مقاله: اکنون اوله گونار سولشایر می‌داند کدام پست نیاز بیشتری به تقویت دارد

توانزبه در حضور ۹۰ دقیقه ای خود برابر پاریسن ژرمن، یکی از مشکلات منچستریونایتد را هم حل و هم آن را نمایان کرد.

یونایتد فنز – اکسل توانزبه یکی از ستاره های منچستریونایتد مقابل پاریسن ژرمن بود اما اوله هنوز هم باید نیم نگاهی به پنجره نقل و انتقالات ژانویه داشته باشد.

گری نویل و ریو فردیناند طی ماه های اخیر خواستار جذب یک مدافع میانی توسط یونایتد بوده اند. عملکرد توانزبه در مهار کیلیان امباپه و نیمار در پارک دو پرنس نشان داد که دو اسطوره شیاطین سرخ درست می‌گفتند.

توانزبه در آن بازی، کاری را انجام داد که هری مگوایر و ویکتور لیندلوف نمی توانستند انجام دهند. با توجه به اینکه اریک بایی دومرتبه مصدوم شده و نمی توان زیاد روی او حساب باز کرد، اولویت جدید یونایتد برای نقل و انتقالات مشخص شده است.

پس از پیروزی، فردیناند به BT Sport گفت:

این پستی است که منچستریونایتد در شش تا ۱۲ ماه گذشته با آن مشکل داشته و بازیکنان زیادی را برای تقویت آن دنبال کرده است. آنها نمی توانند با چنین بازیکنانی در کورس باقی بمانند و از همین حالا بوی خطر را حس می‌کنند.

اوله اخیراً گفت که او دو تن از بهترین مهاجمان دنیا را اذیت کرده است، بنابراین شایسته کسب پاداش خود است.

شکی نیست که توانزبه خیلی زود به پاداش خود خواهد رسید. مصدومیت بایی و تردیدها در مورد شرایط آمادگی مگوایر به این مدافع ۲۲ ساله فرصت خوبی می دهد تا پس از ۱۰ ماه دوری، چندین بازی برای یونایتد انجام دهد. سولشایر مدتهاست که از این محصول آکادمی حمایت کرده است، سرعت او ویژگی مهمی به خط دفاع یونایتد اضافه می‌کند بعلاوه اینکه توانزبه قبلاً توانایی رهبری خود را نیز به نمایش گذاشته است.

اما اگر قرار باشد اوله با سیستم ۲_۵_۳ که در برابر پی‌اس‌جی کارآمد بود ادامه دهد، به یک مدافع میانی دیگر مانند توانزبه احتیاج دارد. یونایتد قبلاً فیل جونز و مارکوس روخو را کنار گذاشته است و اگر پیشنهاداتی در این ژانویه ارائه شود، مایل به فروش آنها است. تدن منگی، تنها ۱۸ سال دارد و به تجربه ای همانند انتقال قرضی توانزبه به استون ویلا احتیاج دارد. بنابراین یونایتد تنها ۳ مدافع میانی قابل اعتماد در ترکیب خود دارد.

اگر سولشایر بخواهد بیشتر با سه مدافع میانی بازی کند، به چهار یا پنج دفاع میانی نیاز خواهد داشت. طبق اتفاقاتی که در پاریس افتاد، مطمئناً باید این موضوع در تفکر تاکتیکی اوله مهم باشد. لوک شاو یک گزینه موقت در سمت چپ دفاع سه گانه است، اما یونایتد هنوز باید به دنبال شخصی مانند دایوت اوپامکانو باشد.

مدافع میانی ۲۱ ساله لایپزیک از نظر ویژگی هایی مانند جوان و سریع بودن، نشان داده که شبیه توانزبه است. اوپامکانو در واقع در سطح بالا تجربه بیشتری نسبت به مدافع انگلیسی دارد که احتمالاً توآنزبه و یونایتد هفته آینده وقتی میزبان لایپزیگ در لیگ قهرمانان هستند، نگاه خوبی به او خواهند داشت.

البته ممکن است تیم های دیگری نیز مدافع فرانسوی را تحت نظر داشته باشند، وقتی کارشناسان اوپامکانو را به عنوان جایگزین احتمالی ویرجیل فن دایک برای لیورپول پیشنهاد می دهند، این خود گواهی بر این موضوع است.

یونایتد به دلیل ناتوانی در جذب جیدن سانچو در پنجره نقل و انتقالات تابستانی مورد انتقاد قرار گرفت. بنابراین بسیاری انتظار دارند که آنها هنگام باز شدن پنجره در ژانویه، بار دیگر برای ستاره بروسیا دورتموند اقدام کنند.

اما یک مدافع میانی باهوش، سریع و متحرک برای قرار گرفتن در کنار توانزبه، مگوایر و لیندلوف در سیستمی که در حال حاضر برای اوله ثمر می دهد، مناسب تر خواهد بود. یک وینگر راست مانند سانچو احتمالاً در وسط فصل قابل دستیابی نخواهد بود.

یونایتد می تواند ادینسون کاوانی، میسن گرینوود، دونی فن د بیک و پل پوگبا را که در مقابل پاریسن ژرمن بازی را شروع نکردند به عنوان گزینه های هجومی معرفی کند. اما در حال حاضر نمی تواند چنین ادعاهایی را درباره عمق دفاع مطرح کند.

بنابراین، با وجود عملکرد خارق العاده توانزبه، که امید بزرگی برای در اختیار داشتن یک دفاع مستحکم به یونایتد می دهد، به اوله یادآوری کرده است که سرمربی نروژی به ستاره های مشابه وی نیاز مبرم دارد.

منبع: Manchester Evening News

۰

درباره ی سینا گیتی احمدی

United Till I Die

مطلب پیشنهادی

مقاله: فرصت مناسب برای شش بازیکن آکادمی

بازیکنان منچستر یونایتد قرار است طی دو هفته آینده تا حد ممکن با بازی های …

یک دیدگاه

  1. این بهتره
    سرعت خیلی خوبه

    ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =