دوشنبه , مرداد ۱ ۱۳۹۷
خانه / مصاحبه / لوک شاو نفر اول در صف خروجی اولدترافورد

لوک شاو نفر اول در صف خروجی اولدترافورد

تعداد بازیکنانی که در تابستان باشگاه را ترک خواهند کرد ممکن است تا ۱۰ نفر افزایش یابد.

یونایتد فنز – به نظر می رسد دوران چهار ساله حضور لوک شاو در منچستر یونایتد روزهای پایانی خود را سپری می کند، او در دیدار مقابل برایتون نیز بین دو نیمه از زمین خارج شد. وی به احتمال قریب به یقین در کنار دیگر بازیکنان از جمله دالی بلیند، متئو دارمیان و مروان فلینی تابستان پیش رو باشگاه را ترک خواهند نمود. در این میان می توان به کهنه سربازان یونایتد یعنی مایکل کریک و زلاتان ابراهیموویچ نیز اشاره کرد که دوران بازی آن ها رو به اتمام است.

مورینیو روز شنبه با وجود دستیابی به مرحله نیمه نهایی جام حذفی در جدال با برایتون به دلیل عملکرد ضعیف شاگردانش تحت فشار زیادی قرار گرفت و در این میان تنها ملی پوش صربستانی با یک گل و یک پاس گل عملکردی قابل قبول ارائه داد. مورینیو اظهار داشت که در این مورد با ادوودوارد جلسه ای ترتیب خواهد داد تا درباره تجدید قوای تیم و تعیین وضعیت بازیکنانی از قبیل آندر هررا، آنتونی مارسیال، خوان ماتا و کریس اسمالینگ گفتگویی داشته باشند و احتمال خروج آن ها را بررسی کنند.

از این رو باید انتظار این را داشت که در تابستان تغییراتی اساسی در تیم صورت پذیرد، چرا که کمبودهای یونایتد سبب شده است که تنها امید شیاطین سرخ برای کسب عنوان به جام حذفی باشد.

همچنین در مورد اینکه آیا مربی پرتغالی برنامه یا فرد خاصی را در نظر دارد با نمانیا ماتیچ صحبت شد و او چنین پاسخ می دهد:

” به نظرم این سوال را باید از خود او پرسید، من همیشه سعی دارم بهترین را ارائه دهم و خیلی خوشحالم که تحت هدایت او در این باشگاه حضور دارم. او همواره برای عملکرد من احترام قائل بوده و نه تنها در میدان بلکه در تمرینات نیز این چنین می باشد و به همین دلیل به کارم ادامه خواهم داد. “

ماتیچ بیش از هر بازیکن دیگری در تیم از خواسته ها و تمایلات مورینیو مطلع است، رئیس پا را فراتر گذاشته و تفاوت بین بازیکنان را صراحتا بیان می دارد، او چنین ادعا می کند که تنها نمانیا ماتیچ و روملو لوکاکو – که عامل اصلی در صعود تیم به مرحله بعدی جام حذفی بوده اند – در این فصل ثبات قابل قبولی به نمایش گذاشته اند. و ماتیچ که تاکنون کسب عنوان قهرمانی در لیگ و جام اتحادیه را در چلسی به همراه مورینیو تجربه کرده این هشدار مورینیو را به دیگر بازیکنان گوشزد می کند که به طور قطع آقای خاص برای آن که یونایتد را به دوران اوج بازگرداند راهی پیدا خواهد نمود. وی افزود:

” او مربی خاصیست چرا که همواره در فکر پیروزی می باشد، خودتان دیده اید زمانی که شکست می خوریم هرگز نمی تواند بپذیرد، به این دلیل که او تا کنون بیش از ۲۰ عنوان قهرمانی را کسب نموده. کار کردن با او بسیار دشوار است چون که همواره بیشتر و بیشتر از شما خواهد خواست. حتی اگر مقام نخست لیگ را بدست آورید او باز در فصل بعدی هم همین را از شما می خواهد. او این گونه است و بازیکنان باید برای چنین شرایطی آماده باشند. من از این بابت لذت می برم چون که همواره باید به فکر پیشرفت باشیم و بهترین را ارائه دهیم. در یک باشگاه با چنین سطحی از کیفیت و توقعات و حتی باشگاهی چون چلسی که من در آن حضور داشتم، همه باید برای قرار گرفتن تحت فشار جسمی و روانی بالا آماده باشند. هواداران انتظار پیروزی را دارند، هر چند مطمئنا نمی توان از تمام بازی ها برنده خارج شد، اما برای یک هوادار فرقی نمی کند که خسته هستید یا نه، آنها بالاترین کیفیت را از شما می خواهند. این کاملا عادیست. “

او ادامه می دهد که کسب موفقیت در جام حذفی به هیچ وجه کمبودها را در لیگ برتر و لیگ قهرمانان جبران نمی کند:

” در لیگ برتر شش یا هفت تیم حضور دارند که همواره در فکر پیروزی هستند، پس غیر ممکن است که همیشه برنده بود. اگر جام حذفی را کسب کنید خوب است ولی کافی نیست، چهار رقابت در یک فصل جریان دارد اگر تنها یکی از آن ها را بدست آورید چنگی به دل نخواهد زد، اما هیچگاه نباید دست از تلاش برداشت. وقتی در لیگ برتر بین چهار تیم اول قرار دارید عالی نیست اما اینکه فصل آینده در لیگ قهرمانان به رقابت خواهید پرداخت قابل قبول است. اگر تنها جام حذفی را کسب کنید به نظرم فصل فوق العاده ای نبوده است اما می توان گفت فصل خوبی داشته ایم. “

درباره ی علیرضا حسینیان

علیرضا حسینیان
از سال 1998 بعد از جام جهانی علاقمند به یونایتد شدم و به شدت ضد چلسی، لیورپل و بایرن هستم، منتظر روزی ام که پادشاه رونی در مقام سرمربی به صحنه ی تئاتر رویاها بازگردد.

جعبه "همچنین ببینید"

ماتا: آینده ی باشگاه با وجود چنین جوانانی روشن است

خوان ماتا پس از پایان بازی منچستریونایتد با کلاب آمریکا در مصاحبه ای پیرامون مسائل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *