یونایتد فنز

بروزترین مرجع خبری منچستریونایتد در ایران

مقاله: جذب واران و سانچو فراتر از بعد فنی، حرفه ای گری عنصر گم شده ی رختکن یونایتد

سانچو و واران دو خرید پر سر و صدای یونایتد تا اینجای بازار نقل و انتقالات محسوب می شوند.

یونایتد فنز – احتمالا هواداران یونایتد آخر هفته ی جاری می توانند شاهد اولین بازی سانچو باشند و حتی واران نیز بسته به زمان شروع و آغاز قرنطینه اش در انگلیس ممکن است به میدان برود. با لغو بازی مقابل پرستون حالا بازی آخر شیاطین سرخ طی پیش فصل که مقابل اورتون است از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد بود چرا که اوله با از دست دادن فرصت بازی دادن به بازیکنان اصلی تیم مقابل پرستون، احتمالا از اکثر آن ها مقابل اورتون استفاده کند.

در بازی مقابل آبی های مرسی ساید نیز رسیدن به آمادگی مهم تر از نتیجه خواهد بود و اگر یونایتد لیگ را قدرتمند آغاز کند مسلما شکست در بازی های دوستانه توجیه پذیر و بی اهمیت خواهند بود.

اولین حضور سانچو و واران در لباس یونایتد بازتاب زیادی در فضای مجازی خواهد داشت چرا که مانند نقل و انتقالاتی است که معمولا در بازی های ویدئویی شاهد آن ها هستیم، اما هواداران یونایتد از همین ابتدا انتظار مشخصی از دو ستاره ی تازه وارد تیم دارند.

سانچوی ۲۱ ساله پس از کسب شهرت گسترده در آلمان به عنوان یکی از آینده دار ترین جوانان فوتبال دنیا جذب شده است. واران ۲۸ ساله نیز یکی از بهترین های جهان در پست خود است و آماده ی نبرد با فن دایک و دیاز برای کسب عنوان بهترین مدافع میانی لیگ جزیره است.

از لحاظ کیفیت فردی واران و سانچو حرفی برای گفتن باقی نمی گذارند. اما مهم ترین نکته ای که میتوان ذکر کرد، حرفه ای گری آنها روند انتقال به یونایتد بود.

یک سال پیش سولشر گفت که رفتار غیر حرفه ای بازیکنان را تحمل نخواهد کرد و طی اقدامی کم سابقه تعدادی از بازیکنان نسبتا گران قیمتی که زیر نظر سرمربیان سابق جذب شده بودند را به فروش رساند. سولشر در مصاحبه با مجله هواداری United We Stand گفت:

شخصیت بسیار مهم است. ما یک تیم هستیم و فضای حاکم مستلزم کار تیمی است. شما بازیکنانی با اعتماد به نفس و قاطعیت می خواهید اما آن ها باید قابلیت تطبیق پذیری نیز داشته باشند.

بازیکنان با ذهنیت منفی شروع کردند و حالا تفکری مثبت دارند. همواره بازیکنانی هستند که زمان بازی بیشتری می خواهند، اما اگر قرار است که تیمی موفق شود، بازیکنان باید در زمان های متفاوت آماده ی ارائه ی توانایی خود باشند.

فکر نمیکنم در این گروه سیب فاسدی داشته باشیم.

با توجه به چیزی که از سانچو و واران دیده ایم، آن ها قطعا تبدیل به سیب فاسد سبد اوله گونار سولشر نخواهند شد. هر دوی آن ها خواهان انتقال به یونایتد بودند اما هرگز رفتار غیرقابل دفاعی با باشگاه خود نداشتند و به طور مسالمت آمیز راه جدایی را در پیش گرفتند که باعث شد باشگاه سود قابل توجهی از فروش آن ها داشته باشد.

هیچ یک از آن ها لج بازی نکردند یا اندیشه ی جدایی را در فضای مجازی مطرح نکردند تا باشگاه را مجبور به فروش کنند و در نهایت چیزی که می خواستند را به دست آوردند.

زمانی که سولشر به عنوان سرمربی موقت انتخاب شد، هدف اولش بازگرداندن لبخند به صورت ها بود. و حالا که حدود سه سال از حضور او گذشته است، او همچنان با جذب بازیکنانی که علاوه بر بعد فنی از لحاظ شخصیتی نیز تیم را تقویت می کنند، این هدف را ادامه می دهد.

تنها زمان می تواند بگوید که آیا سانچو و واران عملکردی مطابق انتظار خواهند داشت یا خیر، اما حرفه ای گری آنها نشان گر این است که توانایی بیشتر از این ها را دارند. یونایتد نه تنها دو بازیکن، بلکه دو نمونه ی کامل اخلاق حرفه ای را جذب کرده است.

منبع: Manchester Evening News

برچسب مطلب و اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email

درباره نویسنده مطلب

نظردهی: شرکت در نظردهی طرفداران

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

مطالب مرتبط

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x