مقاله: تاثیر خرید جدید منچستر بر شکوفایی میسون گرینوود

گرینوود جوان برابر وستهم درخشید ولی عملکرد او بار دیگر یک مشکل کهنه منچستر را نشان داد که باید به زودی حل شود.

یونایتد فنز- منچستر در حال حاضر نیاز به ثبات دارد. نحوه بازی شیاطین سرخ در هفته های گذشته اصلا قابل قبول نبوده است. آن ها همیشه عقب میافتند و بعد تلاش می کنند تا با کامبک سه امتیاز را کسب کنند. سولشر هم می داند اگر میخواهد مدعی قهرمانی باشد باید تغییراتی را اعمال کند.

شروع بد منچستر در ابتدای فصل باعث بروز هجمه های زیادی شد ولی حالا با گذشت ۱۰ بازی تنها ۳ امتیاز با صدر فاصله دارند. با توجه به پیروزی تاتنهام و لیورپول در بازی های دیشب، صدر جدول باز هم دستخوش تغییر شد ولی تیم های نیمه بالای جدول فاصله آنچنانی با یکدیگر ندارند. ماه های آینده بسیار حساس است و یونایتد می داند که اگر زمستان را با سربلندی پشت سر بگذارد ممکن است در نهایت حتی قهرمان هم بشود.

یکی از دلایل اینکه واژه ثبات دائما تکرار می شود همین مسئله است. سولشر برای نشان دادن این مسئله در گام اول باید ترکیب درستی بچیند. منچستر بازیکنان باکیفیت زیادی دارد و دست سولشر در این باره باز است ولی باز هم میبینیم که شیاطین سرخ بیشتر بر روی توانایی های برونو فرناندز متکی هستند. حضور او در بازی مقابل وستهم جریان بازی را عوض کرد و کمک شایانی به برتری منچستر کرد.

رشفورد، برونو و پوگبا تیتر اصلی پایه گذاران کامبک بودند ولی یک نفر دیگر را نباید فراموش کرد. میسون گرینوود با گل بسیار زیبای خودش منچستر را پیش انداخت. تمام کنندگی او در آن صحنه فوق العاده بود و نشان دهنده استعداد بالای میسون است. با این وجود شاید به اندازه کافی به نقش میسون در این پیروزی توجه نشد. او تنها ۱۹ سال دارد و تقریبا یک سال است که در سطح حرفه ای حضور پیدا کرده ولی پاتریس اورا در پایان بازی میسون را بهترین تمام کننده منچستر نامید.

اورا و نویل گرینوود را با فن پرسی مقایسه کردند و این مسئله نشان می دهد که منچستر همیشه مهاجمین نوک سطح بالایی داشته است. البته گل قشنگ گرینوود یک نکته ناراحت کننده را هم یادآوری کرد آن هم این بود که میسون نمی تواند در ترکیب اصلی به عنوان مهاجم نوک حضور داشته باشد. او بیشتر به عنوان وینگر راست به کار گرفته شده که این مسئله نکات مثبت و منفی را در پی داشته است.

میسون با حضور در وینگ راست فرصت بازی خوبی پیدا کرده و این مسئله به پیشرفتش کمک کرده است ولی او در آن منطقه از زمین فاصله زیادی با دروازه دارد که مهارت تمام کنندگیش را خنثی خواهد کرد. اگر گرینوود واقعا می تواند مانند فن پرسی شود پس سولشر باید او را در مرکز خط حمله به کار بگیرد.

ادینسون کاوانی تجربه را به خط حمله منچستر اضافه کرده و دخالتی در روند پیشرفت میسون ندارد ولی بازی دادن به مارسیالی که عملکرد افتضاحی داشته هیچ توجیهی ندارد. باید به این نکته توجه کرد که چه کسی قرار است به جای او در وینگ راست بازی کند. مارکوس رشفورد عملکرد خوبی داشته خوان ماتا هم اگر سرعت پایینش را فاکتور بگیریم بسیار مناسب است. دنیل جیمز در سمت چپ بهتر است و پلیستری نیز همچنان تا حضور در ترکیب اصلی فاصله دارد.

ولی یک گزینه جذاب دیگر نیز وجود دارد. آماد دیالو می تواند بهترین گزینه برای کمک به میسون باشد و منچستر امیدوار مشکل گواهی کار او حل شود و بتواند از ژانویه به تیم اضافه شود. دیالو تنها ۱۸ سال سن دارد و قطعا نیازمند زمان برای تطبیق با شرایط است ولی نیاز منچستر به وینگر راست ممکن است او را خیلی زود به ترکیب اصلی برساند.

گرینوود در آکادمی منچستر رشد کرده و در هر دو رده ملی و باشگاهی سابقه حضور به عنوان مهاجم نوک را دارد. همه چیز بستگی به سولشر دارد. اوله می تواند با جذب یک وینگر راست باتجربه در ژانویه با یک تیر دو نشان بزند. هم نیاز کوتاه مدت تیم را برطرف کند و هم میسون را در پست تخصصی خود استفاده کند.

 

منبع: Manchester Evening News

۰

درباره ی احسان حسینی

مطلب پیشنهادی

پریرا آماده قطع رابطه با یونایتد

آندریاس پریرا آماده قطع رابطه با منچستریونایتد است. ۰

۲ دیدگاه

  1. به قول رفیقم نانی گزینه موقت خیلی خوبیه . قبلا هم بوده با قراردادی شبیه زلاتان بیاد خوبه

    • کاوانی واقعا عالی بوده است و الانم است.به تیم روحیه میده و گرینوود هم از تجربش استفاده می کنه.کاوانی با اثبات کردن خودش با گل زنی و پاس هاش به مدیر ورزشی پی تس جی خودشو نشون میده که کار غلطی کرده! کاوانی چرا باید نیمکت نشین ایکاردی به درد نخور می شد. کاوانی پرگل رن ترین بازیکن تاریخ پی اس جی هست ها این لی احترامی که توخل به کاوانی کرد هیچ وقت فراموش نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 1 =