مقاله: ترکیب منچستریونایتد با حضور واران چگونه خواهد بود؟

بررسی سه ترکیب احتمالی شیاطین سرخ درصورت جذب مدافع ۲۷ ساله کهکشانی ها.

یونایتد فنز – رئال مادرید مایل است تابستان امسال رافائل واران، ستاره خود را به فروش برساند.

پس از یک ژانویه آرام، یونایتد در تلاش است تا با باز شدن پنجره نقل و انتقالات و اولویت بندی برای جذب یک مدافع مطمئن، شریکی برای هری مگوایر در قلب خط دفاع جذب کند.

بن وایت از برایتون یک گزینه است اما یونایتد جزو ستایش کنندگان طولانی مدت واران بوده و این بازیکن فرانسوی به زودی در دسترس خواهد بود.

این قابل درک است که مادرید امیدوار نیست که بتواند واران را به یک قرارداد جدید متعهد کند و ترجیح می دهد تابستان او را با مبلغی بفروشد تا اینکه در سال ۲۰۲۲ او را به صورت رایگان از دست بدهد. این مدافع ۲۷ ساله معتقد است که هنوز اختلاف زیادی بر سر حقوق پیشنهادی مادرید به او و آنچه هم تیمی های پردرآمدش دریافت می کنند، وجود دارد.

نیاز مبرم یونایتد به یک مدافع میانی جدید در این فصل آشکار شده است زیرا، علیرغم به چالش کشیدن رقبا در صدر جدول، شاگردان اوله گونار سولشر همچنان مشکلاتی در خط دفاع خود دارند که باعث شده آنها ۱۲ امتیاز از منچسترسیتی عقب بیفتند و دو برابر همشهری خود گل دریافت کنند.

در اینجا چند ترکیب پیش بینی شده که اگر یونایتد در تابستان واران را به خدمت بگیرد می تواند از آنها استفاده کند:

۴-۲-۳-۱

بارزترین موقعیتی که واران می تواند در ترکیب یونایتد جای بگیرد، مرکز خط دفاعی در کنار مگوایر است.

در حالی که برنده جام جهانی سعی کرد در این فصل با بازی کردن در پست دفاع راست و حتی یک هافبک دفاعی به تیم خود کمک کند، او در در هیچ یک از پست ها عملکرد مطلوبی نداشته و اکثریت قریب به اتفاق ۳۵۱ بازی او برای لوس بلانکوس در قلب دفاع بوده است.

با توجه به اینکه مگوایر در این فصل گاها مرتکب اشتباهاتی شده است، اما با این وجود نمایش های خوبی ارائه داده و از بین گزینه های فعلی دفاع میانی یونایتد، سولشر می خواهد دفاع خود را حول محور مگوایر ایجاد کند.

ویکتور لیندلوف مطمئناً کسی خواهد بود که در صورت ورود واران کنار گذاشته خواهد شد و اگرچه واران با بازی در دو سمت قلب خط دفاعی راحت است اما در سمت راست بازی می کند، بنابراین مگوایر می تواند به بازی در سمت چپ مورد علاقه خود ادامه دهد.

۴-۳-۳

خرید واران نه تنها می تواند در خط حمله تأثیر بگذارد بلکه می تواند نحوه تنظیم تیم در خط هافبک را نیز تغییر دهد.

از یک تساوی کسل کننده دیگر مقابل چلسی در روز یکشنبه کاملاً واضح بود که اوله از باز بازی کردن بیش از حد مقابل تیم های خطرناک پرهیز می کند، تا مبادا مانند بازی مقابل تاتنهام در اولدترافورد به طرز فجیعی متحمل شکست شود.

شکل خط هافبک دونفره یونایتد با حضور دو هافبک دفاعی فرد و اسکات مک تامینی نشان می دهد که اوله از خط دفاع فعلی خود مطمئن نیست که بتواند با مهاجمان سریع و ماهر مقابله کنند.

با این حال اگر واران وارد شود، یونایتد از نظر دفاعی به شدت بهبود می یابد و پس از آن سولشر می تواند برای انجام بازی تهاجمی مقابل تیم های بزرگ اعتماد به نفس بیشتری داشته باشد.

۳-۴-۱-۲

اگرچه مدتی است که این ترکیب مورد استفاده قرار نگرفته است، اما سرمربی نروژی فصل گذشته مرتباً از خط دفاعی پنج نفره استفاده می کرد، به خصوص در برابر تیم هایی که انتظار داشت مالکیت توپ کمتری در برابر آنها داشته باشد.

واران در ۱۰ سال حضور خود در مادرید بارها در چنین ترکیبی مورد استفاده قرار گرفته است، آخرین بار به پیروزی ۲-۰ برابر ختافه در ۹ فوریه باز می گردد.

مدافع فرانسوی آن روز در وسط سه دفاع بازی کرد اما در یونایتد احتمالاً در سمت راست بازی می کند و مگوایر موقعیت مرکزی را به دست می آورد. سپس لیندلوف، اریک بایی یا لوک شاو می توانند در سمت چپ این چینش قرار بگیرند.

منبع: Manchester Evening News

۰

درباره ی سینا گیتی احمدی

United Till I Die

مطلب پیشنهادی

بارسلونا علاقه منچستریونایتد برای ستاره تیمش را پیگیری میکند

انتقال او در تابستان میتواند انجام شود. ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =