مقاله: آیا آنتونی مارسیال می‌تواند روبرتو فیرمینو منچستریونایتد باشد؟

آنتونی مارسیال در دیدار مقابل لیدز به عنوان یک مهاجم نگهدارنده عمل کرد و در اکثر حملات مهم و قابل توجه منچستریونایتد تاثیر گذار بود

یونایتد فنز – مارسیال در این فصل منتقدان بسیاری داشته است اما آغاز کریسمس برای مهاجم فرانسوی با تغییر بزرگی برای او همراه بود، او قبل از اینکه یکشنبه در یک بازی عالی مقابل تیم دیگری از یورکشایر ظاهر شود، به ناکامی خود در امر گلزنی در لیگ برتر برابر شفیلد یونایتد پایان داد.

تنها چیزی که در عملکرد مارسیال مقابل لیدز وجود نداشت، گلزنی بود زیرا او توانایی های خود را به خوبی به عنوان یک شماره ۹ کاذب به نمایش گذاشت، به عمق خط دفاعی حریف نفوذ کرد و هم تیمی های خود را وارد فاز حمله کرد که منجر به نمایش حملات بیشتری از سوی یونایتد شد.

این مهاجم ۲۵ ساله در دیدار مقابل لیدز دو پاس گل ثبت کرد و بر روی هر دو گل برونو فرناندز نقش داشت، در حالی که پنالتی ای را که هم تیمی پرتغالی اش به گل تبدیل کرد، او از حریف گرفته بود.

با توجه به اینکه مارسیال مقابل شفیلد یونایتد گلزنی کرد اما بهترین عملکرد او در این فصل تا به امروز برابر لیدز بوده است و اگر نمایش خیره کننده اسکات مک تامینی نبود، او عنوان بهترین بازیکن میدان را بدست می‌آورد.

منتقدان مارسیال به ضعف او در تمام کنندگی مقابل تیم مارچلو بیلسا اشاره خواهند کرد،‌ او باید حداقل دو بار گلزنی می‌کرد اما عدم موفقیت در باز کردن دروازه نباید عملکرد کلی او را که عالی بود تحت الشعاع قرار دهد.

روبرتو فیرمینو از ابتدای فصل گذشته به طور میانگین در هر چهار بازی در تمام رقابت ها برای لیورپول یک گل به ثمر رسانده است (میانگین مارسیال در همین مدت هر ۲.۳۸ بازی یک گل است) اما همچنان به عنوان یک بازیکن اصلی تحت هدایت یورگن کلوپ در سیستم لیورپول باقی مانده است.

سبک فداکارانه این مهاجم برزیلی باعث می شود بازیکنانی مانند محمد صلاح و سادیو مانه شکوفا شوند زیرا آنها از بازی هوشمندانه فیرمینو در خارج محوطه جریمه سود می برند.

مقابل لیدز، مک تامینی از نقش جدید مارسیال نهایت استفاده را برد زیرا قبل از کنترل توپ و تمام کنندگی هوشمندانه خود، به پشت سر شماره ۹ یونایتد فرار کرده بود.

با سرعت مارکوس رشفورد و دنیل جیمز در کناره ها و انرژی مک تامینی و فرناندز در مرکز زمین، سولشر بازی هجومی یونایتد را با محوریت نقش مارسیال در خط حمله تنظیم کرده است.

پل اسکولز که در ماه اکتبر به دلیل نمایش های ضعیف مارسیال انتقاد های بسیاری از او کرده بود، اظهار داشت که دو عملکرد آخر او نشان می دهد که اکنون به بهترین فرم خود دست یافته است.

شاید مارسیال هرگز مهاجمی نباشد که به طور مداوم ۲۵ تا ۳۰ گل در هر فصل به ثمر برساند اما این بدان معنا نیست که توانایی هدایت خط حمله را ندارد، فقط ممکن است روش او متفاوت باشد.

منبع: Manchester Evening News

درباره ی سینا گیتی احمدی

United Till I Die

مطلب پیشنهادی

پریرا آماده قطع رابطه با یونایتد

آندریاس پریرا آماده قطع رابطه با منچستریونایتد است. ۰

۳ دیدگاه

  1. بله این نقش ممکنه ولی در صورتی که منچستر یک بازیکن وینگر/مهاجم بخره که توان گل زدن حداقل ۲۰ گل در سمت راست رو داشته باشه یعنی سرعت رشفورد رو داشته باشه ولی تمام کنندگی بالاتری داشته باشه بهترین گزینه در این حالت فقط کیلیان ام‌باپه هستش که وینگر راست و مهاجم هدف میتونه بازی کنه و سرعت فوق بالا و تمام کنندگی بهتری از رشفورد داره فقط در این صورت میشه از مارسیال به عنوان مهاجم نوک استفاده کرد

  2. فرگی فن امباپه نمیاد منچستر احتمالا میره رئال باید هالند رو بخریم

    ۰
    • بنظرم یاید برعکس عمل کنیم برای ما ام‌باپه بهتر از هالند هستش بزرگترین معضل هالند مدیربرنامه اش هست ولی ام‌باپه این مشکل رو نداره

      ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =