مقاله: آیا نمانیا ماتیچ باید مقابل لیورپول فیکس باشد؟

ماتیچ در جریان پیروزی منچستریونایتد برابر برنلی نشان داد که یکی از ارکان اصلی خط هافبک اوله است.

یونایتد فنز –هافبک صربستانی شیاطین سرخ پس از پیروزی مهم مقابل برنلی به وبسایت رسمی منچستریونایتد گفت که آنها آماده رویارویی با لیورپول در آنفیلد هستند و از هم تیمی های خود حمایت می کند. ماتیچ گفت:

من فکر می کنم این نوع برد نشان می دهد که ما آماده رقابت برای کسب عنوان قهرمانی هستیم، من از عملکرد و روحیه تیم خوشحالم و بیایید منتظر دیدار یکشنبه مقابل لیورپول باشیم.

این بزرگترین دربی انگلیس است و ما به آنجا می رویم تا رقابت کنیم و در مقابل یکی از بهترین تیم های لیگ قرار خواهیم گرفت. من فکر می کنم ما آماده هستیم.

یکی از سوالاتی که یونایتد در این آخر هفته با آن روبرو است معضل انتخاب گزینه مناسب در خط هافبک است. ماتیچ اخیرا فرم خوبی داشته، اگرچه دلایلی نیز در این زمینه وجود دارد. بیایید به هر دو طرف نگاه کنیم:

ماتیچ باید در ترکیب ابتدایی قرار گیرد

در بازی های بزرگ شما به بازیکنان بزرگ خود نیاز دارید و نمانیا ماتیچ یکی از آنها است. او در دو شکست اخیر یونایتد در نیمه نهایی مقابل سویا و منچسترسیتی نیمکت نشین شد در حالی که تیم می توانست با او بهتر کار کند.

 

ماتیچ به بازی یونایتد سر و شکل بهتری می دهد و از خط دفاعی محافظت می کند. اگر یونایتد با یک خظ هافبک چهار نفره در آنفیلد بازی کند، حضور او حیاتی خواهد بود زیرا هیچ کس غیر از او نظم و انضباطی که برای نقش هافبک دفاعی نیاز است را ندارد.

در چهار بازی گذشته که ماتیچ آنها را از ابتدا آغاز کرده، یونایتد دروازه خود را بسته نگه داشته است. اورتون (خارج از خانه)، ولورهمپتون (خانگی)، واتفورد (خانگی) و برنلی (خارج از خانه).

ماتیچ قبلاً با چلسی عنوان قهرمانی را بدست آورده است. تجربه او در بازی های بزرگ می تواند حیاتی باشد. قدرت لیورپول در خط حمله آنها است و محافظتی که ماتیچ از دفاع می کند می تواند تعیین کننده باشد.

ماتیچ باید بر روی نیمکت باشد

همین یک ماه پیش بود که ماتیچ نمایش بی روحی را مقابل لایپزیگ نشان داد. سولشر در آن روز انتخاب اشتباهی داشت.

شاید اوله برای این بازی گزینه های دیگری را در نظر بگیرد. فرد در دو مسابقه گذشته حضور پیدا نکرده است و شاید برای این مسابقه استراحت کرده باشد. از طرف دیگر ماتیچ هر دو را بازی کرده است. آیا واقعاً از او خواسته می شود در هشت روز سه بازی را از ابتدا آغاز کند؟

یونایتد بازیکنان بزرگ دیگری نیز دارد. فرد و اسکات مک تامینی برابر پاریسن ژرمن عالی بودند و این کار را مرتباً در بازی های بزرگ انجام دادند. عملکرد عالی پل پوگبا مقابل برنلی نیز او را به گزینه ی اصلی شروع تبدیل کرده است. اما نکته اینجاست که یونایتد نمی تواند همه آنها را در ترکیب قرار دهد.

اگر یونایتد به ماتیچ احتیاج داشته باشد، اواخر بازی به عنوان یار تعویضی گزینه خوبی خواهد بود، امیدوارم درست مثل بازی مقابل استون ویلا، یونایتد سعی در کنترل و داشتن برتری در بازی داشته باشد.

منبع: United In Focus

۰

درباره ی سینا گیتی احمدی

United Till I Die

مطلب پیشنهادی

تمایل منچستر یونایتد به فروش آنتونی مارسیال

گفته می شود شیاطین سرخ احتمال فروش مارسیال در پنجره نقل و انتقالات پیش رو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − سه =