سوپر لیگ بانوان: پیروزی ۱-۰ منچستریونایتد در برابر آرسنال

تیم زنان منچستریونایتد، امروز در قالب سوپر لیگ بانوان انگلیس، موفق شدند زنان آرسنال را با نتیجه ۱-۰ در ورزشگاه لی اسپورت ویلیج شکست دهند.

یونایتد فنز – به گزارش سایت رسمی باشگاه، شیاطین سرخ بدون شک تیم برتر این مسابقه بودند و گل دقیقه ۸۳ الا تون نیز این اطمینان را به آنها داد تا ورزشگاه لی اسپورت ویلیج را با تساوی ای ناامیدکننده ترک نکنند. با این نتیجه، بانوان منچستریونایتد با شش بازی در صدر جدول لیگ قرار خواهند گرفت.

یونایتد در ۱۵ دقیقه ابتدایی، نبض بازی را در دست داشت اما فقط یک موقعیت قابل توجه ایجاد شد، آن هم شوت محکم کریستن پرس بود که راهی به دروازه آرسنال پیدا نکرد. این بازیکن آمریکایی مطمئنا خطرناک ترین بازیکن شیاطین سرخ در میدان بود.

آرسنال تلاش زیادی برای مقابله با قدرت و سرعت کریستن انجام می داد و دروازه بان این تیم، مانوئلا زینزبرگر، در دقیقه ۲۸ بازی، با پای خود ضربه شماره ۲۴ منچستریونایتد را دفع کرد تا مانع گلزنی اش شود.

بانوان لندن تا قبل از این بازی دارای میانگین شش گل زده در هر بازی بودند، اما به دلیل فشار و حملات بی امان شیاطین سرخ، در نیمه اول این بازی موفق به انجام حمله خطرناکی نشدند و در بعضی مواقع نیز قادر نبودند از نیمه زمین خود فراتر بروند.

کیسی استونی پیش از آغاز نیمه دوم، جس سیگزورث را به جای کریستی هانسون وارد زمین مسابقه کرد. این اولین بازی شماره ۹ منچستریونایتد پس از بهبود مصدومیت اول فصلش بود. در پنج دقیقه ابتدایی نیمه دوم، شوت از راه دور توبین هیث، توپ را به جیکی گرونن رساند تا این موقعیت با ضربه سر او از دست برود.

کمی بعد، دریبل زنی فوق العاده هیث، وینگر منچستریونایتد را در جناح چپ آزاد کرد تا به طرف دروازه حرکت کند، اما شوتش به تور کناری برخورد کرد. اندکی بعد، مری ارپس، دروازه بان شیاطین سرخ، اولین تهدید جدی روی دروازه خود در این بازی را تجربه کرد.

ارسال کیتی مک کیب به سمت محوطه جریمه یونایتد، با ضربه ترکیبی میلی ترنر و کیتلین فورد تبدیل به موقعیت گلی برای آرسنال شد، که دروازه بان شیاطین سرخ آن را دفع کرد. در نیمه دوم، با گذشت دقایق، آرسنال نیز بهتر می شد و ارپس باز هم مجبور به مهار توپ شد، زیرا ایمی ترنر تصادفا توپ را به سمت دروازه خودی فرستاد تا لیا ویلیامسون شوتی به سمت دروازه منچستریونایتد بزند.

در حالی که ۱۵ دقیقه به پایان بازی باقی مانده بود، تون، توپ را از بالای سر مدافع آرسنال، ویکتوریا اشنادربک، رد کرد، اما شوت او فقط چند اینچ بالاتر بود و به بیرون رفت. سپس کیتی زلم از بیرون محوطه، زینزبرگر را دوبار مجبور به مهار کردن توپ کرد.

هرچه به پایان بازی نزدیک تر می شدیم، به لحظه تعیین کننده بازی توسط الا تون نیز تزدیک تر می شدیم. این سیگزورث بود که از جناح راست حرکت کرد و توپ را به تون در لبه محوطه جریمه رساند و ضربه عالی این بازیکن هیچ فرصتی به زینزبرگر نداد و توپ پس از برخورد به تیرک دروازه، به تور چسبید.

خطرناک ترین موقعیت اواخر بازی نیز نصیب منچستریونایتد شد که شوت قدرتمند، ولی بی نتیجه ی لوسی استانیفورث بود. دفاع منظم شیاطین سرخ، به این معنی بود که آنها سزاوار پیروزی ای بهتر، صعود به صدر جدول و همچنین خاتمه دادن رکورد ۱۰۰ درصدی گلزنی آرسنال در این رقابت ها، بودند.

جرئیات بازی

ترکیب منچستریونایتد: ارپس، بتل، ایمی ترنر، میلی ترنر، گالتون، لد (زلم ۶۶)، گورنن، هانسون (سیگزورث ۴۵)، تون، هیث (استانیفورث ۷۷) و پرس (جیمز ۷۱).

سایر بازیکنان روی نیمکت این تیم: رمزی، آکویست و رز

گل: الا تون در دقیقه ۸۳

ترکیب آرسنال: زینزبرگر، ووبن موی (مایر ۷۸)، ویلیامسون، اشنادربک (میس ۸۹)، مک کیب، گوت (رورد ۵۹)، والتی، فن د دونک (لیتل ۵۹)، مید، میدما و فورد

سایر بازیکنان روی نیمکت این تیم: ویلیامز، استنسون، پیرس و جرارد

بازیکن خاطی: ووبن موی (کارت زرد در دقیقه ۵۲)

داور: پیتر شکلیدی

۰

درباره ی محمد آذری

یک جنبندهـ، ایرانیِ خستهـ و هوادار تیم منچستریونایتد

مطلب پیشنهادی

سوپر لیگ بانوان: پیروزی زنان شیاطین سرخ در برابر زنان آستون ویلا

بانوان منچستر یونایتد با برتری سه بر صفر خود در برابر بانوان آستون ویلا باز …

یک دیدگاه

  1. بازی خیلی خوبی بود با اینکه آرسنال تیم خیلی خوبیه و خط حمله خوبی داره دخترا خوب تونستند بازی رو کنترل کنند و برد شیرینی رو کسب کنند

    ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + ده =