یونایتد فنز

بروزترین مرجع خبری منچستریونایتد در ایران

مقاله: بازیکنانی که منچستر را به اوج برمیگردانند؛ از مهدی طارمی تا بن ناصر

با روی کار آمدن تیم جدید مربیگری و همچنین حضور ریچارد آرنولد به عنوان مدیر ورزشی امید است این بار منچستر یونایتد در بازار نقل و انتقالات خوش بدرخشد و در مقاله زیر به بازیکنانی که می توانند در این مسیر کمک یار تن هاخ باشند خواهیم پرداخت.

یونایتد فنز در دنیای فوتبال و جایی که پول حرف اول را می زند منچستر یونایتد هیچ گاه خارج از گود نبوده و هزینه های بسیاری را انجام داده است، حتی اگر به نتیجه ای نرسیده باشند. از زمان بازنشستگی سر الکس فرگوسن منچستر بیش از 871 میلیون پوند را صرفا برای جذب 20 بازیکن خرج کرده است،که این مبلغ تازه شامل بازیکنان ارزان قیمتی همانند دنیل جیمز در فصل 20-2019 یا باستین شواین اشتایگر در فصل 16-2015 نمی شود.

ارزش بازیکنان تنها مشکل این ماجرا نیست و دیگر مسئله این است که چه توانایی هایی را این بازیکن ها با خود یدک می کشند. زمانی که رادامل فالکائو با مبلغ 6 میلیون پوند و به صورت قرضی از موناکو به تیم آمد به نظر می رسید یک مهاجم شماره 9 و یک ماشین گلزنی را بخدمت گرفته ایم، بازیکنی که به تازگی از مصدومیت زانوی خود رها شده بود نتوانست با لیگ برتر به خوبی کنار بیاید و طی 29 بازی تنها 4 گل را به ثمر رساند. به جز این مورد باید گفت منچستر یونایتد که در تمامی پنجره های نقل و انتقالاتی فعالیت داشته است پس از سر الکس فرگوسن حتی یک خرید خوب نیز نداشته است. که این سوالاتی راجع به تیم مدیریتی، تاثیر سرمربی و فهم موجود در باشگاه نسبت به آوردن بازیکنان کلاس جهانی را در ذهن به وجود می آورد.

برای درک بهتر این فاجعه باید دریافت که چه کسی مسئول این اتفاقات است. اد وودوارد که حالا از باشگاه جدا شده است از سال 2013 تا 2022 مدیر ورزشی باشگاه بوده است. او پس از بازنشستگی فرگوسن وارد باشگاهی شد که در سه دهه گذشته موفق شده بود 13 بار جام قهرمانی لیگ برتر را بالای سر ببرد. از زمان حضور او، منچستر یونایتد حتی یک بار دیگر هم موفق نشد این جام را بالای سر ببرد. همچنین این باشگاه تبدیل شد به باشگاهی برای درآمد زایی سایر باشگاه ها و همچنین حقوق های بالای بازیکنان. وودوارد نه تنها در زمینه اقتصادی موفق نبود بلکه از نظر دانش فوتبالی و جذب بازیکنان موثر نیز ناتوان بود.

با افزایش رقابت بین پنج لیگ معتبر اروپایی و حضور تیم هایی با توانایی مالی بالا نظیر رئال مادرید، منچستر سیتی و پاریس سنت ژرمن در موضوعی مثل جذب یک هافبک دفاعی مشاهده می کنیم که منچستر یونایتد از نظر جذابیت برای جذب استعداد های دنیا گویا در چاهی قرار دارد. وودوارد از جذب یک هافبک دفاعی ناتوان بوده است، پستی که از زمان بازنشستگی مایکل کریک در آن دچار مشکل بودیم. استفاده از زوج فرد و اسکات یا فرد به تنهایی یا حضور ماتیچ 38 میلیونی همواره ناتوانی مدیریت ورزشی در ایجاد یک رقابت خوب در آن پست را برای ما نمایان کرده است.

با جانشینی ریچارد آرنولد به جای اد وودوارد طرفداران منچستر یونایتد امیدوارند تا احیای باشگاه با حضور او شکل بگیرد. این جابجایی ها همیشه رخ می دهد اما آرنولد با شروع خود و جذب اریک تن هاخ به عنوان مربی توانسته اعتماد را به خود جذب کند. همچنین باید گفت که ریچارد آرنولد با این باشگاه غریبه نیست و از سال 2007 بین مسئولیت های اجرایی و تبلیغاتی باشگاه در گردش بوده است و مانند وودوارد یک حسابدار واجد شرایط می باشد. جان مورتا به عنوان مدیر فوتبالی و همچنین درن فلچر به عنوان مدیر فنی نیز با باشگاه قرارداد بسته اند.

حضور این دو نفر کمی از کار ریچارد ارنولد را کمتر میکند و پنجره های نقل و انتقالاتی می تواند توسط این دو مدیر مدیریت شوند. اگر باشگاه خواهان دستیابی به تغییراتی در این زمینه است باید از سطوح بالای مدیریتی شروع کند که بنظر می رسد خودشان هم متوجه این موضوع شده اند.

اگر آرنولد بتواند دوباره باشگاه را به رقابت برگرداند و تغییرات مربی ها و هزینه های بالای نقل و انتقالات را کاهش دهد آن گاه می توان گفت از همکار قبلی خود در این پست موفق تر بوده است.

حالا می 2022 می باشد و اریک تن هاخ با حضور خود امید را بین هواداران زنده کرده است. منچستر یونایتد این فصل را در رتبه ششم و با تفاضل گل 0 به پایان رساند و فصل آینده لیگ اروپا انتظار آن ها را می کشد. مشکلات عدیده خط دفاع که با رهبری دخیا و حضور 4 مدافع که هیچگاه در طول فصل ثابت نبوده اند باشگاه را در این تابستان با لینک های بسیازی از بازیکنان مواجه کرده است که دستیابی به توافق با بازیکنان جدید در این دوران جدید باشگاه باید با دفعات قبل متفاوت باشد.

 

قدم اول جذب بازیکن برای پست هایی است که تیم باید در آنجا  تقویت شود که باید بازیکنانی باشند که مد نظر مربی و مناسب شیوه بازی او هستند. از روزگاری که خرید های اقتصادی انجام میشد و بازیکن هایی از یک ایجنت یا یک آژانس خریداری میشد زمان زیادی گذشته است.

قدم بعدی این است که بازیکنانی جذب شوند که خواهان بازی برای این باشگاه هستند تا بشود بیش از مدت زمان بازی آنخل دیماریا از آنها استفاده کرد. عملکرد فصل گذشته باشگاه و عدم صعود به لیگ قهرمانان از توانایی باشگاه برای جذب بازیکنان کاسته و بسیاری از بازیکنان از دوری لیگ قهرمانان نگران هستند. البته جایی که استون ویلای رده چهاردهمی میتواند بوباکار کامارا را به صورت آزاد جذب کند باشگاهی با عنوان منچستر یونایتد هم نباید مشکلی داشته باشد. این لیستی است از بازیکنانی که برای باشگاه بهتر خواهند بود.

ابراهیم ساناگره

یک هافبک دفاعی بلند قامت که از سال 2020 با یک قرار داد پنج ساله به آیندهوون پیوست. جذب این بازیکن ساحل عاجی برای آیندهوون مثل یک دزدی بود و با مبلغ 7 میلیون یورو از تولوز سقوط کرده به این تیم پیوست. بعد از گذشت یک فصل در آیندهوون این بازیکن در فصل دوم خود در جنبه های مختلفی از بازی خود پیشرفت چشمگیری را از خود نشان داد. توانایی هایی نظیر جلو رفتن، حضور در دفاع و همچنین پاس دادن، قدرت بدنی، کنترل توپ و بازی انفجاری او می تواند به خط دفاع منچستر یونایتد که با مشکلات زیادی روبرو می باشد کمک کند. قیمت این بازیکن در ترنسفر مارکت 15-20 میلیون می باشد و باید حتما در رادار منچستر یونایتد قرار بگیرد.

اسماعیل بن ناصر

بازیکن 24 ساله الجزایری که حالا قهرمان سری آ نیز می باشد. بازیکنی که قبلا تحت نظر منچستر سیتی قرار داشت فصل فوق العاده ای را با میلان پشت سر گذاشت. این بازیکن توانایی بازی در هافبک میانی را داراست و فاصله بین هافبک دفاعی و مدافعان کناری را به خوبی پر میکند. بن ناصر آگاهی محیطی و دید خوب و ویژه ای دارد و به راحتی میان خطوط تیم حریف حرکت میکند، موضوعی که منچستر یونایتد از نداشتن آن رنج می برد.

آگاهی موقعیتی و همچنین حرکات او به وی اجازه می دهد تا با پاس های موثر خود حملات را از نقاط دفاعی تیم آغاز کند که او را برای خط هافبک منچستر یونایتد متناسب میکند. از دست دادن پوگبا در این تابستان یعنی منچستر یونایتد به بازیکنانی نیاز دارد که از محیط های تنگ و کوچک بتوانند پاس های رو به جلوی خوبی بدهند.

بن ناصر که همواره در حال پیشرفت می باشد و در سال 2019 جز نامزد های بهترین بازیکن جام ملت های آفریقا شد می تواند یکی از کسانی باشد که به این تیم کمک می کند.

مارکوس پدرسن

یک مدافع کناری پر سرعت که می تواند به هم تیمی های خود کمک کند و برای سبک بازی تن هاخ یک مدافع بی نقص می باشد. این جوان نروژی از 2021 به فاینورد پیوسته است و مرتبا برای این تیم به میدان رفته است. او همچنان از نظر فنی در حال پیشرفت است و با سرعت بالای خود باعث امیدواری شده است همچنین این بازیکن با سانتر های خوب خود می تواند یکی دیگر از نقاط ضعف منچستر یونایتد را پوشش دهد. اورلپ های زیبا و حمایت وی از حملات تیم مورد دیگری است که احتمالا باعث رضایت تن هاخ خواهد بود. پدرسن از سایر گزینه های موجود در بازار ارزان تر است و می تواند منچستر یونایتد را صاحب یک مدافع کناری پیش رونده کند که در سال های اخیر از نبود آن رنج می برده است.

یورین تیمبر

یک مدافع میانی که می تواند سمت راست خط دفاع نیز بازی کند و با قیمت 30 میلیونی می تواند به مربی سابق خود در آژاکس بپیوندد. این بازیکن که مرتبا به میدان می رفت و همراه تیم خود قهرمان لیگ هلند شد، ضعف بدنی خود را با توانایی های فنی جبران کرده است. علاوه بر مهارت های فردی، این بازیکن در حرکات بدون توپ هم عالی کار میکند. با حرکات اورلپ، حرکات به عمق دفاع حریف، باز پس گیری های متعدد، ضربات به توپ مطمئن و همچنین مشارکت در حملات تیم در کنار وینگر ها و مهاجمان. البته که توانایی های تدافعی، ارزش بسیار بیشتری از خصوصیات هجومی دارد اما تیمبر در این زمینه هم هیچ کمبودی را حس نمیکند.

در این فصل او بیش از 70 درصد دوئل های خود را پیروز شده است.که نسبت به فصل های گذشته بیشتر شده و همچنین در نبرد های تن به تن هم موفقیت چشمگیری داشته است. او به منچستر یونایتد لینک شده  و این قیمت 30 میلیونی برای او مانند یک دزدی برای منچستر یونایتد خواهد بود و مشکلات خط دفاع آن ها را بهبود خواهد بخشید.

کریستوفر انکونکو

این بازیکن فرانسوی که سال 2019 به لایپزیگ پیوسته ، طوفانی را در بوندسلیگا به پا کرده است. این بازیکن دقایق زیادی را به عنوان مهاجم به میدان رفته و با ثبت 35 گل و 20 پاس گل عنوان بهترین بازیکن فصل بوندسلیگا را کسب کرد. انتقال او به نظر دور از انتظار است اما می تواند به شکل چشمگیری مشکلات خط حمله این تیم را بهبود بخشد. بعد از اینکه تقاضای خروج قرضی مارسیال و حضورش در سویا ناموفق بوده و رشفورد پس از مصدومیت نتوانست به فرم دلخواه خودش برسد و وابستگی بیش از حد خط حمله تیم به مهاجم 37 ساله یعنی کریستیانو رونالدو انکونکو می تواند یک خرید بی نقص برای این تیم باشد.

بازی ترکیبی او، سرعت و حرکات بدون توپش می تواند فضای بسیار عالی برای امثال جیدون سانچو و برونو فرناندز ایجاد کندو توانایی های او در دریبل زدن کار را برای مدافع حریف دشوار میکند. هوش فوتبالی او و جایگیری هایی که انجام میدهد یارگیری کردن با او را برای مدافعین حریف ناممکن میکند و او می تواند با پاس های خود به بازیکنان یا به فضاهای خالی هم تیمی های خود را صاحب توپ کند. اگر منچستر یونایتد مهاجمی را می خواهد که الدترافورد را به غرش درآورد باید به سراغ انکونکو برود.

عثمان دمبله

دیگر مرد فرانسوی که باید در رادار منچستر یونایتد باشد عثمان دمبله است که در پنجره های قبلی هم به این تیم لینک شده بود. او می تواند به حملات تیم تنوع بخشد. علاوه بر سرعت بالا، توانایی دریبل زنی، فرصت سازی برای خود و دیگران، دمبله سابقه ای طولانی در باب مصدومیت دارد. توانایی های فوتبالی او در زمانیکه از سلامت برخوردار باشد ثابت شده است. او که با سلامت فصل را در تیم ژاوی به پایان رساند به پایان تاریخ قرارداد خود نزدیک میشود و هیچ تمدیدی تا به حال در کار نبوده است.

او به سایر باشگاه ها هم لینک شده است، امباپه خواهان بازی با هم تیمی خود در فرانسه است و بایرن مونیخ به دنبال جانشیتی برای سرژ گنبری می باشد. اگر منچستر یونایتد به دنبال وینگری سرعتی و دریبل زن باشد این بازیکن به درد آن ها خواهد خورد و در فصل نقل و انتقالات این بسیار مهم است.

مهدی طارمی

این بازیکن دوران فوتبال اروپایی خود را به تازگی شروع کرده است و در سال 2020 با مبلغ ناچیز 4.5 میلیون یورو به پورتو پیوست. این بازیکن، بلند قامت و تشنه گلزنی است و با توانایی های فنی خود موفق به ثبت 26 گل و 17 پاس گل طی 48 مسابقه برای پورتو شده است که در این مدت در پست های مختلفی نیز به میدان رفته است. اگر کریستیانو به مدت یک فصل دیگر نیز گزینه اول خط حمله منچستر یونایتد باشد آنگاه طارمی می تواند به عنوان یک مهاجم سایه کنار او به میدان برود کما اینکه این بازیکن فصل گذشته در 29 بازی در این پست 14 گل و 14 پاس گل را به ثبت رسانده است.

توانایی او در حرکات و پاس های عمقی می تواند فضا را برای بازیکن کناری او در خط حمله باز کند و خود نیز به عنوان نفر دوم در موقعیت گل قرار بگیرد. این بازیکن 29 ساله تا 2024 با پورتو قرارداد دارد و می تواند یک گزینه خوب برای منچستر یونایتد باشد.

فرنکی دیونگ

دیگر بازیکن سابق آژاکس که قادر است جان دوباره ای به الدترافورد ببخشد فرنکی دیونگ است. بارسلونا که با مشکلات مالی دست و پنجه نرم میکند چاره ای جز فروش دیونگ ندارد و منچستر یونایتد می تواند از او به عنوان جانشین متیچ و پوگبا استفاده کند. با تگ 60 تا 80 میلیونی که روی این بازیکن قرار داده شده است خرید او می تواند 40 درصد از بودجه نقل و انتقالاتی یونایتد را به اتمام برساند و یونایتد می داند که باید روی مسائل مالی دقت بیشتری داشته باشد.

این بازیکن در زمینه پاس های تحت فشار جز 10 درصد برتر می باشد و منچستر یونایتد که مشکلاتی از این قبیل را در هافبک خود حس میکند می تواند از این بازیکن به خوبی استفاده کند. دقت پاس بالا، آگاهی محیطی و جایگیری دفاعی دیونگ می تواند یک گزینه بسیار مناسب برای منچستر یونایتد باشد که درک متقابل وی با مربی نیز در کنار آن قرار میگیرد.

محمد سیماکان

مدافع تنومند و دو پای آر بی لایپزیگ که می تواند پاس های رو به جلوی سریعی را محیا سازد و در دوئل های دفاعی نیز برنده شود. سیماکان هم به مانند تیمبر هم در قسمت راست دفاع وسط و هم به عنوان مدافع راست می تواند بازی کند.

لوییس سینیسترا

وینگر کلمبیایی فاینورد یک حمل کننده توپ تکنیکی، با قدرت پاسوری و دریبلینگ بالاست که توانست یک تنه فاینورد را به سمت موفقیت به پیش ببرد. این بازیکن با وجود 22 ساله بودن می تواند به یک وینگر با کلاس تبدیل شود که منچستر یونایتد به خوبی از آن استفاده کند.

با وجود همه این گزینه ها اما بازار نقل و انتقالات داغ و پر از رقابت است که در حال حاضر چلسی برای جذب انکونکو و لیورپول برای جذب ساناگره مدعی هستند. منچستر یونایتد باید در این تابستان به شکل موثری در نقل و انتقالات حاضر باشد. پنجره های قبلی نقل و انتقالات با خرید های پر زرق و برق و گرانی همراه بود که الان هیچکدام در تیم حضور ندارند به مانند دیماریا، پوگبا و روملو لوکاکو.

با تغییر مدیریت ورزشی و حضور دو مدیر جدید یعنی فلچر و مورتا و روی کار آمدن تن هاخ هلندی، هواداران یونایتد مشتاقند تا ورق برگردد زیرا از آخرین قهرمانی آنها در لیگ برتر 10 سال می گذرد. این پنجره نقل و انتقالاتی به مانند سایر پنجره ها یک فرصت کلیدی است و فلچر، مورتا و تن هاخ باید از پس این ماموریت به خوبی بر بیایند.

منبع : breaking the line

5 1 رای
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 Comments
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امیر
امیر
2 ماه قبل

با چه حساب کتابی اینا خریدای بدی بودن: برونو فرناندز، کریستیانو رونالدو، کاوانی، زلاتان ابراهیموویچ، ماتا، سانچو ؟ تازه ماتیچ، واران، مگوایر، آندر هررا و مارسیال(اوایل حضورش) هم قابل قبول بودن

Ali
Ali
2 ماه قبل

متأسفانه با رفتن رالف از سمت مشاور و اومدن تن هاگی ک جز دست گذاشتن رو شاگردای سابقش هیچ حرکت دیگه ای نزده امیدی به این تیم نیستش
منچستر باید گراهام پاتر رو بعنوان مربی با ی قرارداد بلند مدت استخدام می‌کرد و به رالف اجازه می‌داد نقل و انتقالات رو تو دستش بگیره و نقش مشاوره اش رو پررنگتر بازی کنه
به شخصه با اومدن تن های و بازیکنایی مثل تیمبر و دیونگ و پائو تورس و آنتونی هیچ امیدی به این تیم ندارم

2
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x