خانه / مقاله و تحلیل / مقاله: برنده ها و بازنده های انتقال ماتیچ به منچستریونایتد

مقاله: برنده ها و بازنده های انتقال ماتیچ به منچستریونایتد

در مقاله ای برنده ها و بازنده های انتقال ماتیچ به منچستریونایتد را بررسی می کنیم.

یونایتد فنز – چلسی، نمانیا ماتیچ را به منچستریونایتد فروخت تا یکی از بزرگترین انتقال های بین این دو باشگاه اتفاق بیفتد. ماتیچ موفق شده است تاکنون دو لیگ جزیره را با خوزه مورینیو و آنتونیو کونته در لیگ جزیره کسب کند. حالا دوباره به این مرد پرتغالی پیوسته تا بار دیگر ارزشمند ترین جام انگلیس را کسب کند.

در این مقاله برنده ها و بازنده های انتقال ماتیچ به منچستریونایتد را بررسی خواهیم کرد.

برنده ها:

سسک فابرگاس:

در فصل گذشته، چیزی نمانده بود که فابرگاس چلسی را ترک کند. اما او با ثابت کردن خود به آنتونیو کونته، در چلسی ماندنی شد. او موفق شد ۵ گل و ۱۱ پاس گل در فصل گذشته به نام خود ثبت کند؛ در حالی که تنها ۱۳۵۷ دقیقه در لیگ جزیره به میدان رفت. با وجود ماتیچ به این بازیکن اسپانیایی فرصت کمی می‌رسید. حالا با اضافه شدن باکایوکو فابرگاس فرصت این را دارد که تا زمانی که این هافبک فرانسوی در چلسی جا بیفتد، خود را به کونته تحمیل کند.

همچنین با وجود جدایی چالوبا، تعداد هافبک های چلسی کمتر شده و بازیکن اسبق آرسنال و بارسلونا شانس بیشتری برای بازی در استمفورد بریج دارد. هر چند کونته میخواهد یک هافبک دیگر جذب کند.

پل پوگبا:

فصل گذشته با قیمتی نجومی از یوونتوس به منچستریونایتد پیوست؛ اولین فصلش را در انگلیس به خوبی سپری کرد و کیفیت خوبی از خود به نمایش گذاشت اما با توجه به آمار اندکش در گلها و پاس گلهایش، منتقدان از پوگبای جوان راضی نبودند.

مورینیو سعی در این داشت تا بالانس را در خط هافبک خود ایجاد کند و آزادی عمل بیشتری به پوگبا دهد. او آندر هررا و مایکل کریک را به کمک پوگبا فرستاد. حالا با اضافه شدن نمانیا ماتیچ که او می‌تواند با بازی در پست اصلیش همراه با هررا، کریک و فلینی به خوبی پوگبا را پوشش دهد. وظیفه ای که او به خوبی در چلسی انجام داد.

وینگر های منچستریونایتد:

آنتونی مارسیال و لوک شاو فصل سختی را زیر نظر خوزه مورینیو پشت سر گذاشتند. همانطور که بار ها دیدیم ماتیچ مهارت خاصی در راه انداختن گوشه های کناری دارد. شاید او بتواند در این فصل کمک شایانی به این دو بازیکن جوان در این رابطه کند. شاو و مارسیال هر دو توانایی این را دارند که در حرکات انتحاری به خوبی شرکت کنند و عملکرد خوبی را به جای بگذارند.

خوزه مورینیو:

آقای خاص در ابتدای تابستان نام بازیکنانی که به آن احتیاج داشت را در اختیار وودوارد گذاشت. منچستریونایتد بعد از لوکاکو و لیندلوف حالا ماتیچ را جذب کرده است. نام بعدی که مورینو منتظر اوست، پرسیچ است.

آخرین اخباری که منتشر شده نشان از آن دارد که گلیزر ها و وودوارد می‌خواهند هزینه های سنگین این تابستان را با فروش چند بازیکن جبران کنند و فعلا به دنبال هدف بعدی آقای خاص نیستند. پرسیچ و اوریر نامهایی هستند که فعلا به منچستریونایتد لینک شده اند.

اگر چهار هدف مد نظر او نیز خریداری شود، ممکن است مورینیو به سراغ نام پنجم در لیست خود برود. اگر این اتفاق بیفتد، مربی اسبق پورتو و چلسی بی شک برنده ی نقل و انتقالات خواهد بود. اما در حال حاضر با جذب هافبک قدرتمندی چون ماتیچ مورینیو برنده است.

بازنده ها:

اسکات مک تومینی:

بعد از گلزنی برابر والرنگا نروژ در تور پیش فصل، این بازیکن ۲۰ ساله امیدوار شد تا شاید بتواند در تیم اول منچستریونایتد در این فصل به میدان برود. او همچنین در لیگ جزیره در بازی آرسنال بر روی نیمکت نشست و در بازی برابر کریستال پالاس در هفته ی آخر رقابت ها به میدان رفت.

مک تومینی همچنین با افزایش قد بسیار خوبی در این دو سال مواجه شد و به یکی از بلند قد های منچستریونایتد تبدیل شد. اما با اضافه شدن یک آسمان خراش دیگر به نام نمانیا ماتیچ به منچستریونایتد، به نظر می‌رسد امید های وی برای بازی در تیم اول منچستر در این فصل به یأس تبدیل شده است.

فابینیو:

باهوش، سرعتی و خونسرد. این هافبک برزیلی کمک شایانی به موناکو کرد تا قهرمان لیگ یک فرانسه شود و تا مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان بالا بیاید. او همچنین بیشترین تعداد پاس گل را در موناکو در فصل گذشته به نام خود ثبت کرد. یک گزینه ی عالی برای جانشین کریک. تاوارز حتی به صورت غیر مستقیم به رسانه های برزیلی گفت که می‌خواهد به تیم مورینیو بپیوندد.

بعد از رد پیشنهاد پی اس جی، امید ها حتی بیشتر هم شد. اما ژاردیم به مسئولان موناکو اعلام کرد که دوست ندارد بعد از، از رفتن باکایوکو، سیلوا و مندی بازیکن دیگری را از دست بدهد.

هافبک های جوان چلسی:

مورینیو در مصاحبه ای اعلام کرد که جدایی چالوبا تصمیمی بوده است که خود این بازیکن گرفته است. آیا این بازیکن جوان فکر می‌کرد با آمدن باکایوکو به جای ماتیچ، دیگر جایی برای وی نیست؟ این مربی ایتالیایی بعد از، از دست دادن هافبک های جوان خود مورد انتقاد های شدیدی قرار گرفته است.

چلسی باید برای کسب تمام جامهای ممکن با تیم های دیگر بجنگد و این بدین معنا خواهد بود که بازی بیشتری را باید انجام دهند. و این بازی بیشتر یعنی استفاده ی بیشتر از بازیکنان جوان خود. جوانانی که شاید در تیمهای دیگر حسرت از دست دادن این شانس را بخورند.

آنتونیو کونته:

بعد از اینکه از وی سوال پرسیده شد که چرا بازیکن خود را به رقیبی همچون منچستریونایتد واگذار کرد به خبرنگاران اعلام کرد:

” شما باید این سوال را از باشگاه بپرسید نه من! “

به نظر می رسد کونته از این انتقال ناراضی باشد. شاید مقصر اصلی این داستان امینالو، مدیر ورزشی چلسی باشد کسی که به پیشنهاد منچستریونایتد چراغ سبز نشان داد. بعد از اینکه مسئولان چلسی نتوانستند هدف های شماره یک کونته را جذب کنند و همینطور با فروش ماتیچ، احتمال دارد کونته جر و بحث هایی در این باره با مدیران چلسی کرده باشد.

مقاله از: Squawka

درباره ی سورنا شهرکی (مدیر)

سورنا شهرکی (مدیر)
تا ابد با شیاطین سرخ ❤️❤️ - GGMU - محبوب ترین بازیکن: اریک کانتونا ?

جعبه "همچنین ببینید"

ویژه: آنتونی به سه دلیل می بایست یونایتد را ترک کند

همه شاهد آن بوده اند که وی پس از ورود خوزه مورینیو شرایط مطلوبی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *