یونایتد فنز

بروزترین مرجع خبری منچستریونایتد در ایران

مقاله: ارزيابی عملکرد پوگبا مقابل ميدلزبرو؛ بازگشت مهره ی گمشده رانگنيک در خط هافبک

پل پوگبا هافبک منچستريونايتد، پس از بازگشت از مصدوميت نشان داد که مي تواند در سيستم رالف رانگنيک يک مهره کليدي باشد.

یونایتد فنز – پس از بهبودي از مصدوميت ران که در ماه نوامبر در طول تعطيلات بازي هاي ملي براي پوگبا اتفاق افتاد، هافبک 28 ساله فرانسوي مقابل ميدلزبرو از ابتدا به ميدان رفت.

اين بي احترامي به فرد يا اسکات مک تاميني نيست، اما هيچکدام کيفيت بازي با توپ پوگبا را ندارند. اما به همان اندازه، شماره 6 يونايتد به اندازه هافبک هاي ديگر از نظر دفاعي توانا نيست.

اين همان مشکلي است که رانگنيک بايد آرا حل کند. جمعه شب و مقابل ميدلزبرو، سرمربي آلماني با همان چينش 3-3-4 خود کار را آغاز کرد که اسکات به عنوان تنها هافبک دفاعي و پوگبا و برونو فرناندز در هر دو طرف او قرار گرفتند.

براي تقابل يونايتد و برنلي در تارف مور، ورزشگاهي که پوگبا فصل گذشته گل پيروزي تيمش را در آن به ثمر رساند، رانگنيک بايد تصميم بگيرد که آيا فرد را به ترکیب بازگرداند يا خير.

پوگبا با 80 دقيقه بازي در اولين حضور خود از ماه نوامبر، ممکن است مقابل برنلي کار را از روي نيمکت آغاز کند تا بازگشت او از مصدوميت با دقت مديريت شود.

در مقابل ميدلزبرو ،رانگنيک از مارکوس رشفورد، پوگبا، فرناندز، جيدن سانچو و کريستيانو رونالدو در ترکيب ابتدايي استفاده کرد. اين اولين بار بود که اين مهره هاي هجومي با استعداد يک بازي منچستريونايتد را با هم آغاز مي کنند و البته شاهد نخستين بازي پوگبا تحت نظر رانگنيک نيز بوديم.

پل مشتاق به بازپس گرفتن توپ و انجام بازيسازي بود و تماما رو به جلو بازي کرد، جاي تعجب نيست که رشفورد و سانچو دائما در حال نفوذ بودند تا فرناندز و پوگبا آنها را تغذيه کنند.

پنالتي از دست رفته کريس را پوگبا از حريف گرفت و نمايش او در وسط زمين بدين معنا بود که در اختيار داشتن يک هافبک تکنيکي و پا به توپ تفاوت هاي بسياري را در نحوه بازي تيم شما رقم مي زند.

در واقع تصميمي که رانگنيک بايد در ليگ برتر بگيرد اين است که آيا با فرد و اسکات مطمئن تر بازي کند يا با بازي دادن به پوگبا اين ريسک را به جان بخرد و براي حريفان غير قابل پيش بيني باشد.

مقابل ميدلزبرو هيچ بازيکن ديگري به اندازه هافبک فرانسوي دريبل موفق (3) ثبت نکرد. او بازي را با 80 لمس توپ و 86? دقت پاس به پايان رساند، همچنين يک تکل، سه توپ ربايي و يک دفع توپ انجام داد و همچنين 10 دوئل را برنده شد.

رالف رانگنيک عملکرد پوگبا را خوب توصيف کرد و گفت اين همان عملکردي است که از او انتظار دارد.

منبع: United In Focus

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x