مقاله: جان مورتا و مت جاج می توانند ۸۰ میلیون پوند به بودجه نقل و انتقالات منچستریونایتد اضافه کنند

اهداف اولیه یونایتد با برخی هزینه ها جذب خواهند شد، اما باشگاه می تواند از طریق فروش بازیکنان بودجه بیشتری جمع آوری کند.

یونایتد فنز- انتصاب جان مورتا به عنوان اولین مدیر فوتبالی منچستریونایتد و کاهش وظایف مت جاج به عنوان مدیر مذاکرات، تمرکز بیشتری را بر روی جذب بازیکنان و احتمال انجام خرید های جدید معطوف خواهد کرد.

با کسب مقام دوم در لیگ برتر در این فصل که به نظر می رسد احتمال آن به طور فزاینده ای افزایش یافته است، مرحله بعدی پیشرفت یونایتد ساده تر خواهد شد. اگر آنها در این فصل از رتبه سوم که فصل گذشته به دست آمد، به رده دوم بروند، فقط یک پله دیگر برای صعود روی نردبان وجود خواهد داشت، اگرچه این سخت ترین پله نردبان است.

یونایتد در این فصل دوازده امتیاز بیشتر از امتیازات فصل گذشته کسب کرده است، اما برای کسب عنوان قهرمانی در فصل آینده احتمالاً باید حداقل ۱۲ امتیاز دیگر داشته باشد.

تیم اوله گونار سولشر شکل خوبی دارد با این حال هنوز حفره هایی برای پر کردن وجود دارند. یک دفاع میانی و یک مهاجم مرکزی به طور واضح و یک دفاع راست و یک وینگر راست، در حالت ایده آل، شاید حتی یک هافبک میانی مورد نیاز باشند.

جذب تمام بازیکنان مورد نیاز در این تابستان با توجه به تأثیر همه گیری کوید ۱۹ بر شرایط اقتصادی تقریباً غیرممکن است، بنابراین چالش موجود برای مورتا و یونایتد دستیابی به اهداف مناسب است، در حالی که مت جاج باید نشان دهد که می تواند بهترین معامله ممکن را انجام دهد و تا آنجا که ممکن است مبلغ معقولانه ای هزینه کند.

اما روش دیگری نیز برای جمع آوری سرمایه در تابستان امسال وجود دارد. فروش بازیکنان گزینه ای است که یونایتد همیشه در آن سرآمد نبوده است، اگر مورتا و جاج بتوانند این رویه را تغییر دهند، ممکن است سود ۸۰ میلیون پوندی بدست آورند و چه کسی می داند در تابستان چه بازیکنانی را می توان با چنین مبلغی خریداری کرد.

اما این کار ساده ای نخواهد بود. لیورپول در سال های اخیر در امر فروش بازیکنان خود به درستی عمل کرده، ولی آنها تابستان گذشته این کار را انجام ندادند و کووید ۱۹ نیز در این مورد تأثیرگذار بود.

اما مسئولان جذب بازیکن در یونایتد باید آنچه را که می توانند انجام دهند. در تابستان امسال نامزدهای واضحی برای ترک باشگاه وجود دارد از جمله دیوگو دالوت، آندریاس پریرا و جسی لینگارد که همگی می توانند اولدترافورد را ترک کنند.

دالوت کار معقولی برای روسونری انجام داده و در ۲۱ سالگی هنوز توانایی بالایی دارد. لینگارد در شش بازی لیگ برتری برای چکش ها چهار گل و دو پاس گل داده است. در تابستان امسال باید به هر دو بازیکن علاقه وجود داشته باشد. پریرا فقط دو بازی در سری آ از ابتدا انجام داده است، بنابراین شاید این احتمال برای هافبک برزیلی کمتر باشد.

این تابستان مطمئناً زمان خروج فیل جونز از اولدترافورد است. این مدافع میانی برای نیمه دوم فصل در لیست یونایتد قرار گرفته اما با توجه به بازگشت از آسیب دیدگی هنوز در ترکیب ۱۸ نفره دیده نشده است.

امید های جونز با حضور هری مگوایر، ویکتور لیندلوف، اریک بایی و اکسل توانزبه و احتمال ورود یک مدافع میانی دیگر، درحال کمرنگ تر شدن است. او اکنون ۲۹ ساله است و از ژانویه ۲۰۲۰ برای یونایتد بازی نکرده، بنابراین انتظار دریافت مبلغ زیادی در ازای او سخت خواهد بود و همه اینها باید در نظر گرفته شود.

بعذ از آن اوضاع نامشخصی برای دروازه بان ها داریم. جدایی سرخیو رومرو تقریبا قطعی است و به کاهش دستمزد های پرداختی نیز کمک می کند، اما هنوز هم به نظر می رسد نگه داشتن داوید دخئا و دین هندرسون برای یک فصل دیگر کار دشواری باشد.

هندرسون بریتانیایی و شش سال جوان تر از دخئا است و احتمالاً قابل فروش تر است. سنگربان اسپانیایی با تجربه است، اما فرم او بی عیب نبوده است و دستمزد او ممکن است به معنی مصالحه در مورد هزینه انتقال باشد.

اما ابتدا سولشر باید شماره ۱ خود را انتخاب کند. اگر او مجبور باشد یکی از دروازه بان های ستاره خود را بفروشد، این اتفاق حداقل به اضافه شدن بودجه برای تقویت مناطق دیگری از زمین کمک می کند.

در این تابستان تمرکز روی خرید ها خواهد بود، اما برای هموار کردن این روند، مورتا و جاج باید تلاش کنند و حداکثر مبلغ ممکن را از فروش بازیکنانی که یونایتد دیگر نیازی به آنها ندارد، بدست آورند.

منبع: Manchester Evening News

۰

درباره ی سینا گیتی احمدی

United Till I Die

مطلب پیشنهادی

گل: لینگارد تصمیمی در خصوص آینده ی خود اتخاذ نکرده است

جسی لینگارد به ستاره ی این روز های لیگ جزیره تبدیل شده است. ۰

یک دیدگاه

  1. مربی جدید بیارن بعد دنبال خرید برن با اوله به هیچ جا نمیرسیم حتی اگه دفاع و وینگر راست براش بگیرن

    ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =