مقاله ؛ این است اد وودوارد (بخش اول)

نگاهی مفصل و با جزئیات به پیشینه و زندگی نایب رییس سابق شیاطین سرخ

یونایتدفنز – در دفتر شلوغ و پر ازدحام منچستر یونایتد، جایی که نایب رییس و مدیر اجرایی این باشگاه بخش اعظمی از کسب و کار آن را هدایت می کند، دیوار افتخاری وجود دارد که هر جام کسب شده توسط این باشگاه با رنگ طلایی بدان حک شده است.

هر مقدار که ممکن است شرکای تبلیغاتی یونایتد به وجد بیایند، آن دیوار واقعا وجود دارد تا خواسته و فلسفه ی اصلی یونایتد را به همه یادآوری کند. خرید های آینده نگرانه نگرش عمومی را به باشگاه تغییر داده است و محیط باشگاه را به حالتی دلگرم کننده بدل کرده است، جایی که انگیزه ی جام اوردن نیز باز پس گرفته می شود.

در دیوار دورتر این دفتر، تصویری قاب گرفته شده از دیدار منچستر یونایتد و منچستر سیتی به مناسبت پنجاهمین سالگرد فاجعه هوایی مونیخ به چشم می خورد. تصویری که نشان دهنده ی یک دقیقه سکوت بازیکنان و هواداران پیش از شروع آن مسابقه است.

دیواره ها و راهرو های بیرونی دفتر چوبی هستند، درست همان چوبی که در اولد ترافورد نیز مشاهده میکنید، دفتر های مدیریتی مختلف باشگاه در چپ و راست آن قرار دارند. منبعی در این باره گفته است :

“این نما به استادیوم خیلی شبیه است!”

مانکن هایی هستند که لباس تیم را به تن دارند، به علاوه ی قفسه هایی شیشه ای که جام های مختلف برده شده توسط تیم در آن دیده می شود.

وودوارد که الان ۴۹ ساله است، در سال های اخیر همواره تحت انتقادات شدید قرار داشته. برای مثال در فرودگاه شیفول آمستردام، پس از تساوی ۰-۰ مقابل آلکمار تعدادی از هواداران یونایتد به او معترض بودند و او را به نابود کردن باشگاه متهم کردند. گفته می شود که نایب رییس باشگاه خونسردی خود را حفظ کرده اما به سختی از شرایط و جوّی که به وجود آمده بود ترسیده بود.

در سنت جیمز پارک، تماشاگرانی که به آنجا سفر کرده بودند، با شعار های خود به وودوارد اعتراض کردند و او را همدست گلیزر ها برای نابود کردن یونایتد خواندند. بانکدار سابق در سال ۲۰۰۵ عامل فروش تیم به گیزر ها بود؛ همچنین او شخصی است که مدیریت باشگاه گلیزر ها را بر عهده دارد و طبق آخرین گزارش های مالی منتشر شده سالانه حدود ۴ میلیون پوند نیز در آمد دارد.

سولشر برای اتفاقات درون زمین مسئول است اما وودوارد به عنوان مدیر اجرایی، تنها نقش حسابدار را بازی می کند. او از زمانی که منچستر یونایتد آخرین بار به طور جدی برای قهرمانی لیگ برتر تلاش می کرد در راس امور قرار دارد و پس از رفتن سر الکس فرگوسن، یونایتد دیگر در قامت یک مدعی ظاهر نشده است.

افرادی که با او ارتباط داشته اند و با او کار کرده اند، او را شخصی باهوش و محترم می دانند، منچستر یونایتد مدرن را، او با جمع آوری تکه های مرتبط ساخته است ، اما از لحاظ ورزشی و فوتبالی، کارهای اداری او هیچ تاثیر به سزایی در منچستر یونایتد نداشته است.

اما وودوارد چگونه به این قدرت و جایگاه رسید؟ تقریبا یک شبه او تبدیل به مرد اول اداری باشگاه شد؛ نزدیک به سه دهه باشگاه در دست مردی از گُوان بود. فرگوسن زندگی خود را وقف فوتبال کرده بود، هم به عنوان مربی منچستر یونایتد و هم به عنوان بازیکن، اما ذهنیت و راه وودوارد به طور کلی با سر الکس متفاوت بود.

وودوارد در چلمسفورد به دنیا آمد. او توانست بورسیه تحصیلی برنتوود را به دست آورد. مدرسه ای مستقل با شهریه ای حدود ۲۰ هزار پوند در سال. او بین سال های ۱۹۸۳ تا ۱۹۸۹ در آنجا مشغول به تحصیل بود. در حوالی همان موقع ها فرانک لمپارد سرمربی پیشین چلسی نیز در آنجا تحصیل می کرد.

برادر وودوارد مدتی در تیم فوتبال این مدرسه با فرانک لمپارد هم تیمی بود، اما بنا بر گفته ای اولین باری که وودوارد لمپارد را از نزدیک ملاقات کرد، در جریان برد ۴-۰ یونایتد مقابل چلسی در آگست ۲۰۱۹ بود. برخی با شنیدن مکالمه وودوارد با لمپارد می گویند که وودوارد علاقه کودکی خودش به دربی کانتی را به لمپارد اطلاع داده است. زیرا لمپارد نیز مدتی سرمربی قوچ های دربی کانتی بود. برخی دیگر می گویند که وودوارد مدتی طرفدار لیورپول بوده است، اما خودش تکذیب می کند. اما خودش اذعان دارد که طرفدار تیم شهرش، چلمسفورد سیتی می باشد.

پدر بزرگ وودوارد در کارگاه کتان کار می کرد، پدر وودوارد نیز اهل بلپر از دربی شایر می باشد؛ او بعد ها خانواده اش را برای کار در شرکت فورد رها کرد. گفته می شود که وودوارد پدر به سرعت و پس از مصاحبه ای سریع، صاحب کار در این کارخانه ی بزرگ شد.

هم مدرسه ای او در برنتوود، که هنوز هم به وودوارد نزدیک است؛ او را شناگری ماهر می داند، کسی که همه نوع ورزش را دوست داشت. او همچنین اد را فردی وفادرا و خانواده دوست می داند.

او می گوید که وودوارد سخت کوش و زرنگ و یکی از رقابت طلب ترین افرادی است که او می شناسد. وی افزود:

“حریم شخصی برای اد اهمیت بالایی دارد و او همیشه به این موضوع تاکید داشته است. پس اینکه او همیشه در مقابل خبرنگار ها مشغول مصاحبه کردن است مرا متعجب نمی کند.”

بعضی اوقات می توانید وودوارد را در توییکنهام مشاهده کنید. اگرچه او از روزهای خوبش در شنا به دور است اما علاقه ی همیشگی اش به شنا را حفظ کرده است. او در سن ۱۱ سالگی توانست در عرصه ی ملی توانای های خودش را نشان دهد.

ادامه دارد…

منبع : The Athletic

درباره ی یاسین حسام

من، یاسین حسام، 12 ساله که رویای خدمت به تیمم رو دارم. هدف من و بقیه ی همکارام، خدمت رسانی به هوادارای عزیز فارسی زبان منچستر یونایتده.

مطلب پیشنهادی

مقاله: آمار ثابت می کند، تریپیر چیزی بیشتر از نیمکت نشین برای بیساکا

شیاطین سرخ به دنبال جذب تریپیر بوده اند، اما احیا شدن شاو می تواند باعث …

یک دیدگاه

  1. از لحاظ ورزشی نابود کرد تیم رو 😑

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =