یونایتد فنز

بروزترین مرجع خبری منچستریونایتد در ایران

شواین اشتایگر: در ابتدا یک مهاجم بودم

در دوران مدرسه ما، زمان زمان فوق ستاره های منچستریونایتد بود. در اینجا ما قصد داریم تا از باستین شواین اشتایگر سوالاتی را بپرسیم و همچنین بپرسیم که او چگونه پا به عرصه حرفه ای ها گذاشت.

یونایتدفنز-این مصاحبه توسط سایت رسمی باشگاه منچستریونایتد پخش شده است و در اینجا ما آن را برای شما به نمایش خواهیم گذاشت:
دوران مدرسه برای تو چگونه بود؟

من به یاد میاورم که مدرسه زود یا دیر از ساعت 8صبح در المان شروع به کار میکرد. بعد از کلاس من برای فوتبال بازی کردن به مونیخ میرفتم یا حتی اسکی کردن! خب در این شرایط من بیشتر مواقع در خارج از خانه به سر میبردم و به مدرسه میرفتم تا به من اجازه بدهند که به کوه بروم تا اسکی کنم یا فوتبال بازی کنم.

آیا قراردادن فوتبال در کنار تحصیل خودت کار سختی بود؟

بگذارید که اینطور بیان کنم; که این کار آسان نبود اما من آن را کنترل میکردم. من خیلی خوشحال بودم که نمرات خوبی کسب میکردم و به همین جهت والدین با من موافقت میکردند.

آیا این صحت دارد که شما یک ورزشکار حرفه ای در اسکی بودید؟

بله، چون من در نزدیکی استرالیا بزرگ شدم که دارای کوه های بلندی بود و پدر من نیز چند مسابقه اسکی را برنده شده بود. من اولین باری که برای اسکی کردن به کوهستان رفتم نزدیک به دو سال و نیمی داشتم. من بزرگ شدم و به لحظه ای که باید انتخاب میکردم که به اسکی بپردازم یا به یک فوتبالیست تبدیل شوم. و من تصمیم خود را گرفتم! بهتر است بگوییم که من منطقه گرم را به منطقه سرد ترجیح دادم!

img_20161229_220548
آیا فوتبال بازی کردن زمانی که اسکی میکردی خطرناک بود؟

نه،در آن زمان، من به اینکه خطرناک است یا نه فکر نمیکردم. انجا بسیار سرد بود حتی در صبح به زیر 20درجه نیز میرسید پس شما باید لباس گرم به همراه خود میداشتید و البته ابزارالاتی که به شما کمک میکردند نیز واجب بود. شما باید خیلی زود از خواب بیدار میشدید. پس به همین خاطر بود که من گفتم”خب، فوتبال بیشتر به من میاید” پس من تصمیم گرفتم تا فقط به فوتبال بازی کردن بپردازم.

آیا تو در مدرسه به غیر از فوتبال و اسکی ورزش دیگری انجام میدادی؟

در آن زمان، من کمی بسکتبال و تنیس بازی میکردم، هاکی روی یخ نیز بعضی مواقع زیاد بازی میکردم.

درس مورد علاقه خودت در کلاس درس چی بود؟

من موسیقی دوست داشتم; من نمیدانم چرا اما راحت ترین درس در مدرسه بود. ورزش،البته، یکم هم زیست. این درس ها مورد علاقه من بود.

از چه درسی بدت میامد؟

فیزیک، خیلی وحشتناک بود! بسیار سخت بود و نمراتم البته انقدر رضایت بخش نبود.

هرفردی از معلم مورد علاقه خود صحبت میکند، شما هم همینطورید؟

بله،من نیز یک معلم را بیشتر از بقیه دوست داشتم. او دبیر انگلیس من بود و البته جزو کادر مربیان مدرسه نیز بود. او فهمیده بود که چیز های بسیار زیادی اطاف من هست و همه ان ها را کاملا فهمیده بود. او همه چیز درباره من میدانست و به من کمک میکرد و کم و بیش شبیه دوست خودم او را میدانستم.

img_20161229_220551
آیا شما برای تیم فوتبال مدرست بازی میکردی و کاپیتان بودی؟

نه، من هیچ وقت کاپیتان نبودم. همیشه یک فرد دیگر کاپیتان میشد. من فقط یک بازیکن بودم که گل های بسیاری به ثمر میرساندم و فقط همین بود.

پس شما در آن زمان مهاجم تیم بودید؟

بله و البته من فکر میکنم که بهتر است از مهاجمی کار را آغاز کنیم. اگر شما از بازیکنان بپرسید 90درصد انها میگویند که از مهاجمی کار خود را شروع کردند. من هم همینطور بودم. و همین اتفاق برای من نیز می افتاد. البته این اتفاق بسیار خوب بود، چون میتوانستم گلهای بسیاری بزنم اما الان موقعیت من در تیم متفاوت است.

آیا شما نصیحتی برای بازیکنان جوان مدرسه که میخواهند به یک حرفه ای در یک ورزش تبدیل شوند دارید؟

برای راضی نگه داشتن والدین خود انها باید نمرات خود را بهبود ببخشند و روی آن تمرکز کنند. من نیز شرایط آنان را داشتم اما  مصدوم شدنم سبب میشد تا مدتی از فوتبال بازی کردن کنار بروم. بهتر است نمرات خود را بهبود ببخشید و مصدوم نشوید! چون اگر مصدوم شوید دیگر نمیتوانید به یک فوتبالیست تبدیل شوید و باید به سراغ یک کار دیگر بروید!

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x