یونایتد فنز

بروزترین مرجع خبری منچستریونایتد در ایران

مقاله: آیا منچستریونایتد آماده انجام تاکتیک های خود در حضور هواداران میباشد؟

در ادامه دیدار های ضعیف منچستریونایتد در بازی های خانگی، آنها در اولدترافورد ۴ بر ۲ مغلوب لیورپول شدند.

یونایتد فنز – با توجه به عصبانیت منچستریونایتد از شکست مقابل لیورپول بعد از یک هفته بازی فشرده، آنها در هفته آینده پذیرای هواداران خواهند بود و باید دید که وقتی آنها در نزدیکی محوطه جریمه خود هستند، چه واکنشی را از هواداران شاهد خواهند بود.
در اغلب بازی های این فصل ۴ مدافع و هافبک ها در نتایج تیم تعیین کننده نبودند و منچستریونایتد با وجود بی توجهی به انتقادات در مطبوعات، آنها در دیدار مقابل لیورپول بهای آن را پرداخت کردند.

بعد از پایان نیمه اول یک شروع خوب در نیمه دوم لازم بود اما منچستریونایتد اشتباها بال خودش را نشانه گرفت؛ فرد از هندرسون درخواست توپ کرد، و بعد از گرفتن توپ بدون بررسی صحیح گزینه هایش، به شاو پاس داد اما توپ به الکساندر آرنواد رسید. یونایتد هنوز فرصت پس گرفتن توپ را داشت که توپ به شاو رسید اما با توجه به احاطه شدن توسط چند بازیکن لیورپول، او نیز به دردسر افتاد.

اوله گنار سولشر میخواهد بازیسازی را از عقب زمین شروع کنند اما بحثی که وجود دارد این است که او بازیکنانی برای اجرای این تاکتیک را ندارد. هیچ یک از مدافعان میانی نمیتوانستند مناطق زمین را برای ارسال توپ ببینند و پاس دادن به فرد آنها را به میزان کافی تحت فشار گذاشت.

وقتی هواداران در استادیوم حضور داشته باشند، ممکن است داستان متفاوت باشد، وقتی بازیکنی اشتباه میکند، عصبانیت هواداران از حد خود خارج میشود. هواداران ممکن است در دیدار مقابل فولام برای دقایقی بازیکنان را انگشت نما کنند.

وضعیت آشفته تیم در بعضی از نقاط

مطمئنا در هفته ای که گذشت منچستریونایتد بیشترین گل را در بین تیم های لیگ برتری دریافت کرد. به نقل از WhoScored یکی از گل هایی که مقابل لستر و دو گلی که از لیورپول دریافت کردند روی موقعیت های شروع مجدد به ثمر رسیدند و تعداد گل های دریافتی شیاطین سرخ به این نحو در این فصل به عدد ۱۴ میرسد.


آنها در این زمینه در رتبه دوم قرار دارند، بعد از لیدز با دریافت ۱۵ گل به این طریق. این در حالی است که لیدز در این فصل ۵۳ گل دریافت کرده است و منچستریونایتد ۴۱ گل دریافت کرده است و این آمار نشانگر آسیب پذیر بودن خط دفاع آنهاست.

آنها پیش از دریافت گل مقابل لیورپول این هشدار را دریافت کرده بودند اما خطای پنالتی بایلی توسط VAR رد شد. اما آنها همچنان موفق به بهتر کردن ساختار دفاعی نشدند و دیوگو ژوتا فضای خالی را از بین مدافعان پیدا کرد و گل اول تیمش را در شش قدم به ثمر رساند.

گلی که آنها در دقایق پایانی نیمه اول دریافت کردند ابتدایی تر از گل اول بود. آنها نتوانستند فشار را در خط دفاع از بین ببرند و پوگبا تنها فیرمینو را تا رسیدن به دروازه و باز کردن دروازه هندرسون با یک ضربه سر ساده همراهی کرد.

یونایتد در این هفته با مصدومیت هری مگوایر سازماندهی دفاعی در ضربات ایستگاهی را از دست داده است، هرچند در زمان حضور کاپیتان هم در این زمینه بی عیب نبودند. آنها باید در فصل آینده این ضعف را پوشش دهند و در این زمینه پیشرفت چشمگیری داشته باشند.

راحت نبودن در بازی های خانگی

یونایتد در این فصل یک یا دو قدم رو به جلو برداشته است، و این بهترین دوره آنها در این ۸ سال بعد از رفتن سر الکس فرگوسن بوده است.
اما تنها چیزی که در آن پیشرفت نکرده اند فرم تیم در بازی های خانگی میباشد. بعد از ماجرای اعتراض هواداران و هجوم به اولدترافورد، حالا این ورزشگاه از بیرون همچون قلعه ای به نظر میرسد، اما درون آن تفاوت بسیاری با یک قلعه دارد.

این ششمین باخت خانگی آنها در این فصل بود، و تنها یک باخت با گذر از رکورد دیوید مویس در سال ۲۰۱۳/۱۴ با هفت گل خورده در اولدترافورد فاصله دارند.
البته میتوان برای این مسئله بهانه هایی آورد، فرم آنها در بازی های خارج از خانه کاملا متفاوت است، جایی که آنها از ژانویه ۲۰۲۰ در لیگ برتر شکست ناپذیر بوده اند. همه گیری ویروس در فوتبال تاثیراتی گذاشته است و یونایتد میتواند این تاثیرات را درک کند. آنها مجموعا از ۷۰ امتیاز ممکن خانگی تنها ۴۰ امتیاز گرفته اند.

آنها در اولدترافورد همچنان ضعیف بوده اند و باید باز هم ابتکار عمل را بدست گیرند.

مقایسه ون بیساکا و الکساندر آرنولد

هنگامی که ترنت الکساندر آرنولد در ماه مارچ از تیم ملی کنار گذاشته شد، ساعتها گفت و گو و بحث در مورد این مسئله شکل گرفت اما در بین این صحبت ها خبری از نام آرون ون بیساکا نبود.

گرت ساوتگیت لیستی از نام ها برای رقابت در پست دفاع راست معرفی کرد که در آن اسامی خبری از ون بیساکا نبود. متی کش آستون ویلا و لوک آیلینگ از لیدز یونایتد برای سرمربی تیم ملی انگلیس نسبت به مدافع منچستریونایتد ارجحیت داشتند.

بدون شک عملکرد هجومی ون بیساکا علت عدم حضور او در تیم ملی است، با وجود اینکه او احتمالا بهترین مدافع کناری لیگ برتر در فاز دفاعی است.
شاید این بازی فرصت خوبی برای این مدافع راست ۲۳ ساله بود تا خودش را در مقیاس با الکساندر آرنولد بسنجد، اما با وجود شروع خوب او، در ادامه بازی در رتبه دوم مدافعان سمت راست در بازی قرار گرفت.

ون بیساکا در ابتدای بازی نقش مهمی در عملکرد هجومی یونایتد داشت اما رفته رفته اشتباهاتش بیشتر شد و عملکرد دفاعی او نیز به خوبی همیشه نبود.

وقتی در ۱۰ دقیقه ابتدایی به خوبی در فاز هجومی ظاهر میشد و توپ را از مدافعان عبور میداد، تبدیل به گزینه پاس مارکوس راشفورد شد و حرکت خوب او منجر به گل اول شد. بیساکا به شکل متعادلی نتوانست بازگردد اما پاس او به برونو فرناندز به او این فرصت را داد تا برای اولین بار به سمت دروازه شلیک کند.

اما از آنجا به بعد این آرنولد بود که ابتکار عمل را بدست گرفت و دو گل ساخت و تهدیدی برای خط دفاع یونایتد بود. ون بیساکا هیچ وقت در سطح هجومی به اندازه الکساندر آرنولد توانمند نخواهد شد اما نگاهی اجمالی به او نشان میدهد که میتواند در فاز هجومی پیشرفت بیشتری داشته باشد.

روتین های پیش از بازی

بازیکنان اغلب تمایل دارند پیش از بازی شرایط روتینی داشته باشند، این همان چیزی بود که سولشر پیش تر به آن اشاره کرده بود و قصد داشت بجای حضور بازیکنان در خانه در شب های قبل بازی خانگی، آنها به هتل لوری بازگردند.

بازیکنان تیم ۱۱ روزقبل در هتل لوری حضور داشتند ولی بازی با هجوم هواداران به تعویق افتاد، آنها در بازی معوقه برای عدم بروز اتفاق مشابه از این هتل مرکز شهر استفاده نکردند. این همیشه یکی از مواردی بود که همیشه در معرض خطر بود و برای جلوگیری از بروز هرگونه خطر احتمالی، بازیکنان از تایم نهار و هفت ساعت قبل از شروع بازی در زمین حاضر میشدند.

بنابراین آنها بجای داشتن خواب بعد از ظهر در محیط سرسبز هتل لوری و خوردن یک وعده غذایی در آنجا مجبور بودند تنها از امکانات موجود در اولدترافورد استفاده کنند و در زمین خود منتظر بمانند تا ساعت بازی فرا رسد.

با توجه به شروع خوب یونایتد در این بازی، نمیشود باخت را گردن این مسئله انداخت، اما بازیکنان نمیخواهند این اتفاق طبق روال معمول تکرار شود.

منبع: Manchester Evening News

 

برچسب مطلب و اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email

درباره نویسنده مطلب

نظردهی: شرکت در نظردهی طرفداران

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین
تازه‌ترین بیشترین واکنش نشان داده شده(آرا)
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments
MUN
MUN
4 ماه قبل

هوادارا بیان بازیکنا رو هو کنن آدم شن😐

مطالب مرتبط

1
0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x