یونایتد فنز

بروزترین مرجع خبری منچستریونایتد در ایران

مقاله: تن هاگ و مشکلاتی که به قوت خود باقیست

بازی با برایتون نشان داد که پیش فصل معیار خوبی برای قضاوت نیست و اکثر مشکلات یونایتد طی فصل گذشته، این فصل نیز گریبان گیر آن ها خواهد بود.

یونایتد فنز- منچستریونایتد در اولین بازی رسمی زیر نظر تن هاگ در حالی که لایق شکست بود بازی را به برایتون واگذار کرد. فوتبال شناور با جا به جایی هوشمندانه بازیکنان، این فوتبالی بود که به هواداران منچستر وعده داده شده بود. اما در عمل، این تیم رقیب بود که آن را اجرا می کرد.

تن هاگ امیدوار است که در مرور زمان این وعده را محقق کند اما در بازی با برایتون تنها نشانه های اندکی از آن را شاهد بودیم. در واقع، نتیجه بازی به طور کامل گویای عملکرد یونایتد نیست. پس از یک پیش فصل امیدوار کننده و دو خرید جدید، هواداران انتظار بسیار بیشتری از تیم داشتند.

فصل جدید با سرمربی جدید باعث خوشبینی قابل توجهی در میان هواداران شده بود و آن ها این بار نیز تصور میکردند که طلوع دوباره یونایتد در پیش است. حتی زمانی که باشگاه تحت تاثیر شایعات جدایی رونالدو بود، امید پررنگ ترین حسی بود که هواداران یونایتد نسبت به تیمشان داشتند.

در روز بازی مانند همیشه شال گردن های رونالدو در خیابان سر مت بازبی به فروش می رسید، اما قرار بود که امروز روز تن هاگ باشد. چهره او روی جلد مجلسه United We Stand رفته بود. در این باشگاه، گمانه زنی ها پایانی ندارند اما این فرصتی بود تا فوتبال به جای کلمات منتقل کننده پیام باشد.


و پیامی که فرستاد این بود که مشکلات یونایتد همچنان پا بر جا هستند. جوی پرانرژی و چند حمله امیدوارکننده در لحظات ابتدایی بازی زیر نور آفتاب منچستر مشاهده شد. هنگامی که فرصت ضدحمله پیش می آمد شیاطین سرخ خطرناک ظاهر می شدند اما تلاش برای بازیسازی و نزدیک شدن به دروازه حریف با پاسکاری برای آن ها بسیار سخت به نظر می رسید و برای باز کردن خطوط فشرده برایتون به اندازه کافی خوب نبود.

فقط 15 ثانیه لازم بود تا اولین نشانه بلاتکلیفی مشاهده شود، دیوگو دالوت تعلل کرد و نتیجه آن شوت تروسارد به تور کنار دروازه بود. گفته می شود که دالوت پرتغالی طی پیش فصل فرم خوبی داشت اما همان طور که روی کین پیش از آغاز بازی راجب پیش فصل اشاره کرد، چه اهمیتی دارد؟

یونایتد سعی داشت متفاوت بازی کند. دخیا 25 پاس در نیمه زمین خودی ارسال کرد، که از زمان فن خال تاکنون، دومین آمار بالای او در لیگ جزیره به شمار می رود. اما این سبک بازی نتیجه قابل توجهی به همراه نداشت و پس از شروعی پر جنب و جوش، باور تیم به این رویکرد به تدریج کم تر و کم تر شد.

تن هاگ گفت:

فکر میکنم شروع خوبی داشتیم و پس از آن کمی افت کردیم. ما خودباوری کافی را نداشتیم. این نباید دوباره اتفاق بیوفتد. بازیکنان باید با این ناکامی ها کنار بیایند و به خود باور داشته باشند چرا که بازیکنان خوبی هستند.

وقتی یک بازی در لیگ جزیره را مورد موشکافی قرار میدهیم، ایده بازی دادن فرد به عنوان یکی از دو هافبک عقب جمع کن با شکست مواجه می شود چرا که او دو بار در زمین خودی توپ را از دست داد که ممکن بود عواقب بدتری از آن چه که شد اتفاق افتاد داشته باشد. برای بازی در این پست مهم ترین چیز توانایی حفظ توپ است.

در عقب زمین، نکته هشدار دهنده این بود که ولبک به آسانی می توانست خود را در موقعیت دریافت پاس هایی که سانچز از دروازه خودی به زمین یونایتد می فرستاد قرار دهد. هری مگوایر در نبرد هوایی شکست خورد. مارتینز نیز سعی کرد اما موفق به جلوگیری از این اتفاق نشد.

صحبت های زیادی درباره قد مارتینز مطرح شده بود و هواداران او این قد کوتاه را با توانایی پرش بالای او توجیه می کردند. زمانی که لیساندرو صاحب توپ بود، او چند پاس رو به جلوی زیرکانه ارسال کرد. اما او نیز هدف توپ های بلند برایتون از ضربان شروع مجدد بود و با توجه به اینکه برایتون در این اقدام موفق بود، انتظار می رود تیم های دیگر نیز سعی در انجام این کار داشته باشند.

تلاش برای بالا آوردن خط دفاع زمانی که مگوایر یکی از بازیکنان حاضر در آن است تاکتیکی است که پیش تر برخی از هواداران نسبت به آن ابراز نگرانی کرده بودند اما گزینه جایگزین نیز به اندازه کافی بد است.

بازگشت و جمع شدن در محوطه خودی. این اقدام در اغلب موارد باعث می شد بازیکنان برایتون فرصت و فضای کافی در زمین منچستر در اختیار داشته باشند.

وقتی تروسارد در تیم مقابل است دادن این فضا احمقانه است. عدم توانایی دالوت در نزدیک شدن به او منجر به گل اول شد. تروسارد بلژیکی بسیار خلاق است و پاسی پشت مگوایر ساکن فرستاد و ولبک توپ را به تیر دو کات بک کرد و پاسکال گراس آن را به تور دروازه چسباند. لوک شاو هم باید نزدیک تر به پاسکال گراس می بود.

گل دوم مانند حرکتی در تمرینات است که گفته می شود تن هاگ به آن علاقه مند است، یازده بازیکن مقابل یک زمین خالی. برایتون توانست توپ را از سمت چپ خط دفاعی خود به جلو ببرد و تنها مانع پیش روی آن ها دخیا بود که اون نیز در نهایت تسلیم شد.

در بین دو نیمه که ناامیدی هواداران افزایش پیدا کرد، بازیکنان هو شدند و این نکته عیان شد که این شروع تازه ای نبود که به نظر می رسید. وقتی مگوایر بدون اینکه تحت فشار باشد توپ را با سر دور کرد، هواداران اعتراض خود را نشان دادند. موقعیت سوزی راشفورد نیز داد هواداران را درآورد.

تن هاگ به خاطر شهرتش در ارائه راه حل در تمرینات و نقل و انتقالات به عنوان سرمربی منصوب شد. عملکرد راشفورد و سانچو هم در سطح بازیکنانی بود که به آن ها اشاره شد. هیچکدام نتواستند بهترین عملکرد خود را داشته باشند، مخصوصا راشفورد. مشخصا اعتماد به نفس او شدیدا متزلزل است.

ثانیه هایی پس از شروع نیمه دوم او نتوانستد یک پاس ساده را استپ کند و توپ بیرون رفت و او به آسمان نگاه کرد. وقتی رونالدو او را در موقعیت فوق العاده گل زنی قرار داد، راشفورد نتوانست توپ را تبدیل به گل کند.

باید درباره رونالدو نیز صحبت شود اما اون مشکل اصلی نبود. توازن میان اهداف کوتاه و بلند مدت چیزی است که تن هاگ باید مدنظر قرار دهد. در آینده ای نه چندان دور او تیمی بدون رونالدو خواهد داشت اما لازم است که در شرایط فعلی در بازی ها پیروز شود.

بردن جام زمان بر خواهد بود اما لازم است که پیشرفت خیلی زودتر از کسب جام قابل مشاهده باشد. هواداران به نشانه ای نیاز دارند تا به تن هاگ ایمان بیاورند. گری نویل در Sky Sports گفت:

کاری که آن ها باید انجام دهند این است که از نظر دفاعی مستحکم باشند و مطمئن شوند که اصول بازی خود را دارند.
این بازی از هر دو نظر یک شکست بود.

دیوید مویس پس از اینکه گفته بود منچستریونایتد باید مانند منچسترسیتی بازی کند مورد تمسخر قرار گرفت اما تن هاگ اگر بتواند در کوتاه مدت بازی ای مانند آن چه که برایتون به نمایش گذاشت ارائه کند، تا حدودی موفق شده است. گراهام پاتر علاقه مند به بازی مالکانه هدفمند است.

کنفرانس تن هاخ

ارائه فوتبال خوب زمان بر است. این پیامی بود که پاتر پس از بازی با صحبت هایش سعی در بیانش داشت.

این برای ما یک پروسه بوده است. ما تیمی را تحویل گرفتیم که از آخر چهارم شده بود و سبک بازی متفاوتی داشت. اما توانستیم که به پیشرفت ادامه دهیم و با این پیشرفت، اعتماد به نفس ما نیز افزایش پیدا کرده است. شما با پیروزی مردم را قانع می کنید ک به شما باور داشته باشند.

برای تن هاگ زمانی سرمربی برای کار با تیم داشت عامل تعیین کننده بود. او در کنفرانس بعد از بازی گفت:

این تفاوت بزرگ بین دو تیم بود. آنها برای مدتی طولانی مسیر مشخصی را دنبال کرده اند، سرمربی برای زمان قابل توجهی در تیم بوده است.

هنوز شاهد مسیری مشخص برای یونایتد نبوده ایم.

یک گل باد آورده منجر به این شد که یونایتد امیدوار به زدن گل مساوی باشد و هواداران نیز با تشویق های خود اتسمفر ورزشگاه را هنگام حملات تیم پر از هیاهو میکردند. اما هنگامی که برایتون به زیبایی کنترل بازی را در دسترس گرفت، حملات یونایتد چیزی جز دست و پا زدن های پر سر و صدا و بی حاصل نبود.

حتی اگر گل دوم به ثمر می رسید نیز حقیقت عملکرد یونایتد همانی بود که الان است. روزی که انتظار می رفت شروه بازگشت منچستر به جمع موعیان باشد، ناکامی های سال های اخیر تکرار شد. مشکلات یونایتد که حالا مشکلات تن هاگ هستند همچنان به قوت خود باقی اند.

منبع: Sky Sports

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فرگوسن کبیر
فرگوسن کبیر
1 ماه قبل

تا وقتی مگوایر، دالوت، لوک شاو ، فرد و مک تومیتای توی ترکیب هستن ،اگه خدا هم سرمربی منچستر باشه نباید انتظار گل نخوردن داشته باشیم، ۵ تا آشغال

1
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x