چهارشنبه , تیر ۲۷ ۱۳۹۷
خانه / هیچکدام / مقاله: آنتونیو والنسیا، سربازی که به مقام رهبری رسید

مقاله: آنتونیو والنسیا، سربازی که به مقام رهبری رسید

آنتونیو والنسیا بازمانده ی بزرگ منچستریونایتد است.

یونایتد فنز – در ابتدا شروع بسیار نا امید کننده ای داشت اما مدافع راست شیاطین سرخ اکنون یک الگوی کامل برای هم تیمی هایش است. باشگاه منچستریونایتد فروشی به مبلغ ۸۰ میلیون پوند داشت که رکوردی جهانی محسوب میشد و برای جایگزینی آن ۱۶ میلیون پوند هزینه کرد.

در حالی که قرمزها در حال معامله کردن با رئال مادرید بودند به طور همزمان در حال توافق با باشگاه ویگان اتلتیک برای بخش خرید باشگاه بودند. تابستان سال ۲۰۰۹ تابستانی یاس انگیز و پر از خشم برای هوادارن یونایتد بود. ۲۴ ساعت قبل از تکمیل انتقال رونالدو به رئال مادرید باشگاه منچستریونایتد اعلام کرد که با رئال مادرید بر سر فروش این بازیکن به توافق رسیده است و بعد از اعلام این انتقال،در چنین روزی سرالکس فرگوسن انتونیو والنسیا را از ویگان اتلتیک به خدمت گرفت.

در فصلی که کریم بنزما و ارین روبن به قرمزها لینک شده بودند، خرید این بازیکن اکوادوری همانند بهمنی از توپ جنگی بر سر خانواده گلیزر فرود آمد. مالکان امریکایی این باشگاه به به جیب زدن پول فروش رونالدو و شل نکردن سر کیسه جهت خرید جانشینی شایسته متهم شدند. اما تنها یک هفته قبل از اینکه رونالدو در کاردیف یک قهرمانی دیگر در لیگ قهرمانان اروپا را به کمد افتخارات خود اضافه کند،والنسیا در حال رهبری منچستریونایتد در فینال لیگ اروپا در استکهلم بود.

این افتخاری بود که سبب درخشش دوباره این الگوی(والنسیا)کاملا حرفه ای شد. گزینه ی خوزه مورینیو جهت کاپیتانی برابر آژاکس به میزان زیادی به علت این بود که او رهبر تیمش،وین رونی و نائب کاپیتان تیمش یعنی مایکل کریک را روی نیمکت قرار داده بود اما سومین بازیکن یونایتد از نظر مدت زمان حضور در باشگاه،یعنی انتونیو والنسیا بسیار بیشتر از لیاقتش شایسته ی دریافت بازوبند بود. او به خاطر رهبری زبانی اش انتخاب نشده بود اما وقتی باید با بدبختی بجنگید و شکیبایی با ثباتی را به نمایش بگذارید،گزینه ای بهتر از او نخواهید داشت.

این بازیکن ۳۲ ساله جنگیده و رقابت های زیادی را در الدترافورد پیروز شده است.جنگ هایی که ممکن است بسیاری را مجبور به تکان دادن پرچم سفید کرده باشد. چه به شما لقب جانشین به حق رونالدو را داده باشند و چه لقب جانشین نابحق رونالدو،این لقبی بود که سبب ظهور زودهنگام جادوی والنسیا شد. انتقال از ورزشگاه DW به الدترافورد تنها یک سر قضیه بود، اما افزون بر سناریوی رونالدو،شما درمجموع یک وظیفه ی بزرگتر دارید که باید از عهده ی آن برآیید.

همراه شدن غسل آتشِ (اولین باری که سربازان تازه زیر آتش دشمن قرار می گیرند) والنسیا در لشکرکشی این تیم به  لیگ قهرمانان اروپا در ماه سپتامبر سال ۲۰۱۰ مقابل تیم رنجرز بایک  شکستگی پای وحشتناک،تنها مانعی به موانع بر سر راه والنسیا افزود. اما به طرز چشمگیری او به ترکیب تیم فرگوسن برای بازی با بارسلونا در ومبلی در سال ۲۰۱۱ بازگشت. تنها یک پیکار بود که او تصورش را هم نمیکرد  و آن پوشیدن پیراهن شماره ۷ رونالدو در فصل ۲۰۱۲-۲۰۱۳ بود.والنسیا این پیراهن را یک فصل بعد بازگرداند و پیراهن راحت تر شماره ی ۲۵ خود را دوباره به تن کرد.

اما راضی کردن هواداران شیاطین سرخ نسبت به این که او یک مدافع راست شایسته است چالش دیگری بود که او با آن مواجه بود. او بعد از زدن ۲ گل به خودی مقابل ارسنال در الدترافورد در یک چهارم نهایی FA Cup و بعد از اینکه اشتباهات او توسط  بازیکن سابق قرمزها و کارشناس تلویزیونی یعنی روی کین ننگین توصیف شدند، در ملا عام عذرخواهی کرد. اما والنسیا دوباره برخاست و جنگید و  مطابق نظر مورینیو به بهترین مدافع راست جهان تبدیل شد.

در سحرگاه بازی فینال در استکهلم باشگاه منچستریونایتد اعلام کرد که والنسیا قراردادش را تا سال ۲۰۱۹ تمدید کرده است. مورینیو اذعان کرد:

” بر کسی پوشیده نیست که من حتی قبل از پیوستن به این باشگاه هم از تحسین کنندگان والنسیا بوده ام. من میدانستم که او چه بازیکن فوق العاده ای است و او تا کنون مرا ناامید نکرده است.به هر حال چیزی که هیچ وقت نمیتوانستم تصور کنم این بود که او چه انسان فوق العاده ای است.میدانم این راه قبلا هم گفته ام اما واقعا بر این باورم که داشتن چنین بازیکن و انسان خوبی یک افتخار است. “

یونایتد هیچ وقت نمی توانست بازیکنی مثل والنسیا داشته باشد که این چنین از شک و بدبینی هواداران به علاقه و توجه آنان برسد.

مقاله از: استورات متیسون از سایت Manchester Evening News

مترجم: سید محمد حسینی

درباره ی سورنا شهرکی (مدیر)

سورنا شهرکی (مدیر)
تا ابد با شیاطین سرخ ❤️❤️ - GGMU - محبوب ترین بازیکن: اریک کانتونا ?

جعبه "همچنین ببینید"

شکل دیگری از معاملات در راه است؛ بازیکن در ازای بازیکن

امروز Gazzetta dello Sport با تیتری بزرگ حکایت از وجود معادلاتی پیچیده ما بین یونایتد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *