاه

  1. اینکه بزرگ بودن اسم یک بازیکن دلیل قرار گرفتنش تو ترکیب نیس بنظرم یکی از خوبی های سولسشره ک جدیدا اینطور شده پارسال اینجوری نبود این یکی از ویژگی های فرگوسنم بود

    ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 16 =