مقاله : این است اد وودوارد (بخش دوم)

نگاهی مفصل و با جزئیات به پیشینه و زندگی نایب رییس سابق شیاطین سرخ

یونایتدفنز– در بخش اول این مقاله، زندگی ادوارد وودوارد را در دوران تحصیلات اولیه و توانایی های غیر ورزشی بررسی کردیم و حال می خواهیم به ادامه ی این بررسی ها بپردازیم.

وودوارد نقشی اساسی در خرید منچستر یونایتد توسط خانواده گلیزر در سال ۲۰۰۵ داشت، در آن زمان گلیزر ها مبلغ ۷۹۰ میلیون پوند را برای خرید یونایتد خرج کرده بودند پس قطعا از مشاوره های بانکداری نظیر وودوارد نیز بی بهره نماندند.

منابع نزدیک به این نقل و انتقال، می گویند که چندین بانک با توجه به ریسک های محتمل، درخواست های گلیزر ها را برای چنین وامی رد کرده بودند اما بانک جِی پی مورگان و شخص اد وودوارد این فرصت را به آنان داد.

هزاران هوادار در سال ۲۰۰۴ از این بابت معترض بودند و دیوید گیل حرف بسیار جالی زد :

“بدهی، سر آغاز نابودی است.”

منبعی در این باره گفت :

“در آن زمان، وودوارد حقیقتا یک بانک دار میان رده بود و از افراد سطح بالا به شمار نمی رفت. اما گلیزر ها به او این ارزش و اعتبار را بخشیدند و او با قرارداد بستن با گلیزر ها سود خوبی برای خود گرفت.”

در سن ۳۴ سالگی، او به عنوان دستیار مالکولم گلیزر منصوب شد؛ علاوه بر این، در سال ۲۰۰۷ نیز او هدایت یونایتد را در امور تبلیغاتی به عهده گرفت. چیزی که باعث شد سود تبلیغاتی ۴۸.۷ میلیون پوندی یونایتد در سال ۲۰۰۵ تبدیل به سود ۱۱۷.۶ میلیونی در سال ۲۰۱۲ شود!

از ۱۴ سال پیش که وودوارد به یونایتد پیوسته است، تا امروز مصاحبه های زیادی انجام نداده است. شاید بتوان از گزارش های مالی ای که هر سه ماه یک بار ارائه می داد به عنوان بزرگترین مصاحبه های او نام برد. کنفرانس های وودوارد نیز معمولا برای اخراج ها، خرید ها و یا جذب اسپانسر ها هستند.

سال قبل، او به شخصی که از او درباره ی فرم بد یونایتد در زمین پرسیده بود پاسخ داد :

“نمایش های ما در زمین هر چقدر هم که بد باشند، ربط چندانی به بُعد اقتصادی ما نخواهند داشت.”

پس از این پاسخ جنجالی، سوال دیگری در این زمینه پرسیده نشد؛ و بحث به نوعی به سمت تعداد دنبال کننده های یونایتد رد فیسبوک رفت! با این پاسخ ها وودوارد بار دیگر به متنقدانش مجال انتقاد های تند و صریح را داد.

در سپتامبر سال ۲۰۱۸، پس از دو شکست در سه بازی ابتدایی فصل؛ هواداران یونایتد هواپیمایی را با بنری که روی آن نوشته شده بود : “اد وودوارد، متخصص ناکامی!” از روی سقف ورزشگاه محل بازی شیاطین سرخ به پرواز در آوردند. اما افرادی که نزدیک به یونایتد هستند خبر از انگیزه ی شدید وودوارد برای قهرمانی مجدد یونایتد در لیگ برتر می دادند.

افرادی که وودوارد را در ابتدای دوران حضورش در منچستر یونایتد ملاقات کردند،خصوصا وین رونی، اراده ی وی را خیلی قوی و موثر می دانند.

چلسی و خوزه مورینیو از مشتریان پر و پا قرص وین رونی به شمار می رفتند. زمانی که تصویری از وین رونی منتشر شد که در زمین گلفی در ۱۰ مایلی کمپ تمرینی چلسی بود، پیوست او به جمع آبی ها قطعی به نظر می رسید. رابطه ی رونی با فرگوسن به طرزی باور نکردی خراب شده بود و حتی جانشینی مویس نیز نمی توانست رونی را آرام کند. چلسی دو پیشنهاد ارائه داد، پیشنهاد دوم ۲۵ میلیون پوند ارزش داشت و رونی از مدیر برنامه هایش، پل استرتفورد درخواست کرد که با حضور در دفتر وودوارد، درخواست خروج رونی را به وی بدهد.

اما نایب رییس پیشین شیاطین سرخ این درخواست را نپذیرفت. او بر این باور بود که فروش بازیکنی ۲۷ ساله که توانایی زدن ۲۰ گل در هر فصل را دارد، آن هم در تابستانی که پر افتخار ترین سرمربی بریتانیا بازنشست می شود کار عاقلانه ای نیست.

وودوارد به رونی و استرتفورد گفت :

“نمی خواهم به آنان(چلسی) کمکی کرده باشم. ما بر این باوریم که وین بازیکنی فوق العاده است و هر هنگام که به زمین برود تمام تلاشش را برای پیروزی انجام می دهد.”

همانطور که پیش بینی می شد رونی ماندگار شد، و با انجام بازی های بیشتر رکورد سر بابی چارلتون افسانه ای را شکست.

همیشه خبر هایی مبنی بر رابطه خوب وودوارد با بازیکنان منتشر می شد، به عنوان مثال پس از پیروزی تیم لوییس فن خال در مقابل اورتون در نیمه نهایی جام حذفی، وودوارد که در دوبی مشغول سپری کردن تعطیلات بود، با پیامکی به این مضمون از وین رونی قدر دانی کرد :

“سلام وازا! بازی فوق العاده ای بود.”

رونی که در آن زمان به تازگی در پست هافبک بازی می کرد، عملکرد خوبی از خود نشان می داد اما هرگز مایل به بازی در آن پست نبود.

اما برخی درباره ی رابطه ی وودوارد با بازیکنان نظری متفاوت دارند، یک از بازیکنانی که در سال های اخیر قراردادش به پایان رسیده بود، پس از جدایی از باشگاه تنها یک نامه دریافت کرد و هیچ جلسه ای با حضور او برگزار نشد.

اما در داستانی مخالف، هنگامی که یکی از بازیکنان کلیدی یونایتد مصدوم شده بود، پیامی از طرف وودوارد دریافت که نایب رییسی پیشین شیاطین سرخ برای او بازگشت سریع و بدون سختی را آرزو کرده بود.

در میان مدیر برنامه ها نیز وودوارد محبوبیت زیادی دارد، آنان وودوارد را یک رییس فوتبالی و شخصی که برای نقل و انتقالات هزینه های گزافی می پردازد می دانند.

زمانی که در سال ۲۰۱۳ فلایینی به یونایتد پیوست، هزینه این انتقال ۴ میلیون بیشتر از بند فروش او بود! منابع می گویند که مویس بر این باور بود که اورتون وی را با قیمت کمتری می فروشد اما چنین نشد. در ژانویه همان سال خوان ماتا با قیمت ۳۷.۱ میلیون پوند به یونایتد پیوست. وودوارد در آن زمان برای خود جشنی در خانه خود در منطقه چشایر فراهم کرده بود، پیش از آنکه آن خانه را به مقصد منطقه بارنز، در نزدیکی خانه گری لینه کر، ترک کند.

ادامه دارد…

منبع : The Athletic

درباره ی یاسین حسام

من، یاسین حسام، 12 ساله که رویای خدمت به تیمم رو دارم. هدف من و بقیه ی همکارام، خدمت رسانی به هوادارای عزیز فارسی زبان منچستر یونایتده.

مطلب پیشنهادی

مقاله: چهار بازیکن لینک شده به منچستر یونایتد که باید از خریدشان در تابستان خودداری شود

شیاطین سرخ در پنجره ی نقل و انتقالاتی تابستانه به طور مداوم به بازیکنان مختلف …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − یازده =