مقاله: ادینسون کاوانی، راه حل مشکلات خط حمله‌ی شیاطین سرخ

منچستریونایتد در مرحله یک چهارم نهایی کارابائو کاپ اورتون را ۲-۰ شکست داد و ادینسون کاوانی موفق شد با یک شوت تماشایی گل اول را به ثمر برساند.

یونایتد فنز –اقدام منچستریونایتد برای جذب ادینسون کاوانی در آخرین روزهای نقل و انتقالات تابستانی، تصمیمی نبود که برای هواداران این تیم خوشایند باشد.

تصمیمات نقل و انتقالاتی یونایتد در آن زمان محتاطانه بود، زیرا آنها آماده شدند تا پس از کنار گذاشتن هدف اصلی خود یعنی جیدن سانچو، ایده امضای قرارداد با مهاجم ۳۳ ساله اوروگوئه ای را قطعی کنند.

ناامیدی سران تیم از جذب سانچو در آن زمان و اطمینانی که از جذب کاوانی وجود داشت، حتی اگر این تصمیم یک انحراف از استراتژی معمول نقل و انتقالات یونایتد تحت هدایت اوله گونار سولشر بود، باعث شد برترین گلزن تاریخ باشگاه پاریسن ژرمن قرمز پوش شود.

یونایتد در آن زمان تأکید کرد که آنها متقاعد شده بودند کاوانی گزینه ای مطمئن و در دسترس پیش روی آنهاست، و همچنین ویژگی های رهبری و تأثیری که او می تواند بر روی مهاجمان جوان تر تیم مانند مارسیال، گرینوود و رشفورد داشته باشد، برای سران باشگاه حائز اهمیت است.

با گذشت سه ماه، اکنون هیچ کس در درست بودن تصمیم خرید کاوانی شک ندارد. سه گل از چهار گل او برای شیاطین سرخ کاملا حیاتی بوده و او در حال تبدیل شدن به یک قهرمان در اولدترافورد است.

بازی در کنار مهاجم اوروگوئه ای برای میسن گرینوود چیزی کمتر از یک کلاس درس نیست. یکی در ابتدای حرفه ی خود رو به جلو است و دیگری در پایان دوران درخشان خود قرار دارد، گرینوود جوان فقط می تواند از همکاری با مهاجمی همچون کاوانی سود ببرد.

اما حتی بهترین مهاجمان دنیا هم روزهای بدی مقابل دروازه دارند. آنچه آنها را از بقیه متمایز می سازد، توانایی فراموش کردن هر یک از فرصت های از دست رفته است.

کاوانی در مرحله یک چهارم نهایی کارابائو کاپ این کار را انجام داد. در حالی که یونایتد از ضعف موجود در خط دفاعی تافی ها استفاده می‌کرد، شانس های گلزنی بسیاری برای کاوانی مهیا شد اما او در چند نوبت توسط رابین اولسن ناکام ماند. یونایتد باید چندین بار دروازه حریف را باز می‌کرد اما در انتهای بازی آنها تنها چند دقیقه با ضربات پنالتی فاصله داشتند.

سپس کاوانی یک پاس از مارسیال دریافت کرد، توپ را روی پای چپ خود آورد و از فاصله ۲۰ یاردی با یک ضربه بی نقص توپ را به کنج دروازه اولسن فرستاد تا یونایتد به چهارمین نیمه نهایی خود تحت هدایت اوله گونار سولشر راه یابد.

در حالی که سانچو یک خرید رویایی برای یونایتد به شمار می‌رفت، آنها از زمان فروش روملو لوکاکو به اینترمیلان مهاجمی مانند کاوانی را در اختیار نداشتند. او یک فاکتور متفاوت از نقش مهاجم مرکزی را به شیاطین سرخ ارائه می‌کند و به دیگران اجازه می دهد تا عقب تر از او بازی کنند، همانطور که گرینوود و برونو فرناندز این کار را در گودیسون پارک انجام دادند.

وقتی رشفورد و مارسیال به میدان آمدند، شاهد نمایی دیگر از یک مثلث هجومی کشنده برای سولشر و تیمش بودیم.

نمانیا ماتیچ پس از بازی کاوانی را به عنوان یکی از بهترین مهاجمان جهان توصیف کرد و مخالفت با او در این مورد دشوار است. گزینه های خط حمله یونایتد در حال حاضر ویرانگر به نظر می رسند.

اگر آنها بتوانند کاوانی را آماده نگه دارند، تأثیر او می تواند برای حریفان کشنده باشد، خصوصاً وقتی این تیم به نوعی خود را به عنوان مدعی بالقوه کسب عناوین معرفی کرده باشد. کاوانی بازیکنی است که ویژگی های متفاوتی از گلزنی را در اختیار سولشر قرار می‌دهد.

هواداران یونایتد برای تماشای بازی ال ماتادور در تئاتر رویاها لحظه شماری می کنند. جمله‌ی “توپ را فقط به ادی کاوانی برسانید” در حال حاضر در توییتر ترند شده است و امیدواریم طولی نکشد تا در اطراف جایگاه استرتفورد نیز طنین انداز شود.

شک و تردید هایی که در مورد جذب او وجود داشته اکنون از بین رفته است و او قبلاً نیز ثابت کرده که می‌تواند زیرکی را به تیم و آنچه را که یونایتد در زمین و خارج از زمین به آن نیاز دارد به آنها اضافه کند.

منبع: Manchester Evening News

۰

درباره ی سینا گیتی احمدی

United Till I Die

مطلب پیشنهادی

ماتا پیشنهاد تمدید را به طور جدی بررسی می کند

خوان ماتا پیشنهاد تمدید قرار داد را به طور جدی بررسی می کند، او که …

۴ دیدگاه

  1. این بازی یک ازمایش تاکتیک هجومی در مقابل لستر بود اونا یک مهاجم نوک عالی به اسم واردی دارند بازی باز لستر باید مارسیال کاوانی رشفورد از ابتدا فیکس باشند تا بتونیم باهاشون مقابله کنیم

  2. پرز فصل قبل مقابل ما بازی کرد

    ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =