مقاله؛ حضور فوسو منساح در ترکیب منچستر می تواند باعث ایجاد یک معضل نقل و انتقالاتی شود
مقاله؛ حضور فوسو منساح در ترکیب منچستر می تواند باعث ایجاد یک معضل نقل و انتقالاتی شود

مقاله؛ حضور فوسو منساح در ترکیب منچستر می تواند باعث ایجاد یک معضل نقل و انتقالاتی شود

یونایتدفنز – دیگو دالوت حتی یک درصد هم احتمال نمی داد در دیدار مقابل کریستال پالاس با وجود غیبت شاو و ویلیامز، نیمکت نشین بازیکنی شود که ۱۱۵۳ روز برای یونایتد بازی نکرده بود. دالوت که دو سال پیش با مبلغ ۱۹ میلیون پوند به منچستر آمد، قبلا هم در پست دفاع چپ برای منچستر بازی کرده بود و حتما پیش خود فکر می کرد که دیدار مقابل پالاس را از ابتدا آغاز خواهد کرد. ولی سولشر به جای دالوت از فوسو منساح استفاده کرد. آخرین بازی منساح برای منچستر مربوط به ماه مه سال ۲۰۱۷ می شود. 

 

در واقع فوسو منساح برای پالاس بیشتر از یونایتد بازی کرده بود. این بازیکن طی یک قرارداد قرضی در فصل ۲۰۱۷/۱۸ به پالاس پیوست و بعد از تجربه ناموفق در آنجا فکرش را هم نمی کرد که روزی به الدترافورد بازگردد. منساح ۲۲ ساله پس از یک مصدومیت زانو سنگین به یونایتد بازگشت و سولشر همواره در مورد او امیدوارانه صحبت می کرد ولی هیچوقت او را در لیست تیم قرار نمی داد تا اینکه طلسم این امر در دیدار مقابل کریستال پالاس شکسته شد. منساح ذاتا یک مدافع چپ نیست هر چند او می تواند در نقاط مختلف خط دفاعی بازی کند.

 

در دیدار مقابل پالاس منساح شب آرامی را سپری کرد زیرا بیشتر حملات پالاس از سمت راست خط دفاعی منچستر و توسط ویلفرد زاها طرح ریزی می شد. منساح در آن بازی فوق العاده نبود ولی نیازی هم به این مسئله نداشت. عملکرد او برای بازیکنی که در ۱۵ ماه اخیر هیچ مسابقه رسمی را بازی نکرده است؛ قابل قبول بود. سولشر گفت که منساح آماده شده است. اعتماد او به این مدافع هلندی از زمانی آشکار شد که بند تمدید یکساله قرارداد او را در این فصل فعال کرد. یونایتد حالا می تواند قرارداد بازیکن سابق آژاکس را به صورت بلند مدت تمدید کند. 

قطعا حضور در ترکیب اصلی برای منساح شگفت آور بوده است. در دفاع راست با توجه به حضور ون بیساکا او هیچ شانسی برای بازی نداشت و در دفاع وسط پشت انبوه مدافعین وسط یونایتد قرار می گرفت. سولشر حتی منساح را به عنوان یک هافبک دفاعی نام برده است ولی بعید است او بتواند در همچین پست حساسی درخشان ظاهر شود. این انطباق پذیری می تواند یک عامل مثبت باشد و قطعا در انتخاب او به جای دالوت نقش داشته است.

 

در حقیقت این مدافع پرتغالی نتوانسته در دو فصل حضور خود در منچستر، مسئولین باشگاه قانع کند تا او را به عنوان یک دفاع بک آپ مطمئن بپذیرند. دالوت رگه هایی از مهارت در حمله را نشان داده است ولی مشخصا او یک وینگر نیست. زمانی که در این فصل به عنوان بک آپ ون بیساکا به زمین آمده است نتوانسته از فرصت خود استفاده کند. دالوت در این فصل لیگ برتر تنها در یک مسابقه از ابتدا به میدان رفته و آن هم مقابل نیوکاسل در ماه اکتبر بود که شیاطین سرخ بازی را با نتیجه یک بر صفر واگذار کردند. 

 

هرچند دالوت ۲۱ ساله است و همچنان می تواند پیشرفت کند ولی در حال حاضر احساس می شود که دوران حرفه ای او در یونایتد رو به اتمام است. البته می توان این فرضیه را در نظر گرفت که یونایتد هم دالوت و هم فوسو منساح را در تابستان پیش رو حفظ کند زیرا فشار بازی ها در فصل آینده می تواند موجب مصدومیت های زیادی شود و تیم ها به بازیکنان بک آپ نیاز دارند. دالوت در آخرین بازی خود مقابل نوریچ اصلا عملکرد جالبی نداشت و نحوه تمجید سولشر از منساح می تواند به نوعی حکم خروج دالوت را امضا کند.

بازی مقابل پالاس شب خاصی برای منساح بود. او موفق به انجام حداقل وظایف دفاعی خود شد ولی نتوانست حرکت جاه طلبانه خاصی از خود نشان دهد. البته این مسئله با توجه به دوری بلند مدت او از میادین قابل درک است و او باید امیدوار به حضور دوباره در ترکیب شیاطین سرخ باشد.

 

فوسو منساح اولین بازی خود را برای منچستر در روزی به ثبت رساند که رشفورد اولین بازی لیگ برتری خود را برای منچستر انجام می داد. آن روز منچستر در دیدار مقابل آرسنال با نتیجه سه بر دو پیروز شد که دو گل منچستر توسط رشفورد به ثمر رسید. حالا بعد از گذشت سال ها این دو بار دیگر با هم به میدان رفتند و منساح می تواند امیدوار به شروعی تازه در دوران حرفه ای خود باشد. 

 

منبع: Manchester Evening News 

۰

درباره ی احسان حسینی

مطلب پیشنهادی

مقاله: ۳ دلیلی که ثابت می کند یونایتد باید نگران رویارویی با فولهام باشد

شیاطین سرخ در چهارچوب هفته نوزدهم لیگ برتر میهمان فولهام خواهند بود. ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + چهار =