مارکوس رشفورد و آنتونی مارسیال؛ با زوج مخوف خط حمله منچستر در این فصل بیشتر آشنا شوید
مارکوس رشفورد و آنتونی مارسیال؛ با زوج مخوف خط حمله منچستر در این فصل بیشتر آشنا شوید

مارکوس رشفورد و آنتونی مارسیال؛ با زوج مخوف خط حمله منچستر در این فصل بیشتر آشنا شوید

یونایتد فنز – زمانی که منچستر در تابستان گذشته روملو لوکاکو را بدون خرید جایگزین فروخت؛ اعتماد چندانی نسبت به رشفورد و مارسیال برای پر کردن جای خالی او وجود نداشت. لوکاکو با مبلغ ۷۵ میلیون پوند به اینتر منتقل شد و منچستر در خرید مهاجم جایگزین ناکام ماند. بدین ترتیب تمامی نگاه ها از همان ابتدا فصل به رشفورد و مارسیال دوخته شده بود. لوکاکو یک مهاجم خارق العاده برای منچستر نبود ولی سبک بازی او نسبت به بقیه مهاجمین منچستر بیشتر به پست مهاجم نوک میخورد و رکورد خوب او در اینتر گواه بر همین مسئله است. 

 

رشفورد و مارسیال هر دو از بازیکنان مهم منچستر به شمار می رفتند ولی آمار آن ها در آن مقطع چندان راضی کننده نبود. این دو بازیکن تا قبل از شروع این فصل در ۳۴۴ بازی موفق به ثبت ۹۳ گل برای منچستر شدند؛ آماری که میانگین هر ۳.۷ بازی یک گل را برای این دو بازیکن نشان می دهد. این آمار مناسب مهاجمین اصلی باشگاه منچستر نبود ولی سولشر اعتقاد داشت که مشغول ساخت تیمی است که بتواند بیشترین بازدهی را از رشفورد و مارسیال دریافت کند. 

 

رشفورد ۲۲ و مارسیال ۲۴ سال سن دارد. هر دوی آن ها هنوز جوان هستند و می توانند در آینده به یکی از بهترین زوج های خط حمله منچستر در تاریخ لیگ برتر تبدیل شوند. پاس گل رشفورد به مارسیال در صحنه گل دوم منچستر مقابل کریستال پالاس، یک رکورد را برای این زوج به جا گذاشت. مارسیال و رشفورد تا به اینجا فصل ۷ گل را با همکاری یکدیگر زده اند که این بهترین آمار زوج خط حمله منچستر در تاریخ لیگ برتر است. مارسیال و رشفورد هر دو ۲۲ گل در این فصل به ثمر رساندند که نشان دهنده رقابت شیرین بین این دو بازیکن است. 

مصدومیت بارها در این فصل باعث شد تا این زوج شکل نگیرد ولی زمانی که کنار یکدیگر بازی می کنند، شما می توانید کیفیت واقعی آنان را ببینید. مارسیال و رشفورد در این فصل ۲۴ مسابقه را با همدیگه از ابتدا آغاز کردند. در ۱۱ مسابقه از این ۲۴ بازی، هر دوی آن ها موفق به گلزنی شدند و ۳۱ گل از مجموع ۴۴ گل این دو بازیکن در همین ۲۴ مسابقه ثبت شده است. در بازی هایی که رشفورد و مارسیال از ابتدا در ترکیب یونایتد قرار داشتند، منچستر آمار ۵۸ درصد پیروزی را ثبت کرده در حالیکه این عدد در غیاب آن ها به ۴۸ درصد کاهش پیدا می کند. 

 

پیشرفت آن ها در این فصل چشمگیر بوده است. هر دو شاداب تر و با انرژی بیشتری بازی می کنند و هر دو به عنوان مهاجم نوک خوب عمل می کنند. فصل گذشته رشفورد بیشتر متمایل به مرکز بود و مارسیال به عنوان وینگر چپ فعالیت می کرد. در این فصل اما شرایط کمی متفاوت است. مارسیال شماره ۹ را بر تن می کند و سولشر او را به عنوان مهاجم هدف اصلی خود می شناسد. رشفورد نیز به سمت چپ آمده و میسون گرینوود در سمت راست بازی می کند.

 

نحوه بازی رشفورد و مارسیال با زوج هایی مثل اندی کول و دوایت یورک یا وین رونی و رود فن نیستلروی متفاوت است. این دو بیشتر شبیه زوج رونی و رونالدو هستند. مهاجمین مدرنی که چه در گوشه و چه در مرکز خط حمله می توانند موفق باشند. رشفورد و مارسیال این فصل در ۸۱ مسابقه موفق به ثبت ۴۴ گل شدند؛ میانگین ۱.۸ مسابقه برای هر گل. این آمار نشان دهنده کیفیت بالا و پیشرفت چشمگیر این دو بازیکن است.

برونو فرناندز به عنوان طراح و کاتالیزور خط حمله منچستر عملکرد فوق العاده ای داشته است ولی نباید نقش مهاجمین منچستر در این عملکرد را نادیده گرفت. فرصت ها و موقعیت هایی که برونو خلق می کند با تمام کنندگی بالای میسون گرینوود، مارکوس رشفورد و آنتونی مارسیال به گل تبدیل می شوند. با گل کردن فرصت ها اعتماد به نفس مهاجمین بالا می رود. گل انفرادی فوق العاده مارسیال مقابل ساوتهمپتون و گل رشفورد به کریستال پالاس نشان دهنده اعتماد به نفس بالای هر دو مهاجم می باشد. چالش اصلی این دو بازیکن حفظ کیفیت خود برای فصول آینده است ولی با توجه به سن آن ها می توان آینده ای درخشان برای خط حمله منچستر در نظر گرفت.

 

منبع: Manchester Evening News 

۰

درباره ی احسان حسینی

مطلب پیشنهادی

کلیپ سنتر: مروری بر عملکرد منچستریونایتد در لیگ برتر ۲۰۰۷/۰۸

کلیپی بلند از عملکرد منچستریونایتد در لیگ ۲۰۰۷/۰۸ ۰

یک دیدگاه

  1. ابوالفضل بواتنگ

    امیدوارم ثباتشون رو حفظ کنن و مهره هتی قابل اتکا بشن

    ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =