خانه / هیچکدام / مارکوس راشفورد از خاطرات شنیدنی خود می گوید

مارکوس راشفورد از خاطرات شنیدنی خود می گوید

مارکوس راشفورد منچستر یونایتد افشا کرد که چرا فوتبال خیابانی، استوک های مشکی و زلاتان ایبراهیموویچ الهام بخش، رمز موفقیت او هستند.

یونایتد فنز – به گزارش TELEGRAPH، مارکوس راشفورد در اولین مصاحبه طولانی خود با یک خبرگزاری رسمی، با لبخند از خاطرات خود می گوید:

وقتی جوانتر بودم، هیچکس در خانواده ما عادت به رانندگی نداشت، بنابراین ما عادت کرده بودیم که اتوبوس مدرسه، ما را از Northern Moor سوار کند. نمی دانستم که آنها آنجا می بودند و تماشا می کردند، اما بله، پیش از آمدن اتوبوس، توپ را بالای سقف می انداختم، سپس بر می گشتم و منتظر می ماندم که به زمین بیفتد. اما مجبور شدیم که این کار را نکنیم چون سفالهای سقف به افتادن از روی سقف ادامه می دادند.

اما این کاری است که شما می کنید، کاری است که شما همیشه انجام داده اید. می خواهید همیشه فوتبال بازی کنید. چرا باید تغییر کنید؟ من صد در صد خود را یک فوتبالیست خیابانی می بینم. وقتی بچه بودم عادت داشتیم همه جا فوتبال بازی کنیم. پارکینگهای کنار جاده، چندین بار به ما گفته شد که وقتی مدرسه تعطیل است از زمین مدرسه خارج شویم.

اگر می توانستیم هنوز هم همان کارها را انجام می دادیم، ولی الان کمی دشوارتر است. ما هنوز هم به یک زمین سرشار از سکوت می رویم و می رفتیم، اگرچه الان فرصتها کمی کمتر است. حتی در خانه، من همیشه اصرار می کنم که به بیرون بروم و فوتبال بازی کنم. با برادرانم بازی کنم، در باغچه، در خانه، هرجا. آیا راشفورد همیشه همه چیز را می شکند؟ بله اعتراف می کنم، و مادرم هم همیشه سرم فریاد می زند.

بنابراین، راشفورد برای اینکه چگونه با این فشار در چنین سن پایینی کنار بیاید، روی توصیه های رونی حساب کرده است؟

من مجبور نشدم چنین درخواستی از او کنم چون به نظرم بخوبی با این فشار کنار آمده ام، اما مطمئنم اگر رونی ببیند که من کم آورده ام، اولین کسی خواهد بود  که در این باره با من‌صحبت می کند. به نظرم این روش که مرا بحال خود بگذارند تا یاد بگیرم و انجامش دهم خوب است اما اگر چیزی روی روال نباشد، رونی مداخله خواهد کرد و خواهد گفت، خوب، تو باید در این لحظه از زمان این کار را انجام بدهی‌.

J’s Rhythm و a Carribean takeaway on Button Lane پاتوق های معروفی بودند.

من روبروی آن مغازه ها زندگی می کردم.  الان عوض شده است. دیگر آن کارکنان زمان من در آنجا نیستند.

گروه مورد علاقه من دیگر نیست‌. افراد جدیدی را وارد زندگی خود نمی کنم، شاید این خصلت بدی است، ولی من این فرصت را به هیچکسی نمی دهم که مرا بهم بریزد. تمام دوستانی که از هفت، هشت، نه یا ده سالگی داشته ام، دوستان فعلی من هستند.

هر چیزی که بخواهی اتفاق بیافتد، اتفاق خواهد افتاد. اگر بخواهی همه چیز را کنار بگذاری و حاشیه بروی، آنوقت هیچکس نمی تواند شما را کنترل کند. مردم می توانند به شما توصیه کنند و هر آنچه می توانند انجام دهند تا سعی کنند به شما کمک کنند، اما در پایان روز، این شما هستید که تصمیم می گیرید. شما خود می دانید که چه چیزی درست و چه چیزی اشتباه است.

شما حالا اغلب بیشتر شاهد این هستید که بازیکنان جوان پس از اینکه به تیم اصلی راه می یابند، حواس پرتی های زیادی اطرافشان هست ولی بخصوص در یونایتد، ما مثالهای زیادی داریم از بازیکنانی که آنها را نادیده می گیرند و به فوتبالشان می چسبند‌.

شاید این چیز کوچکی باشد ولی در سن و سالی که استوکهای مشکی تقریبا کهنه به نظر می رسید، مشکی هنوز رنگ مورد علاقه راشفورد بود و صورتی کم رنگ انتخاب او نبود.

در زمان رشد من در یونایتد، یک سیاستی وجود داشت که فقط استوک مشکی پوشیده می شد. به نظرم شاید آن دوران تمام شده است، ولی از بچگی و نه سالگی که در اینجا بودم همیشه همینطور بوده است. در ابتدا شما واقعا طرفدار آنها نیستید ولی در انتها یاد می گیرید که آنها را نیز دوست داشته باشید. من احتمالا همیشه آنها را خواهم پوشید. امروزه با وجود حامیان مالی، اینطور است که این استوک را باید بپوشید و در این باره چیز زیادی از دست شما بر نمی آید. اگرچه، اگر حق انتخاب با من باشد، همیشه استوک مشکی خواهم پوشید.

تاثیر مورینیو بخصوص روی بازیکنان جوان شگفت انگیز است. ما می خواهیم این روند ادامه داشته باشد چون او ما را به بازیکنان بهتری تبدیل می کند. حالا وقتی به جناح چپ یا راست می روم، دید متفاوتی نسبت به فصل گذشته دارم. چیزهایی هستند که من بطور غریزی آنها را درون خود نداشتم. من در پست بال کناری احساس ناراحتی نمی کنم، ولی وقتی چیزی متفاوت باشد، زمان زیادی می برد تا به آن عادت کنید. برای من پیشرفت در تمام مسیر عالی جلو رفته است. فصل بعد به نظرم از پس اکثر شرایطی که اتفاق خواهند افتاد بر خواهم آمد.

راشفورد از وینگرهایی یاد می کند که به مهاجمین کاملی تبدیل شده اند، مانند گرت بیل، نیمار و کریستیانو رونالدو.

شما به تمام مهاجمین فعلی جهان نگاهی بیاندازید، من فقط دو نفر از آنها را می پسندم، سه نفر از آنها شماره ۹ هستند، هری کین، رابرت لواندوفسکی، لوئیس سوارز. آگوئرو؟ شما می توانید او را به عنوان یک شماره ۱۰ در پست جلوتری به کار بگیرید. قابلیت های مورد نیاز یک مهاجم الان نسبت به گذشته فرق کرده است. وقتی شما نگاهی به تیم اصلی یونایتد می اندازید، بازیکنانی هستند که ۱۵، ۲۰ جام برده اند، شما می خواهید سعی کنید بمانید و حتی بیش از دستاوردهای آنها را کسب کنید.

سوای مورینیو، راشفورد بطور احساساتی درباره آنچه که از ایبراهیموویچ فرا گرفته است، می گوید.

شما مزایای یادگیری های من از او را در سالیان آینده خواهید دید. چیزهایی که من از او فراگرفته ام غیرقابل جایگزینی است.

بازی ۱۲۰ دقیقه ای آندرلخت برای من تازگی داشت. آن حدی بود که بدن من تا بحال تا به آنجا هرگز نرفته بود، و یکبار که این کار را انجام می دهید احساس فوق العاده ای به شما دست می دهد چون می دانید که اگر نیاز به این باشد که دوباره این کار را کنید، می توانید. می توانید آنجا باشید و برای این کار بجنگید.

درباره ی امید مستحسن

امید مستحسن

جعبه "همچنین ببینید"

شکل دیگری از معاملات در راه است؛ بازیکن در ازای بازیکن

امروز Gazzetta dello Sport با تیتری بزرگ حکایت از وجود معادلاتی پیچیده ما بین یونایتد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *