مقاله: بررسی اشتباه بزرگ اوله در دیدار مقابل سیتی، انتخاب مک تامینی و بیرون گذاشتن ماتیچ

منچستریونایتد برای چهارمین بار پیاپی در مرحله نیمه نهایی حذف شد تا این اتفاق برای اوله یک طلسم قلمداد شود.

یونایتد فنز – اسکات مک تامینی و فرد به دلیل موفقیت در بازی های بزرگ، به طور فزاینده ای اعتماد اوله گنار سولشر به عنوان زوج مطمئن خط هافبک را کسب کرده اند، اما ممکن است این مربی با عدم تمایل به کنار گذاشتن آنها در برابر سیتی اشتباه کرده باشد.

برای دومین بازی متوالی پس از نمایش ضعیف مقابل استون ویلا، باید قبول کرد که مک تامینی چیزی به بازی یونایتد اضافه نمی کند. او قبل از اینکه در دقیقه ۷۵ از زمین خارج شود، فقط ۳۷ مرتبه توپ را لمس کرد، فقط یک تکل و یک توپ رباعی ثبت کرد و یک شلیک به سمت چهارچوب انجام داد که آن هم از کنار دروازه به بیرون رفت.

با نگاه به عملکرد خوبی که مک تامینی مقابل لیدز داشت و توانست دو گل بزند، او از آن زمان تاکنون بی ثبات بوده است. مک تامینی در این بازی از ناحیه کشاله ران آسیب دید و دو بازی بعدی را از دست داد.

این مصدومیت هافبک اسکاتلندی را از فرم خوبش دور کرد و از آن زمان او در حد و اندازه ی ترکیب اصلی نبوده است. بازیکنان دچار افت می شوند، این اتفاق در یک فصل شلوغ امری طبیعی است . اوله احتمالاً امیدوار بود که مک تامینی بتواند عملکرد درخشانی که مقابل لیدز داشت را در این بازی نیز تکرار کند، اما او موفق به انجام این کار نشد.

اوله که مک تامینی را برای ورود میسن گرینوود بیرون کشید، تأکید کرد که به عقیده او اسکات تاثیر زیادی در عملکرد خط هافبک دارد. در همین حال ماتیچ شروع به نشان دادن جرقه ای پس از شروع ضعیف خود در اوایل فصل کرده است.

ماتیچ فصل گذشته در دیدار برگشت نیمه نهایی جام حذفی مقابل سیتی بسیار موثر بود، در ورزشگاه اتحاد گل پیروزی بخش یونایتد را به ثمر رساند و در پیروزی ۲ صفر مقابل آنها در ماه مارس، تمام ۹۰ دقیقه را در کنار فرد در خط میانی بازی کرد.

او ثابت کرده است که یک بازیکن خوب برای رویارویی با سیتی است که می تواند با قدرت فیزیکی فرناندینیو در خط هافبک مقابله کند. احتمالاً اولین اشتباه سولشر کنار گذاشتن او برای دیدار شب گذشته بود.

مطمئناً ناکامی اوله و تیمش در یک نیمه نهایی دیگر موضوعی نیست که بتوان به سادگی از کنار آن گذشت. به جای اینکه به راحتی بگوییم سیتی بهتر بود یا اینکه شکست را با یکی دو اشتباه توجیه کنیم، جستجوی دلایل باخت موثر تر و مفید تر خواهد بود.

وقتی فرد، مک تامینی و پل پوگبا پشت سر برونو فرناندز به عنوان یک خط هافبک چهار نفره قرار می گیرند، فاقد شکل درستی است چرا که حتی یک هافبک دفاعی تخصصی در این چینش حضور ندارد.

ماتیچ یک هافبک دفاعی است، با ۳۲ سال سن در سال های پایانی فوتبال حرفه ای خود است، اما هنوز هم توانایی تأثیرگذاری روی بازی های بزرگ را دارد. او فصل درخشانی را پشت سر نگذاشته است، اما هنوز هم می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

وقتی یونایتد در حال بازی با خط هافبک الماسی است، داشتن بازیکنی که این نقش را درک کند و برای اطرافیانش کار را راحت تر کند، حائز اهمیت است. این همان کاری است که ماتیچ انجام می دهد.

در یک خط هافبک سه نفره، ماتیچ اغلب بیش از حد کار می کند. در یک خط هافبک چهار نفره، او یکی از بهترین گزینه های یونایتد است و ممکن است کنار گذاشتن او در دیدار دیشب یکی از مهمترین دلایل شکست شیاطین سرخ باشد.

منبع: United In Focus

درباره ی سینا گیتی احمدی

United Till I Die

مطلب پیشنهادی

کلیپ سنتر: خلاصه دیدار منچستریونایتد و برنتفورد

سومین بازی شیاطین سرخ در پیش فصل ۲۰۲۱/۲۲ با تساوی به پایان رسید.

یک دیدگاه

  1. اوله تئوری فوتبال در این سطح از بازی را ندارد.مربیان بزرگی در این لیگ مشغول اند.تئوری او براساس هزمون خطااست واز خطاهایش درس نمی گیرد مک تومینی هافبک تخریبی واز کشف های مورینیو است نوع فوتبال فرد هم شباهت زیادی به مک تومینی داردوبه همین دلیل درمیانه میدان تیم قدرت حفظ توپ کمی‌داراست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 1 =