مقاله: ترفند سولشر برای دور نگه داشتن مائوریسیو پوچتینو از نیمکت شیاطین سرخ

اوله گونار سولشر تبحر خاصی در بیرون کشیدن خود از شرایط بحرانی دارد.

یونایتد فنز –منچستریونایتد موفق شد اورتون را در خانه حریف شکست دهد و در این مقاله قصد داریم به نکات قابل توجهی درمورد اوله و تیمش بپردازیم.

اوله زمانی که بیشترین نیاز را به پیروزی داشته باشد، آنرا کسب می‌کند

به نظر می رسید برخی از هواداران در شبکه های اجتماعی با هدف جایگزینی مائوریسیو پوچتینو با اوله گونار سولشر به عنوان سرمربی بعدی یونایتد، تمایل به شکست این تیم در گودیسون پارک داشتند.

با این حال، با توجه به پیروزی همراه با چاشنی کامبک اوله و تیمش در خانه اورتون، پوچتینو باز هم باید منتظر بماند.

سرمربی یونایتد بار دیگر نشان داد که از حمایت کامل باشگاه برخوردار بوده و نکته مهم تر این است که هیئت مدیره تمایلی به ایجاد تغییر سرمربی در اوایل فصل ندارد.

بی ثباتی یونایتد مشکل اصلی سولشایر است اما آنها کاملاً مستحق کسب سه امتیاز از بندر مرسی ساید بودند، همانطور که مستحق کسب هیچ امتیازی مقابل آرسنال و باشاکشهیر استانبول نبودند.

اوله در خارج کردن خود از موقعیت های دشوار تبحر خاصی دارد و تا زمانی که نتواند این کار را تکرار کند، شغل خود را حفظ خواهد کرد. پس از این پیروزی، او قطعاً طی دو هفته آینده تا دیدار مقابل وست بروم سرمربی یونایتد باقی خواهد ماند.

یک هفته پیش روی کین از نبود رهبر در تیم فعلی یونایتد صحبت کرد و اظهار داشت که آنها پس از شکست سخت مقابل آرسنال حتی یک رهبر هم در ترکیب خود ندارند. هفت روز بعد بازیکنان اوله او را وادار کردند که حرف هایش را پس بگیرد.

برونو فرناندز ستاره‌ی بی چون و چرای گودیسون پارک بود. سخنان او که بازیکنان را رهبری می‌کرد توسط تماشاگران تلویزیونی شنیده می شد، اما عملکرد مهم تر از کلمات است و این هنرنمایی او در زمین بود که تیمش را به بازی برگرداند.

همانطور که بارها در سال ۲۰۲۰ دیده ایم، فرناندز می داند چگونه یک تنه جور تیمش را بکشد حتی اگر بسیاری از هم تیمی هایش هم سطح استانداردهای او نباشند.

آمار های مفید

تا به اینجای کار شاهد عملکرد سینوسی یونایتد بوده ایم. پیروزی آنها در گودیسون پارک بدان معنا است که آنها اکنون برای اولین بار از سال ۱۹۹۳ در هفت بازی خارج از خانه متوالی در لیگ برتر به پیروزی رسیده اند و از این حیث شروع بهتری نسبت به فصل گذشته داشته اند.

این آمار های مفید است که قضاوت درباره موفقیت وی را بسیار دشوار می کند، چرا که از زمان مربیگری اوله بسیاری از رکورد های تاریخ باشگاه که دست نخورده باقی مانده بودند، شکسته شدند.

در بازی قبل اوله برای کسب یک پیروزی خوب خارج از خانه که در آن انتخاب تیم و تاکتیک هایش دوباره به چشم می خورد، شایسته احترام است.

نگرانی درمورد آمادگی جسمانی بازیکنان

سولشر دستیابی به بالاترین سطح آمادگی جسمانی را به عنوان یکی از مهمترین برنامه های خود در یونایتد اعلام کرد و بارها اظهار داشت که حریف هرگز نباید بیشتر از تیمش آماده باشد.

سرمربی یونایتد در اولین فصل آماده سازی خود، چارلی اونز را به عنوان مربی بدنساز و اد لنج را به مقام دانشمند علوم ورزشی باشگاه منصوب کرد تا قدرت فیزیکی ترکیب خود را بهبود بخشد.

در بازیهای تمرینی و تمرین های تاکتیکی شیاطین سرخ تأکید بیشتری بر دویدن وجود دارد و آمار بازیکنان نشان می‌دهد که مسافت دوندگی آنها ۱۰ درصد افزایش یافته و تمرینات با شدت بالا در مقایسه با آخرین فصل ژوزه مورینیو نیز ۵۰ درصد بیشتر شده است. با این حال نگرانی ها همچنان وجود دارد.

سولشر از برنامه فشرده بازی ها انتقاد کرد و آنرا دلیل افت موجود در سطح عملکرد تیمش عنوان کرد. اما شاید بزرگترین مشکل یونایتد آمادگی جسمانی بازیکنان نبود بلکه نحوه مدیریت واقعی آنها بوده است.

درمورد برنامه شلوغ مسابقات و تداخل آن با دیدار های اروپایی حق با اوله است اما انتخاب بازیکنان در هر هفته برعهده او است و برخلاف فصل گذشته، اکنون یونایتد از قدرت بیشتری در عمیق ترکیب خود برای کنار آمدن با چنین مشکلاتی برخوردار است.

منبع: Manchester Evening News

درباره ی سینا گیتی احمدی

United Till I Die

مطلب پیشنهادی

ون بیساکا: برونو غیر قابل پیش بینی است؛ می‌خواهم در یونایتد افتخارات زیادی کسب کنم

آرون ون بیساکا در جدیدترین مصاحبه ی خود به تمجید از برونو فرناندز پرداخته است. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + سیزده =