مقاله؛ پنج تغییری که می تواند یونایتد را برای رقابت بر سر لیگ برتر آماده کند
مقاله؛ پنج تغییری که می تواند یونایتد را برای رقابت بر سر لیگ برتر آماده کند

مقاله؛ پنج تغییری که می تواند یونایتد را برای رقابت بر سر لیگ برتر آماده کند

یونایتد فنز – اوله گنار سولشر در روز یکشنبه توانست سهمیه لیگ قهرمانان اروپا را کسب کند و اگر در لیگ اروپا قهرمان شود می تواند فصل فوق العاده خود را تکمیل کند. با این حال اوله می داند که کسب سهمیه لیگ قهرمانان حداقل انتظاری است که از منچستر می رود و آن ها باید بر سر قهرمانی بجنگند. با توجه به عملکرد یونایتد در اغلب مواقع این فصل، به نظر نمیامد که آن ها بتوانند فصل را در بین ۴ تیم بالای جدول به پایان برسانند ولی روند ۱۴ بازی بدون شکست تمام این معادلات را به هم زد.

 

سولشر و کادر فنی منچستر در پایان بازی مقابل لستر کاملا خوشحال بودند ولی اوله می داند که خوشحال حقیقی برای زمانی است که آن ها بتوانند قهرمان لیگ برتر شوند. منچستر این فصل را با اختلاف ۱۵ امتیازی نسبت به سیتی و ۳۳ امتیازی نسبت به لیورپول به پایان رساند. لیورپول و سیتی در سطح کاملا بالاتری بازی می کنند. قهرمان لیگ برتر شدن آن هم با نردیک به ۱۰۰ امتیاز کار آسانی نیست. 

 

در ۲۰ اکتبر ۲۰۱۹ منچستر و لیورپول در الدترافورد به مصاف هم رفتند که با نتیجه یک بر یک به پایان رسید. اختلاف ۱۶ امتیازی منچستر با لیورپول در آن مقطع نشان دهنده این بود که یونایتد در همان ابتدا فصل کورس قهرمانی را از دست داده است. در ادامه می خواهیم به فاکتور هایی بپردازیم که منچستر با توجه به آن ها می تواند در فصل بعد این اختلاف را کم کند.

 

تقویت تیم با جذب بازیکنان جدید

نقل و انتقالات از شروط اصلی پیشرفت است ولی قطعا به تنهایی تاثیری ندارد. یونایتد قطعا به بازیکنان بیشتری نیاز دارد. کمبود مهره باعث شده بود که سولشر نتواند به مهره های اصلی خود استراحت دهد و اثرات خستگی در هفته های پایانی کاملا مشخص بود. این مسئله می تواند با خرید بازیکنانی مانند سانچو حل شود. برنامه بازی های فصل بعد لیگ برتر قطعا مانند این چند بازی اخیر فشرده نخواهد بود ولی منچستر باید در سه جام رقابت کند و نیاز به بازیکنان زیادی دارد.

 

عملکرد بهتر مدافعین کناری

مدافعین کناری منچستر در این فصل مانند یک کلاف سر در گم بودند. لوک شاو و آرون ون بیساکا در این فصل عملکرد مناسبی داشتند ولی آیا آن ها در حد حضور در تیم قهرمان لیگ هستند؟ قطعا منچستر نیازمند کارایی بیشتر در فاز هجومی از فول بک های خود می باشد.

 

در هفته های اخیر تیم های مقابل منچستر با مهار برونو فرناندز یونایتد را مجبور به بردن توپ در کناره ها کردند و فول بک های منچستر نیز در فاز هجومی ناتوان بودند. هر دو بازیکن می توانند در آینده پیشرفت کنند ولی سرمربی باید آن ها را مجبور به مشارکت بیشتر در خط حمله کند.

 

کم کردن اشتباهات فردی

خط دفاعی منچستر در این فصل پیشرفت محسوسی داشته است. آن ها نسبت به فصل گذشته ۱۸ گل کمتر دریافت کرده اند. یونایتد فقط یک گل بیشتر از سیتی و سه گل بیشتر از لیورپول دریافت کرده است. ولی اشتباهات فردی منچستر در این فصل بسیار زیاد بوده است. اگر شما می خواهید برای قهرمانی بجنگید، نباید با اشتباهات فردی امتیازات را از دست بدهید. 

 

عملکرد داوید دخیا تا زمانی که بتواند یک روند ثابت داشته باشد زیر ذره بین خواهد بود و اگر این اتفاق نیافتد تنها راه چاره کنار گذاشتن او است. سیتی و لیورپول دروازه بانان قابل اعتمادی دارند و یونایتد نمی تواند با اعتماد اشتباه به دخیا، امتیازات زیادی از دست بدهد.

 

حضور میسون گرینوود

هیچ شکی وجود ندارد که از زمان حضور میسون گرینوود به جای دنیل جیمز منچستر پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته است. گرینوود جواب اعتماد سولشر را با زدن ۱۷ گل داده است. گرینوود ۱۰ گل در این فصل لیگ برتر زده است. این آمار زمانی ارزش پیدا می کند که بدانیم او تنها ۱۲ بازی از ابتدا به میدان رفته است. مربع گرینوود، رشفورد، برونو و مارسیال در این فصل لیگ برتر ۵۲ گل زده اند ولی نکته ترسناک اینجاست که بقیه بازیکنان منچستر مجموعا ۱۴ گل زده اند.

 

لیورپول در این فصل ۱۹ گل بیشتر از منچستر زده است. این در حالیست که مثلث خط حمله لیورپول تنها ۲ گل بیشتر از مثلث خط حمله یونایتد زده است. منچسترسیتی نیز ۳۶ گل بیشتر از یونایتد زده است. این آمار نشان دهنده این است که منچستر باید به فکر خط حمله خود باشد.

 

پاکسازی تیم از بازیکنان مازاد

مربیان حال حاضر فوتبال معمولا علاقه دارند که تیمشان را با ۲۲ بازیکن بزرگسال ببندند. بازیکنان آکادمی نیز در صورت مصدومیت و نیاز به ترکیب اضافه می شوند. در حال حاضر یونایتد از بازیکنان بی کیفیت زیادی پر شده و آن ها باید به منظور حفظ تعادل تیم در تابستان باشگاه را ترک کنند. فیل جونز در این فصل لیگ برتر ۱۳۶ دقیقه و دیگو دالوت ۶۶ دقیقه بازی کرده است. سولشر به هیچکدام اعتقادی ندارد و انتخاب فوسو منساح به جای دالوت نشان دهنده همین مسئله است.

 

مارکوس روخو، کریس اسمالینگ و الکسیس سانچز به عنوان بازیکن قرضی باشگاه را ترک کردند و این مسئله باید دائمی شود. جسی لینگارد ۹۳۲ دقیقه و آندرس پریرا ۱۴۹۰ دقیقه در این فصل بازی کردند ولی از زمان حضور برونو فرناندز به نیمکت تبعید شده اند. اگر یونایتد نخواهد هر دو بازیکن را بفروشد حداقل باید یک نفر را در تابستان از تیم خارج کند.

 

منبع: Manchester Evening News       

۰

درباره ی احسان حسینی

مطلب پیشنهادی

کلیپ سنتر: مروری بر عملکرد منچستریونایتد در لیگ برتر ۲۰۰۷/۰۸

کلیپی بلند از عملکرد منچستریونایتد در لیگ ۲۰۰۷/۰۸ ۰

۲ دیدگاه

  1. منچستر باید بی خیال لیگ اروپا بشه و خودش رو برای شروع فصل آماده کنه و به بازیکنای اصلیش هم مرخصی بده

    ۰
  2. قطعا باید بازیکن های مازاد رو از شرشون خلاص بشیم.۴ خرید ب نظرم خوب و منطقیه

    ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − هفت =