یونایتد فنز

بروزترین مرجع خبری منچستریونایتد در ایران

مقاله: بررسي نقاط قوت و ضعف تيم تن هاخ پس از پيروزي در سنت مري

منچستريونايتد پس از کسب سه امتياز سخت در زمين ساوتهمپتون، موفق شد پس از 9 بازي در ليگ برتر کلين شيت کند.

یونایتد فنز – تنها 10 دقيقه تا اتمام بازي باقي مانده بود که کاسميرو براي انجام اولين بازي خود در منچستريونايتد فراخوانده شد و به نظر مي رسيد زمان مناسبي براي معرفي تانک برزيلي در نقش هافبک دفاعي است.

بازي تا دقيقه ي 55 مساوي بود تا اينکه يونايتد با گل فرناندز به برتري رسيد، اما از آن زمان ساوتهمپتون فشار را افزايش داد و تيم اريک تن هاخ به لاک دفاعي فرو رفت.

کاسميرو تقريباً براي اين موقعيت‌ها عالي است و اولين لمس توپ او يک ضربه سر آرام و حفظ مالکيت در خط هافبک بود. چند دقيقه بعد، هنگامي که داويد دخئا بايد کار را از روي ضربه ي دروازه آغاز مي کرد، اين بازيکن 30 ساله به عقب رفت و به رافائل واران و ليساندرو مارتينز گفت که جلو بيايند تا دخئا با ضربه ي بلند کار را از سر بگیرد.

مدت کوتاهي پس از آن هم خودش را در مسير يک شوت سرکش قرار داد و آنرا بلاک کرد تا هواداران خارج از خانه نام او را بلند فرياد بزنند. اين يک عملکرد هميشگي از يونايتد نبود، اما هافبک دفاعي جديد آنها به اين تيم کمک کرد تا با سه امتياز سنت مري را ترک کنند، هواداران مي دانند ملي پوش برزيلي همان کسي است که آنها نياز دارند.

گزينه هاي تن هاخ در خط هافبک ممکن است آنطور که او در ابتداي اين پنجره نقل و انتقالات تصور مي کرد نباشد، اما او هنوز شاهد اندکي رقابت در اين منطقه از زمين است و تصميمات دشواري در پيش دارد.

واضح است که کاسميرو انتخاب اول سرمربي هلندي خواهد بود، اما اکنون اين بحث وجود دارد که ارتباط و درک متقابل او با فرد در ديدار هاي ملي باعث خواهد شد که اين دو هموطن دبل پيووت تن هاخ باشند يا خير؟

قرار گرفتن فرد و کاسميرو در ترکيب همراه با يک بازيساز در جلوي آنها، يک خط مياني معقول به نظر مي رسد و اين مي تواند به معناي رقابت بين کريستين اريکسن و برونو فرناندز باشد.

تن هاخ به هافبک هاي چند کاره علاقه مند است و فرد و اريکسن بيشتر از فرناندز از چنين ويژگي اي برخوردار هستند. ملي پوش پرتغالي بازيکن ريسک پذير تري است و اريکسن مهره امن تري براي حفظ توپ است.

اما فرناندز مي‌تواند از توپ هاي مرده هم گل بسازد و پس از 55 دقيقه ابتدايي ضعيف در ورزشگاه سنت مري، او تکنيک و تمام کنندگي فوق العاده خود را به نمايش گذاشت تا به طرز ماهرانه‌اي سانتر ديوگو دالوت را به تور دروازه بچسباند.

تن هاخ به دليل ساخت سبک بازي خود در يونايتد از زمان شروع فاجعه بار آنها در ابتداي فصل و اينکه او اکنون به خاطر عمل گرايي اش نتايج مي گيرد، شايسته تقدير است.

او در برابر ليورپول به اصول فوتبالي هميشگي خودش رجوع کرد و ديديم که اين تصميم مرد هلندي به طرز چشمگيري برايش موثر بود. يونايتد هميشه بايد در زمين ساوتهمپتون با توپ بيشتر کار کند و تقريباً به اندازه کافي براي پيروزي در يک بازي که اغلب از نظر کيفيت حرفي براي گفتن ندارد، تلاش خود را انجام دادند.

عملکرد آنها در روز شنبه يک نمايش واقعي از تيم تن هاخ به نظر نمي رسيد و واضح است که همچنان کار هاي زيادي براي مرد هلندي وجود دارد، اما او اکنون برخي از اصول خود را قرباني کرده و در نتيجه اعتماد به نفس بيشتري به تيمش تزريق شده است. اين يک واکنش چشمگير به دو بازي اول فصل آنها بوده است.

وقتي نوبت به بازي از عقب مقابل ساوتهمپتون رسيد، يونايتد استراتژي دو بازي قبلي خود را به هم ريخت. دخئا که تقريباً هميشه به دنبال ارسال پاس هاي کوتاه مقابل برنتفورد بود و برابر ليورپول هر ضربه را به پايين زمين مي فرستاد.

اما لحظاتي در برابر قديس ها وجود داشت که سنگربان اسپانيايي توپ را به يکي از مدافعان مياني خود داد، اما او همچنين وقتي احساس مي کرد که اين کار مطمئن نيست، محتاطانه عمل مي کرد.

مشکل يونايتد اين است که وقتي دخئا با پاس بلند بازي را شروع مي‌کند، نتيجه آن تقريباً هميشه واگذاري مالکيت توپ است و اين باعث عصبانيت تن هاخ مي‌شود.

نحوه توزيع توپ دخئا يک نقطه قوت براي او محسوب نمي شود، اما اگر بخواهيم واقع بين باشيم او هيچ بازيکني براي هدف گيري با يک ضربه بلند ندارد. هيچ يک از سه بازيکن هجومي يونايتد قرار نيست ضربات سر زيادي در مقابل مدافعان بلند قد بزنند، بنابراين قابل درک است که در اين صحنه ها يونايتد مالکيت توپ را از دست مي دهد.

ممکن است ترجيح داده شود که اين کار را در نزديکي دروازه حريف به جاي دروازه خودي انجام دهند، اما تن هاخ ترجيح مي دهد که اصلاً چنين اتفاقي نيفتد.

ساوتهمپتون قصد خود را از انجام بازي مستقيم زماني نشان داد که توپ را مستقيماً به گاوين بازونو دادند تا با يک ضربه بلند آنرا به سمت چپ خط دفاعي يونايتد بفرستد.

اينجا جايي بود که چه آدامز خودش را راه انداخته بود و برنامه به وضوح هدف قرار دادن بازيکنان جديد شياطين سرخ مارتينز و تايرل مالاسيا بود.

قد کوتاه آنها تا به حال به اندازه کافي مورد بحث قرار گرفته است و قديس ها تلاش مي کردند از اين ضعف آنها استفاده کنند. اما مارتينز و مالاسيا در حال حاضر بين هواداران يونايتد محبوب هستند و به اندازه کافي خوب عمل کردند. مالاسيا هميشه بي عيب و نقص نبود و تقريباً چند بار تيمش را به دردسر انداخت، اما سرسختانه دفاع مي کرد.

مارتينز هم در کنار او قوي تر بود. او جنگنده با آدامز مقابله کرد و در تمام دوئل‌هايي هوايي خود برنده شد. واضح است که زوج آنها بايد منتظر چالش هاي سخت تري در هفته هاي ابتدايي فصل باشد، اما مطمئناً آنها براي اين چالش ها آماده خواهند بود.

منبع: Manchester Evening News

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x