پنج شنبه , تیر ۲۸ ۱۳۹۷
خانه / مقاله و تحلیل / لوک باید به کجا برود که تبدیل به لوک خوش‌شانس شود؟!

لوک باید به کجا برود که تبدیل به لوک خوش‌شانس شود؟!

در روز‌های اخیر، شایعاتی در رابطه با خروج لوک‌شاو از منچستریونایتد مطرح شده‌است که در این مقاله، به بررسی مقصد‌هایی که می‌توانند موجب بهبود آینده فوتبالی وی شوند؛ می‌پردازیم.
یونایتدفنز پس از چند سال ناامیدکننده در جمع شیاطین‌سرخ، به نظر می‌رسد که لوک‌شاو، باشگاه را در تابستان، ترک خواهد کرد. لوک‌شاو در سال ۲۰۱۴ و هنگامی که جوانی ۱۹ ساله بود به اولدترافورد آمد اما نه تنها پیشرفتی نکرد؛ بلکه پسرفت بزرگی در فوتبالش به وجود آمد. او دچار مصدومیت‌های متوالی شد و بسیار کم برای یونایتد، بازی کرد تا افت کند اما اوضاع این فصل وی، بدتر از روزهای گذشته است. این یک خبرناامیدکننده است که لوک‌شاو با چنین استعداد عظیمی، دچار مصدومیت‌های متوالی و بدی شد که در نهایت، سبب شد تا او، نتواند پیشرفت کند.

ناموفق‌بودن لوک‌شاو زیر نظر فن‌خال به دلیل منظم بودن بیش از حد لویی فن‌خال و همچنین مصدومیت‌های شاو بود اما مورینیو، به نظر می‌رسد که عمدا دارد در‌های خروج را به او نشان می‌دهد. آقای خاص همواره از او انتقاد می‌کند!

مورینیو، تنها یک نیمه به شاو در بازی مقابل برایتون فرصت بازی داد و در نهایت نیز در نیمه دوم، او را تعویض کرد و در پایان نیز به انتقاد از عملکرد شاو پرداخت! شاو پیشنهادات زیادی را در اختیار دارد؛ اما باید راهی کدام تیم شود؟! در پایان به بررسی پاسخ این سوال می‌پردازیم!

۱-انتخاب رویایی: تاتنهام

بهترین فصل لوک‌شاو در سن ۱۸ سالگی و زیر نظر پوچتینو در ساوتهمپتون رقم خورد. او با توجه به جوانی‌اش، آنقدر خوب بود که در تیم سال لیگ جزیره قرار گرفت و توانست، با عملکرد خوبش، منچستریونایتد را مجاب به خرید خود کند. یونایتد در آن زمان، ۲۷ میلیون‌پوند را خرج خرید او کرد تا او را به گرانترین بازیکن جوان آن دوران، تبدیل کند! او آنقدر خوب بود که به تیم ملی انگلستان برای سفر به برزیل و رقابت‌های جام جهانی، دعوت شد!
دیدار دوباره با پوچ، می‌تواند برای شاو مناسب باشد.؛ مربی که به او اعتماد و ایمان دارد و جوان‌ها و استعداد‌هایشان را به خوبی می‌شناسد و توانایی فوق‌العاده‌ای در پرورش استعداد‌ها دارد. یکی از راه‌های انتقال شاو، معاوضه است. بر هیچکس پوشیده نیست که شیاطین‌سرخ، خواهان خرید دنی‌رز هستند و اگر پوچتینو و مالکان تاتنهام، موافق باشند می‌توانند معاوضه‌ای میان شاو و رز ترتیب دهند؛ معاوضه‌ای دو سر برد!

۲- انتخاب واقع‌گرایانه: اورتون

اگر بخواهیم واقع‌گرایانه نگاهی بیندازیم؛ معامله شهر منچستر و به خصوص نیمه قرمز رنگ آن با شمال لندنی‌ها، کار ساده‌ای نخواهد بود. شاو دستمزد زیادی دارد و سفید‌های زنبقی شمال لندن نیز بودجه خود را کاملا تحت کنترل دارند و پول زیادی به بازیکنان نمی‌دهند. در چنین شرایطی، شاید سفر به بندر لیورپول، شاو را راضی کند؛ البته نه به میان لک‌لک‌ها، بلکه به میان تافی‌ها!


همانطور که پنجره نقل و انتقالاتی تابستان ۲۰۱۷ نشان داد، تافی‌ها، پول زیادی دارند و حاضرند برای خرید بازیکنان مورد نیازشان، پول زیادی خرج کنند و این مسئله وقتی برای اورتون جدی‌تر می‌شود که آن‌ها باید بدانند که لیتون بینز، ستاره خط دفاعی این تیم، اکنون ۳۳ ساله است و آن‌ها بازیکنی را برای جانشینی وی ندارند! شاو با حضور در یک مکانی که فشار کمتری روی او باشد و حضور یک بازیکن باتجربه چون لیتون‌بینز را در پست خود احساس کند؛ می‌تواند دوباره خود را پیدا کند.

 

۳-انتخاب‌ریسکی: برنلی

هر پنجره نقل وانتقالاتی، یکی دو سوپرایز را برای طرفداران فوتبال در بر دارد؛ اما چرا این پنجره برای شاو دارای سوپرایز نباشد؟! خیلی‌ها می‌گویند شاو به یک تیم بزرگ خواهد پیوست اما اگر شاو، بخواهد پیشرفت کند می‌تواند به باشگاهی برود که بسیار بالاتر از سطح خود فوتبال بازی می‌کند و اتفاقا، نتایج خوبی را نیز با شان‌دایچ، گرفته است! این مربی، طی فصول اخیر، عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته است! آن‌ها می‌توانند برای هر حریفی، خطرناک باشند و اکنون در رده هفتم جدول رده‌بندی قرار دارند.
این فصل، آن‌ها عملکردی فوق‌العاده داشتند؛ هرچند که ستون دفاع خود، یعنی مایکل‌کین را در تابستان از دست دادند اما همچنان، تیمی قدرتمند هستند که مقابل رقبا، به سادگی باج نمی‌دهند. آن‌ها بازیکنان خوبی می‌خرند؛ خوب بازی می‌کنند و می‌دانند که برای نتیجه گرفتن، چه باید بکنند. لوک‌شاو با پیوستن به برنلی، می‌تواند کلاس خاصی به سمت چپ خط دفاعی این تیم بدهد؛ آیا لوک شاو به فکر رفتن به برنلی، خواهد افتاد؟!

۴-پیشنهاد squawka: ویارئال
لوک‌شاو، میبایست هم از مورینیو دور شود و هم از ریزه‌کاری‌های فوتبال انگلستان! او باید به لیگی برود که بیشتر به تکنیک او اهمیت دهند؛ نه توانایی‌های فیزیکی و قدرت‌بدنی لوک شاو! بهتر است که بگوییم او باید راهی اسپانیا شود. بوندسلیگای آلمان هم انتخاب خوبی است اما تیم‌های بزرگ بوندسلیگا در دفاع چپ، مشکلی ندارند اما یک تیم در لالیگا، به این مشکل دچار است و از قضا، توانایی خوبی هم در شناسایی و معرفی استعداد‌ها دارد!
ویارئال، همواره از تیم‌های خوب لالیگا در چند فصل اخیر بوده است و برای تیم‌هایی چون بارسا، رئال‌مادرید و اتلتیکومادرید هم مشکل ساز بوده است. آن‌ها اکثرا در رقابت‌های اروپایی هم شرکت داشته‌اند تا همه چیز برای تبدیل شدن لوک‌بدشانس شیاطین‌سرخ به لوک‌خوش‌شانس ویارئال، آماده شود. ویارئال، رو به فوتبال هجومی آورده است و بازی‌های زیبایی را به نمایش می‌گذارد تا فضا برای لوک‌شاو، مهیا شود. آیا او به زیردریایی‌های زرد خواهد پیوست؟!

منبع: squawka

 

درباره ی محمد مهدی موسی پور

محمد مهدی موسی پور
محمد مهدی موسی‌پور. مترجم سایت ورزش 3 و یونایتدفنز. متولد شهرستان اسلام آباد غرب، ساکن کرمانشاه.

جعبه "همچنین ببینید"

ویژه: آنتونی به سه دلیل می بایست یونایتد را ترک کند

همه شاهد آن بوده اند که وی پس از ورود خوزه مورینیو شرایط مطلوبی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *