مقاله: آیا سولشر از اشتباهات خود درس عبرت می گیرد؟

سولشر در لبه پرتگاه حضور دارد و باخت به لایپزیش می تواند استارت اخراج شدنش را بزند.

یونایتد فنز- اوله گونار سولشر فصل گذشته هنگامی که شروع خوبی داشت و توانست منچستر را به مرحله بعدی لیگ قهرمانان اروپا برساند، کاری که رسیدن بهش از نظر خیلی از کارشناسان غیر ممکن به نظر می رسید، امید را در دل هواداران زنده کرد.

آن هم در شرایطی که در فصل جاری لیگ قهرمانان و پس از دو برد ابتدایی مقابل دو ابر قدرت جهان یعنی لایپزیش و پاری سن ژرمن باعث شده بود همگان تصور کنند اوضاع خیلی خوب پیش می رود.

هم اکنون با یک بازی باقی مانده از گروه H یا همان گروه مرگ لیگ قهرمانان اروپا سه تیم منچستریونایتد، لایپزیش و پاری سن ژرمن در امتیاز ۹ قرار دارند. منچستریونایتد به خوبی سیر صعودی را در ابتدا طی کرد اما هم اکنون برای صعود نیاز به یک تساوی یا برد مقابل لایپزیش دارد که همین نیز باعث حساس شدن این بازی می شود.

قسمت نا امید کننده داستان در مورد وضعیت فعلی منچستریونایتد به باخت مقابل باشاک شهیر باز میگردد. جایی که اگر منچستریونایتد امتیاز از دست نمی داد هم اکنون خیالی آسوده برای صعود به مرحله بعدی داشت. عملکردی که بازیکنان منچستریونایتد در بازی با پاری سن ژرمن ارائه دادند بسیار شرم آور بود، اشتباهات دفاعی منچستریونایتد و در حین حال حملات کم رمق این تیم و در آخر هم زدن تیر خلاص توسط باشاک شهیر پایانی بر بازی بد بازیکنان منچستر در آن بازی بود.

همچنین در بازی برگشت با پاری سن ژرمن در ورزشگاه الدترافورد سولشر نتوانست تصمیمات درستی را اتخاذ کند که از نمونه های آن می توان به عدم تعویض فرد که بازیکنی خشن و تخریبی است آن هم هنگامی که یک کارت زرد داشت و هر لحظه امکان اخراج وی وجود داشت اشاره کرد که در نهایت نیز این اتفاق رخ داد و فرد اخراج شد.

همچنین اشتباه دیگر آن بازی دادن به مارسیالی بود که در دو بازی اخیر تیم که به طور ثابت به میدان رفته بود هیچ اثر مثبتی بر بازی تیم نداشت و اشتباه بدتر تعویض نکردن مارسیال در طول بازی بود که اثر منفی خود را نیز بر تیم گذاشت و باعث شد بعد از دست دادن دو موقعیت مسلم گلزنی پاری سن ژرمن دو گل وارد دروازه یونایتد کرده و بازی را برنده شود و سوال اینجاست که چرا مارسیال در طول دوران بازی خود هیچوقت سیر صعودی دائمی نداشته و دائما به طور نوسانی بازی می کند؟

یونایتد از دو بازی ابتدایی خود در لیگ قهرمانان اروپا شش امتیاز کسب کرده است اما در سه بازی اخیر خود سه تنها توانسته سه امتیاز کسب کند در حالی که در صورت برد در مقابل باشاک شهیر می توانست باعث شود یونایتد در دو بازی آخر خود به نیمکت نشینان خود بازی دهد.

اوضاع کنونی منچستریونایتد نوسانی است و گاهی خوب نتیجه می گیرد و گاهی هم بد، آنها در فصل گذشته در سه نیمه نهایی شکست خوردند و با توجه به شروع طوفانی که در گروه H مساقات لیگ قهرمانان اروپا داشته اند شکست در مقابل لایپزیش می تواند فاجعه آور تلقی شود.

بازگشت به لیگ اروپا برای منچستریونایتد تاسف آور است و انگیزه بازی در آن برای تیم سخت است و حتی قهرمانی در آن نیز نمی تواند افتخار بزرگی برای بازیکنان منچستریونایتد باشد آن هم زمانی که آنها در لیگ قهرمانان اروپا صدرنشین گروه مرگ هستند.

بدترین اتفاق ممکن که می تواند برا منچستریونایتد رخ دهد شکست سنگین در برابر لایپزیش است و سولسشر می داند که شکست در مقابل آنها چه تبعات سنگینی را به دنبال خواهد داشت، و درصورت حذف هیچ راه برگشتی به لیگ قهرمانان وجود نخواهد داشت.

احتمال کمی وجود دارد که بعد از باخت به لایپزیش سولشر فوری از هدایت منچستریونایتد کنار برود اما این اتفاق می تواند کلید آغاز پروژه اخراج سولشر از یونایتد باشد. منچستریونایتد هنوز در پریمر لیگ از وضعیت خوبی برخوردار است اما این موضوع نیز می تواند به سرعت تغییر کند، و باعث افزایش فشار بر روی تیم شود چیزی که در فصل ۲۰۱۵ نیز وقتی منچستریونایتد از مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا حذف شد نیز رخ داد و در انتها باعث اخراج لوییس فن خال گردید. طوری که حتی قهرمانی در جام حذفی نیز نتوانست جایگاه وی را حفظ کند زیرا پروژه اخراج وی از خیلی قبل تر استارت خورده بود.

به صورت کلی کسب نتیجه مساوی یا برد در بازی با لایپزیش میتواند حاشیه امنیت برای سولشر و ادامه فعالیتش بر روی نیمکت منچستریونایتد باشد.

 

منبع: united in focus

۰

درباره ی محمدرضا رضایی

متولد فروردین سال 1378، در حال تحصیل در رشته ادبیات نمایشی دانشگاه شیراز از شهرستان اقلید واقع در استان فارس

مطلب پیشنهادی

مقاله: چرا منچستریونایتد هنوز قدم اول جذب بازیکنان را بر نداشته است؟

شیاطین سرخ تابستان شلوغی پیش رو خواهند داشت اما شاید این یک شروع آرام برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 14 =