مقاله: بررسی پنج ترکیب احتمالی منچستریونایتد برای لیگ قهرمانان فصل آینده
مقاله: بررسی پنج ترکیب احتمالی منچستریونایتد برای لیگ قهرمانان فصل آینده

مقاله: بررسی پنج ترکیب احتمالی منچستریونایتد برای لیگ قهرمانان فصل آینده

یونایتد فنز – شیاطین سرخ مقام سوم لیگ برتر خود را در روز پایانی فصل تثبیت کرده و با نتیجه ۲ بر ۰ لستر را در ورزشگاه کینگ پاور شکست دادند تا از بازگشت به رقابت های لیگ قهرمانان اروپا مطمئن شوند.

 
این یک خوشآمدگویی برای اوله گونار سولشایر و تیم او خواهد بود زیرا این کار نه تنها اعتبار او را به عنوان مربی تأیید می کند (یونایتد قبل از ۱۴ دیدار اخیر لیگ برتر، ۱۴ امتیاز تا رسیدن به رده چهارم فاصله داشت) بلکه دست آنها در نقل و انتقالات تابستانی باز تر خواهد بود.
 
با این حساب، ما نگاهی به پنج ترکیب احتمالی شیاطین سرخ در لیگ قهرمانان اروپا فصل آینده می اندازیم:
 
رویای بزرگ
 
وقتی رویا بافی می‌کنید، به دنبال رویا های بزرگ باشید. منچستر یونایتد مدتی است که وضعیت جیدن سانچو را تحت نظر دارد و در این ترکیب، آنها مرد خود را به دست آورده اند. سانچو یک استعداد فوق‌العاده و یکی از تنها دو بازیکن (به همراه لئو مسی) در پنج لیگ برتر اروپایی است که +۱۵ گل و پاس گل را ثبت می‌کند، و وقتی می توانید با بزرگترین بازیکن کره زمین آمار مشابهی داشته باشید، کار بزرگی را به سرانجام رسانده اید.
 
اما این رویا در اینجا متوقف نمی شود و با توجه به علاقه دیرینه یونایتد به دکلان رایس، فراتر هم خواهد رفت. در این ترکیب، هافبک انگلیسی به خط میانی شیاطین سرخ اضافه شده است. یونایتد با استعداد رایس در کنترل خط هافبک و انتقال سریع توپ به خط حمله، می تواند پل پوگبا و برونو فرناندز را در چینش ۳_۳_۴ بیشتر حمایت کند و بدون این که بیش از حد از نظر دفاعی آنها را درگیر کند به کیفیت هجومی شان نیز کمک می کند.
با صحبت از دفاع، یونایتد سرمایه زیادی را در این منطقه از زمین قرار داده و بازیکنی مانند بن چیلول قیمت بالایی خواهد داشت. این مدافع چپ با ترکیبی که یونایتد می‌خواهد مناسب است و از کیفیتی بی نظیر برای شروع و پیشرفت عظیمی نسبت به لوک شاو برخوردار است. سپس در قلب دفاع یونایتد باید سر کیسه را برای انتقال بازیکنی مانند کالیدو کولیبالی شل کند تا دیواری شکست ناپذیر برای خود بسازد.
 
با حضور مدافع سنگالی در کنار هری مگوایر و دین هندرسون درون دروازه، یونایتد سنگر دفاعی بسیار  سرسختی خواهد داشت. البته این یک رویا است زیرا خرید هر چهار بازیکن موجود در این ترکیب فراتر از بودجه قابل پیش بینی نقل و انتقالات منچستریونایتد است.
 
واقع گرایانه
 
اگر بخواهیم واقع بین تر باشیم احتمالاً یونایتد مایل به خرید هافبک دفاعی نخواهد بود. این باشگاه به اسکات مک تامینای بسیار معتقد بوده و بنا به دلایلی قرارداد نمانیا ماتیچ را نیز برای سه سال دیگر تمدید کرده است. با توجه به پتانسیل های براندون ویلیامز، بعید است که آنها بتوانند پول زیادی را روی دفاع چپ خرج کنند (اگرچه او باتوجه به ضعفی که در کار های تهاجمی دارد باید به عنوان بک آپ مورد استفاده قرار گیرد و نه بیشتر) و شاو، ایتان لیرد و دیگو دالو همگی می‌توانند در این پست استفاده شوند.
اما یونایتد همچنان به یک مدافع مرکزی احتیاج دارد، زیرا هیچ یک از گزینه های آنها شرکای ایده آلی برای کاپیتان مگوایر نیستند. یا به دلیل مشکلات آسیب دیدگی اکسل توانزبه، عدم کیفیت فیل جونز یا مهارت بیش از حد مشابه ویکتور لیندلوف، به طور واقع گرایانه ای تایرون مینگز از استون ویلا می تواند گزینه مناسبی باشد. مینگز سرعتی دارد که مگوایر فاقد آن است، روی هوا نیز قدرتمند است و دارای یک نوع ذهنیت رهبری پایدار است که سولشایر می پسندد.
 
باقی تیم به همان شکلی که در این فصل شاهد آن بودیم، بازی می کنند با چینش ۱_۳_۲_۴ که برونو فرناندز در راس آن قرار می‌گیرد. حتی در واقع بینانه ترین سناریوها، واضح است که یونایتد قصد دارد تمام توان خود را برای خرید سانچو به کار گیرد، بنابراین ستاره دورتموند خواهد آمد تا پست وینگر راست را برای یونایتد تقویت کند و یک چهار ضلعی مرگبار را با فرناندز، مارکوس رشفورد و آنتونی مارسیال تشکیل دهند.
 
بازی های بزرگ
 
پیش از ورود فرناندز، یونایتد از چینش ۲_۵_۳ برای تأثیر مخرب در مسابقات بزرگ استفاده می کرد. یونایتد با استفاده از این سیستم، چلسی و من سیتی را درهم شکست، تاتنهام را از پیش رو برداشت و لیورپول را وادار به از دست دادن امتیاز کرد. بنابراین بدیهی است که آنها از این چینش در فصل ۲۰۲۰/۲۱ نیز استفاده کنند اما با چند ترفند جدید.
در ابتدا هندرسون در درون دروازه خواهد بود تا دیوید دخئا تمام تلاش های تیم را با عملکرد افتضاح خود، همانند نیمه نهایی جام حذفی مقابل چلسی، از بین نبرد. ثانیا، ناتان آکه به خط دفاعی می آید، با خرید کمی بلند پروازانه تر از مینگز، مدافع هلندی از سقف بسیار بالاتری برخوردار است و با توجه به سقوط بورنموث به چمپبونشیپ ممکن است قیمت او ارزان تر باشد. آکه چند هفته پیش در حال صحبت با سولشایر دیده شد که نشان می داد یونایتد به انتقال این مدافع جوان علاقه مند است. حضور آکه علاوه بر اینکه به ویلیامز این اجازه را خواهد داد تا در دفاع راست بازی کند، سرعت، سرسختی و استحکام بیشتری نیز به خط دفاع یونایتد می افزاید.
 
سوماً، سانچو به جای دنیل جیمز در مثلث خط حمله یونایتد قرار خواهد گرفت، زیرا سانچو از کیفیت لازم برای ایفای نقش جیمز برخوردار است اما بی نهایت مهارت بیشتری برای قرار دادن یونایتد در مسیر پیروزی دارد. سپس شما پوگبا، مارسیال و میسن گرینوود را روی نیمکت دارید، سه بازیکنی که توانایی تغییر جریان هر بازی ای را خواهند داشت.
 
چینش الماس
 
هر تیمی که ارزش پیروزی داشته باشد، به انعطاف پذیری تاکتیکی نیاز دارد، بنابراین یک خط هافبک الماسی شکل در بازی هایی که یونایتد باید روی مرکز میدان تسلط داشه باشد، به آنها کمک خواهد کرد. این فرم به دلیل ظهور گرینوود، که ارتباط آن با مارسیال و توانایی بازی در فضاهای تنگ و قدرت شوت زنی دارد باعث می شود وی به عنوان یک تهدید برای گلزنی فوق العاده قدرتمند ظاهر شود. او در چینش ۱_۳_۲_۴ در کناره ها بازی کرد زیرا مجبور به انجام این کار بود، اما بهترین پست برای او در حال حاضر به عنوان یکی از دو مهاجم هدف است.
بنابراین با این شکل، ما چهار مدافع متشکل از ویلیامز، آکه، مگوایر و آرون ون بیساکا را خواهیم داشت همراه مدافعان کناری با توانایی حرکت در عرض و ارسال سانتر های خطرناک. جلوی آنها خط هافبک الماس با وجود مک تامینی که هرچیزی مقابلش باشد متوقف می‌کند، پوگبا و برونو فرناندز که وظیفه جمع آوری توپ در موقعیت های در عمق و هدایت آن به جلو را بر عهده دارند و جلوتر از آنها و پشت مهاجمان جک گریلیش قرار می گیرد.
 
کاپیتان استون ویلا مدتی است که به یونایتد لینک می‌شود و در ابتدا به نظر می رسد که اگر هافبک فرانسوی اولدترافورد را ترک کند باید جایگزین پوگبا شود، به طور فزاینده ای بدیهی است که حتی اگر پوگبا بماند (که به نظر می رسد به احتمال زیاد این اتفاق رخ خواهد داد)، باز هم به گریلیش نیاز خواهند داشت. علی رغم اظهار نظرهای اوله در مورد بازیکنانی که باید هر سه روز به اندازه کافی آماده بازی کردن باشند، شیاطین سرخ نمی توانند به طور جدی انتظار داشته باشند که فقط با دو هافبک مرکزی خلاق، یک فصل کامل را پشت سر بگذارند. گریلیش ممکن است بهترین ترکیب ابتدایی مطلق خود را ایجاد نکند، اما می تواند سیستم چرخشی واقعی را بدون آسیب رساندن به قدرت حمله آنها مجاز سازد.
 
ترکیب پشتیبان  
 
بعضی اوقات شما در بازی های ابتدایی مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا آنقدر خوب عمل می کنید که در پایان دور گروهی با ساق های خسته کار را به پایان می‌برید، در مسابقه هایی که هیچ اهمیتی برای پیشرفت ندارند به ترکیب پشتیبان نیاز خواهید داشت. خوب، فصل آینده نسخه های پشتیبان یونایتد چه شکلی خواهد بود؟
 
بدیهی است که دخئا درون دروازه است. بعید به نظر می‌رسد یونایتد تابستان امسال او را بفروشد، بلکه اجازه می دهد که او با هندرسون برای تصاحب پیراهن شماره ۱ رقابت کند و این رقابتی است که ملی پوش اسپانیایی احتمالاً در آن شکست خواهد خورد و بنابراین مجبور می شود دروازه بان دوم باشد. پیش از او لیندلوف در کنار توانزبه یا فیل جونز نیز نیمکت نشینان خط دفاعی خواهند بود.
شاو در دفاع چپ است (ویلیامز ممکن است چپ پا نباشد اما او شور و اشتیاق بیشتری نسبت به شاو دارد و باید او را به عنوان انتخاب اول در نظر گرفت) و لیرد جوان باید دقایقی را به عنوان پشتیبان ون بیساکا در زمین بازی حضور پیدا کند. لیرد یک دفاع راست طوفانی است که به جلو می رود و هر توپی را تبدیل به فرصتی برای گلزنی می کند.
 
ماتیچ و فرد خط میانی را نگه می‌دارند، در حالی که جیمز برای سمت چپ خط حمله در دسترس خواهد بود. ملی پوش ولزی مستعد است اما به عنوان یک پشتیبان یا در موقعیت های خاص استراتژیک مورد استفاده قرار می گیرد، بدون شک می‌توان از سرعت بالای وی با بازی گریلیش به عنوان شماره ۱۰ استفاده‌ی زیادی کرد. گرینوود همانطور که در این فصل شاهد آن بودیم، به عنوان یار تعویضی در سمت راست تاثیر گذار بوده است، مگر اینکه با مهاجم کلاسیک اودیون ایگالو رقابتی بر سر این پست داشته باشد. حتی حضور  گرینوود جوان در موقعیت های شوت زنی به عنوان یک شماره ۹ نیز هیجان انگیز خواهد بود.
 
منبع: Squawka
۰

درباره ی سینا گیتی احمدی

United Till I Die

مطلب پیشنهادی

مقاله: کریستیانو رونالدو دلیل تردید منچستریونایتد در مورد کاوانی است

قرارداد ادینسون کاوانی در پایان فصل جاری منقضی می شود و یونایتد قصد دارد با …

۱۰ دیدگاه

 1. ول کنید سانچو رو
  ۲ ساله هی میگن سانچو میاد
  آخرم نمیاد
  به خدا همه تیما دارن خرید میکنن تازه چه خریدایی ولی بی سر و صدا
  ولی منچستر دو ساله میخواد سانچو رو بیاره ، همه رو خبر دار کرده تنها کسی که نمیدونه خواجه حافظ شیرازیه
  واقعا شورشو در آوردن
  بابا اگه نمیخواد سانچو بیاد ولش کنین نیاد جهنم
  چلسی : ورنر ،زیاش، هاورتزم ۹۹ درصد میگیرن، دروازه بان دنبال اوبلاک یا ترشتگن ان (تازه با اینکه با قیمت هنگفتی کپا رو خرید که گرون قیمت ترین دروازه بان شد)،تازه بن چیلول هم میخوان
  منچستر سیتی با این همه ستاره گرون قیمت، امسال بودجه ۳۰۰ میلیون پوندی برا تابستون کنار گذاشتن
  و تورس و ناتان آکه رو قطعی کردن و مطمئن باشید خریدای دیگه ای هم میکنن
  ولی منچستر متاسفانه به دلیل وجود مدیران بی عرضه و بیخودی تا حالا هیچ غلطی نکرده و هی سانچو سانچو میکنه که آخرم نمیاد
  تهش تنها دستاورد منچستر تو تابستون تمدید با ایگالو ۳۱ ساله هه

  ۰
 2. من عاشق ترکیب رویای بزرگ شدم. خیلی عالیه

  ۰
 3. بابا این سانچو رو ول کنید بخدا همه تیم ها دارن بازیکن می‌خرن بعدش ما داریم روی ۱۰۰ ملیون سانچو تمرکز میکنیم میتونیم سانچو رو آخر هم بخریم الان باید روی تقویت خط دفاع و هافک مون تمرکز کنیم امید واریم مدیران منچستر بهترین تصمیم رابرای این تیم پر افتخار بگیرن…

  ۰
 4. بنظرم تنها کاری که باید صورت بگیره اینکه منچستر کولیبالی و شانچو رو جذب کنه و با پوگبا تمدید کنه
  سانچو که حداقل ۱۰۰ میلیون یورو از بودجه رو میگیره
  قیمت کولیبالی رو ناپولی قبل از کرونا بالای ۱۰۰ تا در نظر داشت ولی الان که حتی لیگ اروپا هم نیستن قیمتش راحت میشه ۷۰ میلیون یورو
  میشه راحت این ۲ نفر رو جذب کرد
  برای ژانویه هم فقط گریلیش رو جذب کنیم ترکیب واقعا عالی میشه
  تا ژانویه میشه با ماتا و فرناندز یه جوری تیم رو جلو برد ولی بعدش به گریلیش نیازه
  برای فصل ۲۰۲۱ هم هندرسون به تیم جذب بشه یه هافبک دفاعی هم به تیم اضافه بشه
  انصافا ترکیب عالی داریم

  ۰
 5. مهلت خرید سانچو فک کنم تا ۱۰ روز دیگه تموم میشه برای همین انقدر تمرکز تیم روی اون هستش
  امیدوارم بعدش برن سراغ کولیبالی
  زوج دفاعی خوبی داریم دیگه روی بازی هوایی و کرنر ها تنمون نمی لرزه

  ۰
 6. آقای فرگی فن عزیز
  منچستر یونایتد کولیبالی رو نخواهد خرید. خرید کولیبالی در حال حاضر کاملا با سیاست های نقل و انتقالات باشگاه در تضاد قرار داره. منچستر به دنبال بازیکنای جوون و آینده دار هست و اولویت باشگاه هم به نظر خرید بازیکنای انگلستانی و بازیکنایی که توی لیگ جزیره بازی میکنند هست برای همین فکر نمیکنم باشگاه بخواد هزینه ای در حد ۷۰ میلیون برای کولیبالی ۲۹ ساله بکنه. من نمیگم کولیبالی بده و نباید خریده بشه. کولیبالی از بهترین مدافعان دنیاس ولی فکر نمیکنم منچستر بخواد بخرتش.

  ۰
 7. خدمت سایر دوستانی که میگفتند سانچو رو ول کنید باید بگم که خرید سانچو خیلی خیلی مهمه و حتما باید توی این پنجره انجام بشه. منچستر الان وینگر راست نداره. گرین وود وینگر راست بازی میکنه ولی پست اصلیش مهاجم نوک هست و طی چند سال آینده احتمالا گرین وود و مارسیال گزینه های مهاجم نوک منچستر رو تشکیل میدن. باید وینگر راست خریده بشه و گرین وود به پست مهاجم نوک منتقل بشه. اینجوری برای هر یک از سه پست خط حمله بازیکن به اندازه کافی خواهیم داشت. اگه سانچو خریده نشه و توی اواسط فصل بعد مارسیال و رشفورد مثل این فصل مصدومیت طولانی داشته باشند تیم ضربه بزرگی میخوره.

  ۰
 8. با سانچو کاری ندارم مهمترین پست دفاع وسط و هافبک دفاعی ک باید تقویت شه تو لیگ قهرمانان لیندولف و فرد پریرا نمیشه بازی داد تیم حداقل ۴ خرید باید داشته باشه اگه بتونه بازیکن های مازاد روهم بفروشه میتونیم یک دفاع چپ خوب هم بگیریم.ویلیامز ذخیرع فن بیساکا بشه برای چپ چیلول بشه گرفت عالیه.منساه و دالوت هم فروخته بشن با ۱۱ بازیکن نمیشه تو ۳ جام جنگید

  ۰
 9. منچستر باید این فصل هندرسون رو برگردونه با پوگبا تمدید کنه سانچو و کولیبالی رو بخره
  فصل ۲۰۲۱-۲۰۲۲
  اگه هندرسون خوب نبود بفروشه اوبلاک رو بیاره بین چیلول و هرناندز یکی رو بخره گریلیش و رایس رو جذب کنه

  ۰
 10. دورتموند واقعا خودشو گوه کرده اصلا دیگه حس خوبی به این خرید ندارم
  انقد منچستر فکرش جای سانچویه که یا نمیاد گند میزنه به سال بعد منچستر چون همش به اون فک میکردیم یا میاد و انقد پول مگیره که از خریدش پشیمون میشیم چون پولی نمونده برای باقیه پست ها

  ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − هفت =