یونایتد فنز

بروزترین مرجع خبری منچستریونایتد در ایران

مقاله: آمار ثابت می کند، تریپیر چیزی بیشتر از نیمکت نشین برای بیساکا

شیاطین سرخ به دنبال جذب تریپیر بوده اند، اما احیا شدن شاو می تواند باعث تغییر رویکرد آنها ها شود.

یونایتد فنز – پیشرفت شاو طی یک سال گذشته می تواند یونایتد را امیدوار کند که گزینه های فعلی آن ها در پست دفاع چپ نیز ممکن است پیشرفتی مشابه داشته باشند.

طی دوران مورینیو به شاو اهمیت کمتری داده می شد. اما احیای او زیر نظر سولشر مخصوصا در فصل گذشته قابل توجه بوده است و عجیب نیست که او این روند پیشرفت را در مسابقات یورو نیز ادامه داد و خوش درخشید.

اگرچه همه می دانیم که در تیم ملی انگلیس رقابت بیشتری در پست دفاع راست نسبت به دفاع چپ وجود دارد، اما کنار گذاشته شدن بیساکا توسط ساوتگیت خود گویای همه چیز است. البته منظورمان این نیست که بیساکا عملکرد مطلوبی طی فصل گذشته نشان نداد.

از زمان انتقال 50 میلیون پوندی بیساکا به الدترافورد، همواره مشارکت او در کار های تهاجمی زیر ذره بین بوده است، اما این درست نیست که در بیشتر مواقع توانایی های فوق العاده ی دفاعی او مورد بی توجهی قرار می گیرد. با این وجود نقطه ضعف آرون یعنی مشارکت در حمله هنوز جای پیشرفت بسیاری دارد.

بیساکا در یک سوم دفاعی حریف کیفیت یک بازیکن کلاس جهانی را ندارد، و اگرچه اولین و مهم ترین انتظاری که از او میرود دفاع هوشمندانه است، در فوتبال امروز فولبک ها به چیزی بیشتر از این نیاز دارند، در غیر این صورت تیم شما از این لحاظ در موضع ضعف قرار می گیرد.

هم تیمی بیساکا لوک شاو نمونه ی بارز بازیکنی است که یک فولبک مدرن باید سعی در تبدیل به آن را داشته باشد. فرار های خطرناک لوک شاو و انرژی بی پایانش در رفت و آمد باعث افزایش قدرت یونایتد در تهاجم می شود.

مهم تر از همه، آمار و ارقام نیز این موضوع را تایید می کنند. معمولا در بررسی بازیکنان در فاز تهاجمی استفاده از آمار ” پاس گل هایی که انتظار می رفته تا بازیکن به ثبت برساند ” ( xA ) سودمند است، چرا که این معیار به خوبی توانایی بازیکن در ایجاد موقعیت را نشان میدهد.

این معیار که اهمیت آن در آنالیز رو به افزایش است احتمال مستقیما به گل ختم شدن پاس هایی که بازیکن ارسال میکند را نشان می دهد.

با استناد به Infogol این آمار در فصل گذشته ی لیگ جزیره برای شاو 7.3 و برای بیساکا 2.4 بود. در حالی که اگر فقط تعداد را ملاک قرار دهیم، شاو 5 پاس گل ثبت کرد و بیساکا 4 پاس گل. این آمار نشان میدهد که تفاوت توانایی دو بازیکن در ایجاد موقعیت می تواند بسیار بیشتر از تفاوت تعداد پاس گل های آن ها باشد و اختلاف عملکردی که با دیدن بازی شاو و مقایسه ی آن با هم تیمی هایش می شود دید را حتی بیشتر میکند.

حالا با توجه به اخبار علاقه ی یونایتد به تریپیر به وضوح مشخص است که سولشر از عملکرد تهاجمی بیساکا ناراضی است و به دنبال جذب ملی پوشی انگلیسی اتلتیکو مادرید است که بیش از 30 میلیون پوند ارزش گذاری شده است.

اگر بیساکا در حمله پیشرفت کند جذب تریپیر بی مورد خواهد بود، اما در شرایط فعلی برای پیاده کردن سبک بازی مدنظر سولشر ضروری به نظر میرسد.

 

منبع: Manchester Evening News

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x