مقاله؛ بررسی کامل پرونده انتقال سانچو به منچستر
مقاله؛ بررسی کامل پرونده انتقال سانچو به منچستر

مقاله؛ بررسی کامل پرونده انتقال سانچو به منچستر

یونایتد فنز – پنجره نقل و انتقالات در روز دوشنبه باز شد و در حال حاضر هواداران منچستر نگران هستند زیرا هنوز هیچ خرید انجام نداده اند. باشگاه های دیگر پر قدرت فعالیت خود را شروع کردند. چلسی قرارداد زیاش و ورنر را نهایی کرد و منچسترسیتی نیز با تورس و آکه به توافق رسیده است. یونایتد به دنبال تقویت خط حمله خود است و به همین منظور می خواهد جیدون سانچو را به الدترافورد بیاورد. در این مقاله می خواهیم به سوال های اصلی هواداران منچستر در مورد سانچو پاسخ دهیم.

 

آیا سانچو هدف اصلی منچستر در نقل و انتقالات است؟

 

بله. منچستر سال گذشته هم به دنبال سانچو بود ولی عدم کسب سهمیه لیگ قهرمانان مانع این انتقال شد و منچستر به سراغ دنیل جیمز رفت. یونایتد در حال حاضر مصمم به جذب سانچو است. منچستر در سال ۲۰۱۷ هم به دنبال جیدون بود. سانچو ۱۷ ساله آن زمان در سیتی بازی می کرد و باشگاه رقیب مانع این انتقال شد. جیدون با مبلغ ۸ میلیون پوند به دورتموند پیوست. او از پیشرفت عثمان دمبله هیجان زده شده بود و ترجیح می داد در دورتموند جایگاه ثابتی داشته باشد تا اینکه بخواهد در منچستر سیتی برای رسیدن به ترکیب اصلی تقلا کند.

 

دورتموند چه مبلغی را می خواهد؟

دورتموند در حال حاضر مبلغ ۱۲۰ میلیون یورو را مد نظر دارد. آن ها از موضع اولیه خود که ۱۳۰ میلیون یورو بود کوتاه آمده اند. اگر منچستر این مبلغ را پرداخت کند رکورد نقل و انتقالاتی باشگاه را خواهد شکست. سانچو نیز به گران ترین بازیکن انگلیسی تاریخ تبدیل خواهد شد.

 

آیا منچستر پیشنهاد رسمی ارائه داده است؟

 

نه. منابع آلمانی مدعی شده بودند که منچستر یک پیشنهاد ۹۰ میلیون پوندی ارائه داده است که این خبر نادرست بود. به نظر میاید این مسئله تاکتیک دورتموند برای افزایش فشار بر روی یونایتد بود تا آن ها را مجاب به پرداخت قیمت مورد نظر خود کند. 

 

آیا سانچو می خواهد به منچستر بپیوندد؟

 

بله. سانچو در حال حاضر دستمزد هفتگی ۷۵۰۰۰ پوندی دریافت می کند ولی او با انتقال به منچستر می تواند این مبلغ را سه برابر کند. سانچو همچنین رفاقت نزدیکی با رشفورد و لینگارد دارد. جیدون از دوران حضور خود در سیتی راضی بود و به دوستانش گفته بود که روزی به شهر منچستر بازخواهد گشت. سانچو همیشه اشتیاق بازی در لیگ برتر و چمپیونز لیگ را داشت به همین دلیل پیوستن به یونایتد می تواند برایش بسیار عالی باشد. او احتمالا پیرهن شماره هفت یا یازده را در منچستر به تن می کند.

 

آیا دورتموند علاقه ای به فروش سانچو دارد؟

هم بله و هم نه. نه به این دلیل که سانچو یکی از بهترین بازیکنان آنان است و با خروج او قطعا فقدانش حس خواهد. از طرفی دیگر دورتموند با فروش سانچو می تواند یک سود ۱۰۰۰ درصدی را تجربه کند و در این اوضاع کرونایی قطعا به آن ها کمک خواهد کرد. زنبور ها رکورد بیشترین حضور تماشاگر در بین تیم های اروپایی را در اختیار دارند ولی مدتی است که از حضور تماشاگران خود محروم هستند. آن ها اعلام کردند که برگزاری بازی ها پشت در های بسته در ماه ژوئن حدود ۴۵ میلیون یورو خسارت در پی داشته است.

 

پس چرا دورتموند دائما تکرار می کند که می خواهد سانچو را حفظ کند؟

 

این جریان بیشتر بازی رسانه ای دورتموند است. دورتموند باید طوری وانمود کند که انگار می خواهد تمام تلاش خود را بکند تا اجازه ندهد که منچستر قیمت سانچو را کاهش دهد. منابع آلمانی می گویند که زنبور ها می خواهند صد در صد کنترل عمل را در اختیار داشته باشند. 

 

میشل زورک، مدیر ورزشی دورتموند، به طور میانگین هفته ای یک بار مصاحبه می کند ولی شرایط برای یونایتد متفاوت است. منچستر هنوز یک مدیر ورزشی ندارد و اد وودوارد نیز به ندرت حاضر به مصاحبه می شود. آخرین باری که وودوارد حاضر به صحبت با تلویزیون باشگاه شد به تور پیش فصل سال ۲۰۱۵ بر می گردد!

 

آیا دورتموند یک ضرب الاجل برای فروش سانچو تعیین کرده است؟

 

بله. ضرب الاجل دورتموند تاریخ ۱۰ آگوست می باشد؛ درست دو روز قبل از اولین بازی پیش فصل دورتموند. منچستر نیز باید در تاریخ ۱۰ آگوست در مرحله یک چهارمی نهایی لیگ اروپا به میدان برود. پنجره نقل و انتقالات در تاریخ ۵ اکتبر بسته می شود و لیگ برتر انگلیس نیز در تاریخ ۱۲ سپتامبر آغاز می شود. این تعیین ضرب الاجل به دورتموند کمک می کند که دست پیش را داشته باشد و منچستر را مجاب به پرداخت مبلغ درخواستی خود کند.

 

آیا سانچو در حال حاضر با دورتموند تمرین می کند؟

خیر. سانچو در حال حاضر در تعطیلات است. او فقط در روز پنجشنبه برای تست کرونا به محل تمرین آمد. تمرینات دورتموند به طور رسمی از روز دوشنبه هفته جاری آغاز خواهد شد. 

 

آیا منچسترسیتی پیشنهادی برای سانچو ارائه کرده است؟

 

بله ولی قصد آن ها برای جذب سانچو جدی نبوده است. رابطه گواردیولا و سانچو در سال ۲۰۱۷ خراب شد. پپ در مورد شایعات حول سانچو گفته بود:

نه. او خودش تصمیم گرفت که باشگاه را ترک کند حالا چرا باید علاقه ای به برگشت داشته باشد؟ ما دوست داشتیم او مانند اریک گارسیا و فیل فودن در تیم بماند و برای جایگاهش بجنگد ولی سانچو کاری را کرد که این اواخر سانه نیز انجام داد. قطعا زمانی که او به دورتموند رفت به این فکر نمی کرد که دوباره به منچسترسیتی بازگردد چون اگر همچین چیزی باشد، دلیل رفتنش بی معنی است. سانچو نمی خواست که در سیتی باشد و به همین دلیل قطعا به اینجا بر نخواهد گشت.

 

سیتی ۱۵ درصد از مبلغ فروش سانچو را می تواند از دورتموند بگیرد.

 

منبع: Manchester Evening News      

۰

درباره ی احسان حسینی

مطلب پیشنهادی

عملکرد بسیار عالی پوگبا مقابل برنلی

پل پوگبا در پیروزی خارج از خانه شیاطین سرخ مقابل برنلی، تک گل سه امتیازی …

۱۵ دیدگاه

 1. دوستان یه سوال، مکتومینای اگه پست اختصاصیش هافبک دفاعی نیست، پس چیه پست تخصصیش؟؟

  ۰
 2. هافبک وسط box to box یعنی همه جای زمین از عقب تا جلو حضور داره

  ۰
 3. بابا معلوم نیست که این سانچو میاد منچستر یا نه… همه تیم های لیگ برتری دارن بازیکن می‌خرن بعدش ما داریم هی دنبال این هستیم که چراغ سبز رو از دورتمند بگیرم… منچستر فقط منچستر سرالکس فرگوسن…

  ۰
 4. سرالکس، منچستر فرگوسن هم بازیکن بخر نبود، هازارد و سیلوا و یحی توره رو اون موقع باید میخرید هیچکاری نکرد، فرگوسن استاد بازی گرفتن از بنجلایی بود که تو تیم جمع کرده بود

  ۰
 5. ابولفضل بواتنگ، یعتنی بجای پست فعلی پوگبا؟

  ۰
 6. انگاری این قضیه ایلچیچ هم شایعه بودش
  بنظرم منچستر باید برای بار هجومی تیم سانچو گریلیش ایلچیچ رو جذب کنه

  ۰
 7. شـاطیـــــن ســـــرخ❤️

  این مالکان احنق فقط فکر درامدشونن وگرنه منچستر بعد فرگوسن کبیر اینجوری نمیشد،اونموقعی ک مربی بازیکنان که بهشون اعتقاد داره رو میخواد نمیارن وپول بیشترمیدن و بازیکنایومیارن ک اولویت سوم مربی بوده دراون پست،اخرشم همین میشه
  الان سانچو باید گرفته بسه ولی ن اینکه کل فکرشون فقط سانچوباشن باید برن سراغ اولویتای بعدی
  ان شاءالله این مالکای احمق گمشن و منچسترم ک به زودی میشه همون منچستر سابق(بهترین و پرطرفدارترین تیم جهان)

  ۰
 8. خطاب به اسکولز و کسانی که فکر میکنن تیم فرگوسن با یه عده بنجل جمع شده بود لطفاً هواداری این تیم رو کنار بزارید و برید سراغ یه تیمی مثه رئال که هرچی بخوای بهت میده هر بازیکنی که دلت بخواد واست میخره دیگه اینقدرم استرس خرید بازیکن ندارید اما شمایی که اسمتو می‌زاری اسکولز میدونی این بازیکن سر الکس توپ رو از فاصله صدمتری مینشوند رو سر بازیکن بقیه بازیکنای دیگه ام همینطور وگرنه رئال نمیومد بکهام و فانیسروی و کریس و… رو بخره تیم باید شخصیت داشته باشه که منچستر خداروشکر داره وقتی هواپیمای حامل یه تیم سقوط می‌کنه و فقط سه چهارتا بازیکن(از جمله بابی چارلتون ..) زنده میمونن وهمون تیم با همون یه سری بازیکن بنجل تو خیابون قهرمان میشه یعنی چی بخاطر همین شخصیت متحد یونایتده که با اختلاف بیشترین هوادار رو در بین همه تیم‌های دنیا داره اینو من نمی‌گم یخورده تحقیق کنید میفهمید …

  ۰
 9. اون دوستی که میگه بازیکنان زمان سر الکس فرگوسن یه عده بنجول بودن داری شوخی میکنی یا جدی میگی ؟ پل اسکولز ، رایان گیگز ، رونالدو ، فن درسا ، رونی ، نانی ،پاتیس اورا ، دیوید بکهام و غیره اینا بنجول اند واقعا ، بعد هازارد شد بازیکن کلاس جهانی
  واقعا متاسفم که خودمون در مورد خودمون اینجوری حرف می‌زنیم مشکل اصلی تیم اینه که دیگه یه همچین بازیکنایی رو نمی تونیم پیدا کنیم ، سانچو یا هرکس دیگه رو هم بیارن باز هم یونایتد زمان سر الکس فرگوسن نمیشه،
  میگن فندایک بهترین مدافع لیگ ، بهترین مدافع لیگی که مهاجماش ، مهاجم های زمان سر الکس فرگوسن نیستن ، مهاجم های اون زمان کجا و مهاجم های الان کجا

  ۰
 10. پاسخ به بیگ رد و علیرضا، من گفتم همه بازیکنای منچستر زمان فرگوسن بنجل بودن؟؟ حرف من واضح و مشخصه ما دوست دارید بنفع خودتون تفسیر کنید، بعدش هم دلیل نمیه چون فرگوسن رو قبول داشته باشیم ازش انتقاد نکنیم. من هیچوقت فرگوسن رو بخاطر حذف شدن جلو بایرن تو سال ۲۰۰۰ لیگ قهرمانان و قهرمانی بایرن تو همون سال درست بلافاصله بعد از سال ۹۹ نمیبخشم. اسمالینگ و جونز و خیلیای دیگه زمان کی خریداری شدن، حالا جالبه فرگوسن یه مدت به جونز بعنوان هافبک دفاعی بازی میداد، که خیلی تابو بود این لبازیکن نه هوش داره نه قدرت پا به توپ شدن. منم نگفتم منچستر بی رویه مثل بارسا یا رئال بازیکن بخره ولی منچستر حداقل از سال ۲۰۰۲ نیاز به هافبک داشته که هافبک های درست و حسابی یا خریداری نشده یا خریده شد خوب نبودن، دوای درد منچستر تو یه سال هایی امسال یحیی توره بودن، ولی حتی منچستر برای خریدش برای سیتی حتی مزاحمت ایجاد نکرد.

  ۰
 11. تو نظرات بالا دیدم که دوستان با هم دیگه بحث هایی درمورد بازیکنای زمان فرگوسن می کنن. ببینین ما همه طرفدار منچستریم، با بردهاش خوشحال شدیم و با باخت هاش غصه خوردیم و به در و دیوار فحش دادیم. قرار نیست همه یه نظر داشته باشن. هرکی تحلیل خودشو داره و از منظر خودش حرف می زنه. ممکنه یکی بگه فلان بازیکن تو منچستر خوب بود اون یکی بگه بنا به دلایلی چندان خوب نبود. ولی این بحث ها نباید دلیل بشه که به هم دیگه بپریم و به هم گوشه و کنایه بزنیم. فلانی میگه فرگوسن با یه مشت بنجل قهرمان لیگ می شد اون یکی قبول نداره و دلیلشم منطقی میگه ولی نباید این بحث ها و استدلال ها قاطی گوشه و کنایه زدن بشه چون جو رو متشنج می کنه.

  ۰
 12. به نظر من مهمترین دلیل قهرمانیای تیم در زمان فرگوسن، خود فرگوسن بود. بعضی اوقات تیم آنچنان کیفیتی نداشت ولی به خاطر درایت و ابهت فرگوسن، بازیکنا بیشترین کیفیت خودشونو تو زمین نشون می دادن. اگه یه بازیکن بد بازی می کرد یا دچار حاشیه می شد فرگوسن نازشو نمی کشید، مستقیم می فرستادش رو نیمکت واسه چند بازی! تا به خودش بیاد. به همین خاطر بود که با بازیکنایی مثل اندرسون، اسمالینگ، جونز، کلورلی و… عنوان قهرمانی می گرفت و تیمایی مثل آرسنال رو ۸تایی می کرد. مهمترین بازیکن ما خود فرگوسن بود. اما الان شرایط فرق کرده. سولسشر داره سعی می کنه همون راه فرگوسن رو ادامه بده اما چون اول راهشه باید با گرفتن عناوین قهرمانی خودشو ثابت کنه بعد با جدیت بیشتری به همون روش فرگوسن تو منچستر حکومت کنه.
  من قبلاً (۲۰۰۶ به قبل)زیاد فوتبال نگاه نمی کردم اما اینو می دونم بعد از قهرمانی منچستر تو لیگ قهرمانان ۲۰۰۸ و رفتن کیروش، تیم به لحاظ تاکتیکی کمی افت کرد و خط دفاع تیم متزلزل شد. بارسا هرمربی که داشته باشه همیشه طوری بازی می کنه که مالکیت بیشتری رو توپ داشته باشه چون ذات بارسا فوتبال مالکانس که از زمان کرویوف پایه گذاری شد و مربیایی مثل فنخال، رایکارد، گواردیولا و انریکه راه اون رو کمابیش ادامه دادن و جزئیات بود که تفاوت کارهای این مربیا رو رقم می زد. بارسای ۲۰۰۸ به لحاظ ترکیب تفاوت چندانی با بارسای ۲۰۰۹ نداشت به چز اینکه پیکه رو از منچستر خریدن. اما مهمترین تفاوت تو خود منچستر رقم خورد که سال ۲۰۰۸ تو دو بازی نیمه نهایی به بارسا یک گل زد( یه پنالتی هم رونالدو خراب کرد) و هیچ گلی نخورد، اما تو فینال ۲۰۰۹ دوتا گل خورد. ترکیب منچستر ۲۰۰۹ هم زیاد تفاوتی با منچستر ۲۰۰۸ نداشت اما استراتژیش فرق کرد. خود فرگوسن هم تو کتاب خاطرات خودش گفت که می خواست سال ۲۰۰۹ جلو بارسا( برخلاف سال قبل) هجومی بازی کنه. خوب اگه همچنان کیروش دستیار فرگوسن می موند، ممکن بود فینال ۲۰۰۹ رو هم ببریم اما نشد. بعد از اون فینال و رفتن رونالدو و توز از اون مثلث ترسناک خط حمله مون فقط رونی باقی موند. فرگوسن با همین تیم( هرچند هنوز هم بازیکنای خوبی مثل کریک، اسکولز، گیگز، رونی، نانی و والنسیا رو داشت) تو چهارفصل باقی مونده تونست حسابی تیم های پرخرجی مثل جلسی و سیتی رو حسابی اذیت کنه و دوبار هم قهرمان لیگ بشه. (البته فرگوسن برای قهرمانی آخرش فن پرسی رو خرید).

  ۰
 13. پاسخ به دارینوس، با حرفاتون موافقم، کسی در نابغه بودن فرگوسن شکی نداره.یه توضیح بدم من از وقتی که منچستر رو شناختم جلو تیمایی که پرسش کنن به مشکل میخوره ، کثیف ترین مدل پرس و بازی خراب کنی هم بایرن زمان اولتمار هیلتسفیلد بود که منچستر همیشه جلوش مشکل داشت وحتی دیدین که اون منچستر رویایی ۹۹ هم تو فینال جلوش به مشکل خورد البته نبودن اسکولز و روی کین هم تو فینال مزید بر علت بود. ولی این پرس همیشه منچستر رو اذیت کرده البته زمان فرگوسن جلو پرس بایرن و چلسی و ارسنال و بارسا به مشکل می خوردیم ولی بعد فرگوسن با پرس ساوتهمپتون هم به مشکل می خوریم. از اون زمان این مشکل تاحالا وجود داشته و منو شدیدا آزار میده و هنوز هم حل نشده متاسفانه.

  ۰
 14. از بعد سال ۹۹ متاسفانه جایگزین های خوب بجای اسکولز و روی کین خریده نشد، یه ورون اومد که تو کلاس جهانی بود ولی متاسفانه مصدومیت امانش نداد و زود هم فروخته شد. دیگه یه هافبک باکلاس نیومد به تیم تا الان که برونو و پوگبا اومدن و شاید تا حدی مایتچ که سنش بالاست متاسفانه، مثلا برای خرید همین انگلو کانته هم منچستر نیومد با چلسی رقابت کنه که اینقدر مفت نره چلسی، هافبکی که ماشدیدا بهش نیاز داشتیم

  ۰
 15. پاسخ به همه اونایی که با هم جر و بحث میکنن،،، بیکارید؟!! به ی ورم هم نی سر الکس با کی قهرمان میشد و چطور قهرمان میشد ،،، فقط میخوام که فصل بعد مدعی باشیم،،، رو به جلو، رو به افق

  ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − یازده =