معمای پوگبا و فن د بیک؛ چگونه از هر دو استفاده کنیم؟

اوله گنار سولشر بعد از تساوی با چلسی از سوی هواداران به دلیل انتخاب ترکیب اصلی مورد نقد قرار گرفت.

یونایتد فنز – حتی قبل از شروع بازی نیز بعضی از افراد مشغول حدس زدن ترکیب منچستر و انتقاد به سولشر بودند که با توجه به نتیجه ای که مقابل پاریس گرفت کمی بیرحمانه به نظر می رسد.

اگر مربیان سابق منچستر می توانستند فینالیست لیگ قهرمانان را در خانه خودش شکست دهند قطعا مورد تمجید قرار می گرفتند. اوله همچنین توانست با انتخاب سیستم ۲-۵-۳ دفاع را مستحکم کند و در ضد حملات پاریس را زمین گیر کند. او مربی باهوش مانند توماس توخل را در شطرنج تاکتیکی کیش و مات کرد.

شاید شما با توجه به برد مقابل پاریس، به ترکیب سولشر مقابل چلسی اعتماد کرده باشید ولی پاتریس اورا نظر دیگری دارد. بعد از اعلام ترکیب و صحبت های سولشر کنار زمین، اورا نسبت به این مسائل موضع گرفت. او گفت:

اوله در مورد اعتماد به بازیکنان گفت ولی شما باید به بهترین بازیکنان خود بازی دهید!

این صحبت های اورا اشاره مستقیمی به نیمکت نشینی فن د بیک، گرینوود و پل پوگبا داشت. سولشر همچنان ترجیح می دهد از زوج اسکات و فرد استفاده کند. این دو نفر در دیدار مقابل پاریس عالی عمل کردند. خوان ماتا و دنیل جیمز نیز پس از نمایش قابل قبول مقابل نیوکاسل دوباره به ترکیب اصلی بازگشتند.

قطعا زیر سوال بردن تصمیمات یک مربی امری عادی است ولی در این مورد خاص اوله شخصا هم با یک کلاف سر در گم روبرو است. او در کنفرانس بعد از بازی گفت:

اسکات و فرد در دو بازی اخیر عملکرد فوق العاده ای داشتند. با وجود این دو می توانستیم میانه زمین را در اختیار بگیریم و احساس کردیم مقابل چلسی به انرژی آن ها نیاز داریم.

سولشر در مصاحبه با رسانه های منچستری جزئیات بیشتری را بیان کرد:

خیلی ساده است که به عنوان هوادار در خانه بنشینید و بگویید فلان بازیکن باید بازی کند ولی شما قطعا از مسائل پشت پرده خبر ندارید. بازیکنان ما خسته هستند. آن ها بازی های زیادی را در فیفا دی پشت سر گذاشتند.

مساوی خانگی مقابل چلسی باعث شد تا انتقادات در این مسئله به اوج برسند. فن د بیک در حال حاضر به بزرگترین معضل منچستر تبدیل شده است. او در تابستان با قیمت ۳۵ میلیون پوند از آژاکس به منچستر آمد و در این فصل هر زمان که بازی کرده تاثیر خود را گذاشته است.

نیمکت نشینی پوگبا ولی به نظر منطقی تر می آید. او درگیر ویروس کرونا بود و فصل را دیر تر از بقیه آغاز کرد. به همین دلیل به نظر می رسد هنوز به آن آمادگی بدنی لازم نرسیده است. حقیقت این است که یونایتد نمی تواند سیستمی را با حضور همزمان فرد، اسکات، پوگبا، فن د بیک و از همه مهم تر برونو فرناندز داشته باشد.

خط هافبک ۴ نفره نهایت چیزی است که می توان تصور کرد. سولشر در نیمه دوم مقابل پاریس از این ترکیب استفاده کرد. او چینش هافبک خود را به لوزی تغییر داد و از حضور همزمان فرد، اسکات، پوگبا و برونو استفاده کرد که اتفاقا جواب هم داد. در این سیستم بیک نمی تواند از ابتدا به میدان برود ولی او به همراه ماتیچ می توانند به عنوان تعویض های قابل اعتماد حضور داشته باشند.

این سیستم همچنین به مارکوس رشفورد و آنتونی مارسیال آزادی عمل کافی برای حضور به عنوان دو مهاجم هدف را می دهد. ادینسون کاوانی و میسون گرینوود نیز توانایی بازی در این پست را دارند و خیال منچستر از بابت خط حمله راحت می شود.

سیستم ۲-۴-۴ لوزی مناسب مدافعین کناری رونده است. الکس تلس نیز کاملا با این ویژگی منطبق است. او با توجه به سبک بازی برزیلی که دارد می تواند وزنه سنگینی برای منچستر باشد. بیساکا نیز در این فصل نشان داده مشغول کار بر روی مهارت های هجومی خودش است.

صحبت های سولشر مبنی بر استفاده از ترکیب چرخشی کاملا درست است ولی حضور بازیکنان سطح بالا قطعا نتیجه بهتری را در پی خواهد داشت. اگر شما سیستم درست را انتخاب کنید می توانید از هر دو بهره بگیرید. در این سیستم امکان شکوفایی پل پوگبا و فن د بیک نیز وجود دارد. بازی های خانگی آتی مقابل لایپزیش و آرسنال میدان خوبی برای عملی کردن این سیستم است.

منبع: Manchester Evening News

۰

درباره ی احسان حسینی

مطلب پیشنهادی

کلیپ سنتر: عملکرد درخشان زوج پوگبا و فرناندز

نگاهی به هنرنمایی دو ستاره خط هافبک شیاطین سرخ. ۰

۳ دیدگاه

 1. خط هافبک پر ترافیکی داریم !
  این میتونه هم خوب باشه هم بد … !
  به هر حال من هنوزم معتقدم که خرید فن ده بیک به هیچ وجه اشتباه نبوده
  بازی های سنگین پیش رو مصدومیت و خستگی رو بدنبال خواهد داشت و برخلاف فصل قبل اینبار دست سولشایر در همه پست ها باز تره
  بهترین ترکیب برای تیم هایی با خط هافک قدرتمند : ۴.۴.۲ لوزیه !
  ولی من با اوله کاملاً موافقم : ترکیب باید چرخشی باشه و متناسب با سیستمی که تیم حریف بازی میکنه تغییر کنه …
  به هر حال به نظرم آماده ترین بازیکن های حال حاضر منچستر اینا هستن :
  دروازه بان : دخیا / خط دفاع : تلس ، مگوایر ، لیندلوف (توانزبه) ، بیساکا / هافبک : فرد ، مک تومینای ، برونو ، پوگبا / حمله : رشفورد ، کاوانی

  ۰
 2. اوله خیلی راحت میتونه از جفتشون استفاده کنه
  تیمی که یه وینگر تخصصی نداره نمیفهمم چه اصراری داره ۴۲۳۱ بازی کنه
  ۳۵۲ یا ۳۵۱۱ بهترین ترکیبای ممکنن که توشون برونو پوگبا فندبیک قشنگ میتونن تقسیم وظایف کنن
  مربی که بعد دوسال تو نصف بازیای فصل به ترکیب ابتداییش ایراد وارد میشه ینی یجای کارش میلنگه

  ۰
 3. قلعه شیاطین سرخ

  کم کم سولسشر داره پخته میشه وداره مشکلات تیم و سیستم تیمو بهبود میده. من به این فصل با بازیکنای خوبی که داریم خیلی امیدوارم، انشاالله بریم واسه فتح لیگ برتر

  ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =