مقاله؛ قمار بزرگ سولشر برای دیدار با لستر
مقاله؛ قمار بزرگ سولشر برای دیدار با لستر

مقاله؛ قمار بزرگ سولشر برای دیدار با لستر

یونایتد فنز – خستگی دیگر نمی تواند بهانه خوبی باشد. تنها یک بازی تا پایان فصل باقی مانده و سرنوشت منچستر برای کسب سهمیه همچنان در اختیار خودش است.

 

اشتباهات سولشر در چینش ترکیب، نتایج بد تیم در هفته های اخیر و اشتباهات فردی بازیکنان در زمان های حیاتی دیگر اهمیت ندارد زیرا منچستر تنها باید خود را برای ۹۰ دقیقه آماده و قدرتمند نشان دهد. منچستر به لطف شکست های چلسی و لستر در رده سوم قرار گرفته ولی فعلا تنها چیزی که اهمیت دارد این است که منچستر همین رتبه را حفظ کند.

 

منچستر تنها یک امتیاز برای قطعی شدن سهمیه خود نیاز دارد و چنانچه بتواند لستر را شکست دهد، رتبه سوم را نیز مال خود می کند. برای تیمی که تا قبل از شروع مجدد مسابقات در میانه های جدول دست و پا میزد حضور در رتبه سوم یک دستاورد بزرگ است و تعجبی ندارد که چرا این هفته های پایانی بسیار حساس شده است.

 

استرس کاملا طبیعی است ولی ترس اصلی هواداران یونایتد این است که تیمشان در بدترین زمان ممکن دچار افت شده است. آن ها در برابر ساوتهمپتون ۲ امتیاز را از دست داند، خوش شانس بودند که توانستند پالاس را ببرند، در دیدار مقابل چلسی تحقیر شدند و تنها یک امتیاز از وستهم کسب کردند.

ولی چرا منچستر دچار افت ناگهانی شده است؟ و مهم تر اینکه سولشر چگونه باید اشتباهات تیم را اصلاح و یونایتد را آماده بازی حساس مقابل لسترسیتی کند؟ مربی نروژی منچستر اعتراف کرده بود که چندان علاقه ای به تغییرات زیاد در ترکیب خود ندارد و این مسئله می تواند روشن کننده دلیل خستگی بازیکنان یونایتد باشد.

 

بازیکنانی همچون پوگبا، برونو، مارسیال، گرینوود و رشفورد در زمان مورد نیاز ۹۰ دقیقه بازی می کنند. از بین این ۵ نفر در دیدار مقابل وستهم تنها رشفورد تعویض شد و جای خود را به ایگالو داد. سولشر در مورد دلیل تعویض نکردن خود گفت:

ما می خواستیم که گلزنانمان در زمین بمانند تا بتوانیم برنده شویم. ما می دانیم که برونو، پل، آنتونی، میسون و مارکوس می توانند در هر ثانیه گل زنی کنند. دوست داشتیم که برنده مسابقه باشیم و خیلی خوب می شد اگر با ۳ امتیاز دیدار با وستهم به کینگ پاور میرفتیم.

 

این جواب سولشر مشخص نکرد که چرا از اسکات مک تومینای و فرد، دو بازیکنی که در ابتدای فصل اعتقادی زیادی به آن ها داشت، در دیدار مقابل وستهم استفاده نکرد. پوگبا و ماتیچ نتوانستند انرژی کافی را به خط هافبک تیم منتقل کنند و این مسئله شاید به دلیل خستگی مفرط این دو بازیکن باشد. البته سولشر در ابتدای بازی به ون بیساکا استراحت داد ولی باز هم در ابتدای نیمه دوم او را به بازی آورد. 

حالا اوله باید تمام تمرکز خود را روی بازی مقابل لستر بگذارد. اشتباهات گذشته را فراموش کند و منچستر را کاملا آماده بازی مقابل لستر کند. سولشر باید به ۱۱ بازیکن اصلی خود بازی دهد و به این امید باشد که انگیزه کسب سهمیه باعث شود تا بازیکنان خستگی را فراموش کنند و با قدرت بجنگند.

 

سولشر در این باره گفت:

ما یک بازی فینال گونه را در پیش داریم. قطعا علاقه داریم که به کینگ پاور برویم و لستر را شکست دهیم. ما یک روز بیشتر استراحت میکنیم و خود را از لحاظ ذهنی و جسمی آماده جدال با لستر می کنیم.

 

اگر منچستر بتواند در دیدار مقابل لستر پیروز شود قطعا باید به سولشر تبریک گفت ولی اگر باز هم یک نمایش نا امید کننده دیگر ببینیم، اوضاع کمی پیچیده خواهد شد.

 

منبع: Manchester Evening News    

۰

درباره ی احسان حسینی

مطلب پیشنهادی

کلیپ سنتر: مروری بر عملکرد منچستریونایتد در لیگ برتر ۲۰۰۷/۰۸

کلیپی بلند از عملکرد منچستریونایتد در لیگ ۲۰۰۷/۰۸ ۰

۷ دیدگاه

 1. خیلی دوست دارم ما با لستر مساوی بعد وولز چلسی را ببره خدایی من یکی که خیلی حال میکنم
  ما و لستر بریم یو سی ال بعد چلسی با چیلول و هاورتز و ورنر و البته آبرامویچ بره لیگ اروپا

  ۰
 2. اره جون تو خیلی حال میده

  ۰
 3. انصافا شما هم مثل اسم تیمتون شیطان هستین

  ۰
 4. بازی آخر دیگه خستگی بهونه نمیشه . ببرن بعد بازی برن هر غلطی بخورن

  ۰
 5. من همینجا نذر می کنم اگر چلسی پنجم بشه ۲۰۰ هزار تومن صدقه میدم

  ۰
 6. چه نذر خوبی
  دمت گرم انشاءالله قبول شه

  ۰
 7. البته تگه بدی>:D<

  ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + هجده =