دوشنبه , خرداد ۲۸ ۱۳۹۷
خانه / مصاحبه / مصاحبه مورینیو پس از غلبه بر لیورپول

مصاحبه مورینیو پس از غلبه بر لیورپول

مورینیو معتقد است که نتیجه فوق العاده ای برای تیمش رقم خورد

یونایتدفنز-مورینیو پس از پیروزی مقابل لیورپول مصاحبه خود را اینگونه آغاز کرد:

یک نتیجه عالی. سه امتیازی که بسیار مهم است را به دست آوردیم، اما آیا عملکردمان عالی بود؟ نمیخواهم در این مورد آنقدرها بزرگ نمایی کنم. من به موقعیتی که بازی در نیمه اول در اختیار ما قرار داد عالی میگویم، موقعیتی به ما داد تا بتوانیم تهاجمی، مستقیم، سریع و پرقدرت باشیم و گل بزنیم. احتمالا گل سوم با شوت ماتا عالی و باورنکردنی میشد. نیمه دوم بازی متفاوت بود و ما با این موضوع کنار آمدیم

مورینیو معتقد است که تاکتیک هایش در بازی امروز جواب داده است،وی در این خصوص گفت:

ما به بازیکنان گزینه هایی ارائه کردیم. گزینه های مختلف، من از آن مربیهای ماشینی نیستم که می گویند A پاس بده به B، B پاس بده به C ،C پاس بده به D. من بیشتر بازیکنانم را آماده می کنم تا با درک خود از بازی خوب تصمیم بگیرند. آنها گزینه های متفاوتی داشتند، ما هم امکان ارسالهای بلند به مک تامینی را داشتیم، تا مک تامینی را به کناره ها بیاریم که در توپهای هوایی با آندرو رابرتسون رقابت کند. روملو لوکاکو مطمئن بود که می تواند برتری قاطعانه نسبت به دیان لوورن داشته باشد.

مورینیو نظر کلی خود را درباره عملکرد تیمش اینگونه بیان کرد:

مهمترین چیز پیروزی و ۳ امتیاز است. غیر از آن در مقابل تیمی همچون لیورپول، اگر عملکرد خوبی نداشته باشید پیروز نمی شوید. بنظرم در نیمه اول ما بسیار قدرتمند ظاهر شدیم، بسیار هجومی با عطش بسیاری برای اینکه برویم و به آنها ضربه بزنیم و اگر ممکن بود گلزنی کنیم. در نیمه دوم لیورپول بیشتر بر بازی تسلط داشت ولی تسلطی بی خطر بود. در برخی دیدارها دخیا مهارهای خارق العاده انجام داده است و در این بازی حتی یک مهار مهم هم نداشت. پس در نیمه دوم ما برتری لیورپول در بازی را تحت کنترل داشتیم.

مورینیو در پاسخ به این سوال که هواداران از اینکه رشفورد را تعویض کردید عصبانی شدند، این جمله را گفت:

 می دانید که هواداران هر کاری بخواهند می توانند انجام دهند. من در کل از واکنش آنها عصبانی نیستم. من از برخورد آنها با مک تامینی دلخور شدم، یک پسر ۲۰ ساله تمام تصمیمات درست را می گیرد. آنها از او می خواهند تصمیمات اشتباه بگیرد. وقتی این پسر تصمیم می گیرد از شدت بازی بکاهد، توپ را از دست ندهد بلکه مالکیت آن را حفظ کند و رو به عقب پاس دهد، او این ایده را می دهد که توپ را در نیمه زمین مقابل حفظ کنیم. این تصمیم درستی بود ولی شاید بسیاری از بازیکنان برتر و مجرب اینکار را انجام ندهند. هواداران می توانند علیه من بخاطر تصمیماتم واکنش نشان دهند، ایرادی ندارد.  همچنین دلیل تعویض راشفورد را بیان کرد: شنیدم که گری نویل در برنامه اسکای اسپورتس از رشفورد خواسته بود اخراج شود و من ترسیدم که شاید داور بین دو نیمه آن برنامه را دیده باشد. وقتی در نیمه دوم بیشتر دفاعی بودیم طبیعتا لیورپول برای تغییر نتیجه فشار می آورد، آنها بازیکنان زیادی را به پستهای وسط زمین آوردند. یانگ مجبور می شد به میانه زمین بیاید پس رشفورد از فضای مقابل الکساندر ارنولد محافظت میکرد در حالیکه کارت زرد داشت و تحت فشار بود. من تصمیم گرفتم تا او را با بازیکنی تعویض کنم که بتواند یک خطا روی ارنولد انجام دهد.

مورینیو درباره مصدومیت بیلی گفت:

 نمی دانم. عملکرد فوق العاده ای داشت. گل فوق العاده ای زد… روحیه شگفت انگیزی برای کنار آمدن با گل بخودی و مصدومیتی که مشخص بود طبیعتا دردناک است نشان داد. این اریکی است که ما عاشق آن هستیم.

“عکسی که آندر هررا در صفحه شخصی خود در اینستاگرام منتشر کرد”

مورینیو در آخر هم به صحبت های خود اینگونه پایان داد:

راستش را بخواهید من کمی خسته ام. ما سه شنبه بازی دیگری مقابل سویا داریم. برنده بازی شدیم و برایم مهم نیست مردم چه میگویند. سه امتیاز به دست آوردیم، پیروزی بسیار مهمی است، بچه ها خوشحالند و من هم همینطور.

 

 

درباره ی محمد آقابراریان

محمد آقابراریان
محمد هستم 12 سالی هستش که طرفدار منچستریونایتد هستم ... یک دنیا و یک منچستر{ از نوع قرمزش :)) }...

جعبه "همچنین ببینید"

ماتیچ: به چند بازیکن با تجربه نیاز داریم

ماتیچ از فصلی که گذشت میگوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *