یونایتد فنز

بروزترین مرجع خبری منچستریونایتد در ایران

مقاله: آنتونی دوس سانتوس؛ تکه ی گمشده ی پازل خط حمله ی تن هاخ؟!

آنتونی گل اول منچستریونایتد را در پیروزی 3-1 مقابل آرسنال به ثمر رساند، وینگر چپ پایی که چندین سال خلاء آن در ترکیب شیاطین سرخ حس می شد، اکنون یونایتد یک ستاره جدید دارد.

یونایتد فنز – این ملی پوش برزیلی تنها چند روز پس از انتقال 86 میلیون پوندی اش از آژاکس، اولین بازی خود را مقابل هواداران در الدترافورد انجام داد.

در حالی که آنتونی مقابل هواداران خوشحالی می کرد، فریاد می‌کشید و به لوگوی منچستریونایتد اشاره می کرد، کریستیانو رونالدو از روی نیمکت بلند شد تا گلی را که ممکن است شروعی برای تغییر خط حمله ی یونایتد باشد، تشویق کند.

آنتونی، خرید 86 میلیون پوندی یونایتد، در اولین بازی خود با یک ضربه دقیق دروازه آرسنال را باز کرد تا شاگردان اریک تن هاخ را در مسیر رسیدن به چهارمین پیروزی متوالی قرار داد.

روی کین بعد از بازی به اسکای اسپورت گفت:

چه شروعی برای آنتونی بود، واقعا چه شروعی.

این مهاجم برزیلی تنها چند جلسه تمرینی با هم تیمی های جدید خود داشته است، اما این نشان می دهد که تن هاخ چقدر به او اعتماد دارد که برای رویارویی با آرسنال در ترکیب ابتدایی کار را آغاز کرد. هنگامی که در این مورد از سرمربی منچستریونایتد پرسیده شد، او شانه هایش را بالا انداخت و گفت:

او می داند که ما چگونه می خواهیم بازی کنیم، می‌داند که ما از او چه انتظاری داریم و نسبت به این موضوع آگاه است. او می‌تواند با سرعت بالایش یک تهدید واقعی باشد.

با این مبلغ، آنتونی به دومین خرید گران قیمت تاریخ منچستریونایتد تبدیل شد که مشخصا فشار قابل توجهی را به همراه دارد، اما او از همان ابتدا نگرانی ای در بازی اش دیده نمی شد. لمس توپ های نخست او تند و تیز بود و در بازی اش شجاعت ملموسی وجود داشت.

اولین تلاش او برای حمل توپ به درون محوطه جریمه آرسنال با تکل گابریل ژسوس مواجه شد. اولین شوت او که با داخل پای چپ اش زده شد به سمت سکوها رفت.

با این حال، او مدام توپ را طلب می کرد و آن را نیز به دست می آورد. هواداران منچستریونایتد از این که چگونه او به طور موثر با مارکوس رشفورد هماهنگ شد، به وجد آمدند.

زمانی که آرسنال کنترل بازی را در نیمه اول به دست گرفت و آنتونی کمتر توپ را بدست می آورد، تمایل زیادی به عقب نشینی و دفاع کردن نشان داد و با یک تکل محکم روی مارتینلی در عمق نیمه خودی، تشویق های شدیدی را از سمت سکوها به خود جلب کرد.

با این وجود، آن تشویق ها در مقایسه با فریاد های چند ثانیه بعد هواداران، چیزی نبود. گل آنتونی، کمتر از یک دقیقه بعد از آن تکل روی مارتینلی، باعث شد الدترافورد منفجر شود.

گلی که به زیبایی به ثمر رسید، کریستین اریکسن برونو فرناندز را انتخاب کرد، او هم توپ را به جیدون سانچو و سپس رشفورد رساندند و در تمام این مدت، آنتونی که در سمت راست ایستاده بود، به حرکت الکساندر زینچنکو به سمت رشفورد نگاه کرد و فضای مقابلش خالی شد.

او دویدن خود را به خوبی زمان بندی و با یک بغل پای دقیق آرون رمزدیل را مغلوب کرد. گری نویل معتقد بود این یک موقعیت رویایی برای آنتونی است و اعتماد به نفس او پس از آن گل افزایش یافت. جسارت او زمانی که سعی داشت از فاصله 45 یاردی به سمت دروازه رمزدیل ضربه بزند، آشکار شد و دروازه بان آرسنال را مجبور به واکنش  کرد.

آنتونی در شکست دادن بازیکن مقابل خود تخصص دارد، اما می داند که چه زمانی باید مطمئن بازی کرده و هم تیمی اش را پیدا کند، همانطور که او با یک پاس هوشمندانه بین دو بازیکن آرسنال کمی قبل از پایان نیمه اول، فرناندز را صاحب موقعیت کرد.

نقشه حرارتی آنتونی مقابل آرسنال

از این نظر، گذراندن دو فصل تحت نظر تن هاخ به او کمک می کند. نمایش آنتونی زودتر از آنچه دوست داشت به پایان رسید، تعویض او به جای رونالدو یادآوراین موضوع است که ممکن است کمی طول بکشد تا با بازی فیزیکی لیگ برتر سازگار شود. اما 58 دقیقه حضور او در زمین کافی بود تا نشان دهد می تواند ویژگی متفاوتی به بازی یونایتد تزریق کند.

تن هاخ بعد از بازی گفت:

ما بازیکنی مانند او را در جناح راست کم داشتیم، زیرا همه بازیکنانی که می توانند در آنجا بازی کنند، مانند جیدون سانچو و مارکوس رشفورد، بیشتر وسط یا سمت چپ را ترجیح می دهند.

اکنون، ما کسی را داریم که می تواند در جناح راست خیلی خوب کار کند، این یک حلقه گم شده بود.

امروز او در اولین بازی اش خوب عمل کرد، اما من فکر می کنم می تواند بهتر از اینها باشد. من او را از آمستردام می شناسم و می دانم که این یک لیگ متفاوت است، اما آنتونی پتانسیل دارد و او در آینده حتی بیشتر از امروز یک تهدید برای حریفان خواهد بود.

با این حال، چیزی که برای هواداران منچستریونایتد هیجان انگیزتر به نظر می رسد این است که این تازه شروع کار برای اوست. این یک چشم انداز وسوسه انگیز برای یونایتد است، اما گلزنی آنتونی در اولین بازی اش نشان می دهد که آنها ممکن است ستاره جدیدی در خط حمله داشته باشند.

منبع: Sky Sports

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x