مقاله: انتقال رافینیا به یونایتد؟ دیگر خیلی دیر شده است

هنگامی که منچستر یونایتد در تابستان گذشته به دنبال یک وینگر بود، هیچ نامی از رافینیا به میان نیامد.

یونایتد فنز – لیدز که به تازگی به لیگ برتر صعود کرده، برای جذب ستاره ی سابق رن تلاش بسیاری کرد و او اکنون تبدیل به یکی از ستاره های چشم نواز لیگ برتر شده است. چند روز گذشته شایعاتی مبنی بر علاقه یونایتد به رافینیا گزارش شد.

این ادعا ها منطقی به نظر می رسد. رافینیا با داشتن ویژگی هایی همچون تکنیک بالا، حرکات هوشمندانه، و تاثیر گذار بودن، فوراً گزینه های کناری یونایتد را ارتقا می دهد و ارتباط قبلی او با برونو فرناندز در اسپورتینگ نیز به او کمک می کند.

اما متقاعد کردن باشگاهی همچون لیدز برای فروش بهترین بازیکن خود دشوار است.

هنگامی که یونایتد آخرین بازیکن خود را از یک باشگاه لیگ برتری به خدمت گرفت، متحمل هزینه زیادی شد. هری مگوایر توسط لستر ۸۰ میلیون پوند ارزش گذاری شده بود. این نوع قیمت گذاری ها باعث شده است که یونایتد از علاقه خود به جک گریلیش، جیمز مدیسون و دکلان رایس دست بکشد.

لیدز یونایتد در گذشته اریک کانتونا، ریو فردیناند و آلن اسمیت را به یونایتد فروخت. اما این سال ۲۰۲۱ است و اکنون آنها بهتر از هر مرحله در سه دهه گذشته از نظر مالی اداره می شوند.

آنها یک سال پیش ۱۷ میلیون پوند برای رافینیا هزینه کردند و اکنون حق دارند بیش از دو برابر برای بازیکنی که در این فصل ۵ گل و ۵ پاس گل برای یک تیم میانه جدولی به ثبت رسانده، طلب کنند.

یونایتد نباید ۵۰ میلیون پوند را برای چنین بازیکنی هزینه کند، در عوض زمان ارزیابی مجدد است. چرا یونایتد تابستان گذشته رافینیا را از دست داد؟ این باشگاه بیش از حد مشغول جذب جیدون سانچو شده بود و در نهایت به خاطر قیمت بالا وی عقب نشینی کرد.

پلن B این بود که دو نوجوان، آماد دیالو و فاکوندو پلیستری به خدمت گرفته شوند. آنها به عنوان گزینه بلند مدت، خوب هستند اما تاکنون هیچ تأثیری در این فصل برای ما نداشته اند.

موفقیت رافینیا نشان می دهد که بازیکنان خوبی با قیمت مناسب در بازار حضور دارند. بدیهی است که وقتی یونایتد درگیر می شود، هزینه همیشه بالا می رود، اما حداقل باید یک حد وسطی وجود داشته باشد.

خرید وینگر ۲۴ ساله برای لیدز یک قمار کم خطر بود که تأثیر فوری گذاشته است. تعداد دیگری از افراد در اطراف اروپا باید وجود داشته باشند.

استعداد یابان یونایتد وقت زیادی برای یافتن سنگهای قیمتی پنهان این فصل دارند.

منبع: United In Focus

درباره ی سینا گیتی احمدی

United Till I Die

مطلب پیشنهادی

مقاله: سانچو و فرصتی که خروجی های تیم از دست می دهند

جیدون سانچو هفته ی آینده به تمرینات شیاطین سرخ اضافه خواهد شد. به نظر می …

یک دیدگاه

  1. برای چی بخریم اینو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 8 =