قهرمانی بایرن مونیخ و لیورپول به منچستریونایتد اولویتی جدید داده است
قهرمانی بایرن مونیخ و لیورپول به منچستریونایتد اولویتی جدید داده است

قهرمانی بایرن مونیخ و لیورپول به منچستریونایتد اولویتی جدید داده است

یونایتد فنز – منچستریونایتد فاصله زیادی تا تیم هایی همچون بایرن مونیخ دارد.

اگر یکشنبه شب در هواداران منچستریونایتد درجه ای از شادنفروود(حسی که از شکست خوردن فردی دیگر خوشحال میشوی) وجود داشت، آنها از شکست بازیکنان سابق تیم یعنی آندر هررا و آنخل دی ماریا در پی اس جی خوشحال شدند، همانطور که باخت دیگر بازیکنان سابق تیم در فینال لیگ اروپا یعنی اشلی یانگ، روملو لوکاکو و الکسیس سانچز در اینتر میلان آنها را خوشحال کرد؛ اما آنها چیزی اشتباه را زیر نظر گرفته بودند. یونایتد باید به دنبال این باشد که فاصله اش با بایرن مونیخ و پاریس سنت ژرمن را پر کند و از اینتر میلان و لیگ اروپا گذر کند.

 

چند قهرمان اخیر لیگ قهرمانان همگی چند چیز مشترک داشتند؛ خط حمله ای بی رحم و توانایی حفظ ثبات در بازی های بزرگ. به طور کلی همه قهرمان های جام های مختلف این خصوصیات را دارند و اوله گنار سولشر مشتاق است که ذهنیت یونایتد را تغییر دهد تا منش سر الکس فرگوسن را به اولدترافورد بازگرداند. به آرامی، نگرش ها در حال تغییر و بهتر شدن هستند. اما از منظر فوتبال، چیزی که واضح است این است که یونایتد باید در تلاش برای تقلید و الگو برداری باشد.

 

هم بایرن مونیخ و هم لیورپول قهرمان ۲۰۱۹ لیگ قهرمانان، بخش زیادی از حملات خود را از طریق مدافعین کناری هدایت میکردند.

 

توصیف کاملا درست از ترنت الکساندر آرنولد، اندرو رابرتسون، جوشا کیمیچ و آلفونسو دیویس این است که آنها بعنوان دفاع کناری(برای اضافه شدن به حمله) از پست خود خارج میشوند.

 

از این چهار نفر فقط رابرتسون از دفاع کردن لذت میبرد. دیویس به سرعت خود تکیه میکند، کیمیچ به جاگیری درست خود تکیه میکند و الکساندر آرنولد بازیکنی پاسور است که اولین و مهمترین بخش بازی او پاس دادن و سانتر کردن است. تصادفی نیست که از هر چهار بازیکن خواسته میشود که بیشتر در موقعیت های هجومی قرار بگیرند.

 

پپ گواردیولا تقریبا یک دهه قبل این را رواج داد که مدافعین کناری تبدیل به هافبک های میانی شوند و برعکس، هافبک ها بعنوان دفاع چپ و راست بازی کنند؛ زمانی که در سطوح بالا نیز مدافعین کناری در فاز هجومی حرفی برای گفتن نداشتند. حتی در آن زمان فرگوسن گری نویل و پاتریس اورایی را داشت که مرتباً اورلپ میکردند و پاس گل میدادند.

 

شما حس میکنید که این منطقه جایی است که یونایتد میتواند در آن پیشرفت کند. این یک باور همگانی است که یونایتد قبل از اینکه دیویس ۱۹ ساله به بایرن بپیوندد، تستی برای او ارائه کرده باشد، اما این مدافع چپ در کشور خود برای حضور در اردوگاه تمرینی تیم ملی المپیک کانادا ماند.

 

هرچند یونایتد نمیتواند اشتباهات گذشته خود را تغییر دهد، دلیلی وجود ندارد که سولشر نتواند از مدافعین کناری فعلی تیمش بهتر بازی بگیرد. آرون ون بیساکا به دلیل بازی دفاعی اش مشهور است و توانایی تکل زدن وی دومین چیزی است که با آن شناخته می شود.

 

اما سطح بعدی برای این بازیکن ۲۲ ساله این است که همچون دیویس رو به جلو کورس بگذارد و همچون کیمیچ از هوشش استفاده کند. با وجود همه این ها، شما نمیتوانید آرون ون بیساکا را در پستی جز دفاع راست تصور کنید، در صورتی که او بعنوان یک وینگر رشد کرده است. همانطور که مربی سابق او در ماه مارس به MEN Sport گفته است، او باید توانایی های هجومی ای که در گذشته داشته است را دوباره کشف کند.

 

مربی سابق آکادمی کریستال پالاس، کالین اوموگبین گفت:

من فکر میکنم که او میتواند مدافع کناری کاملی شود، از گذشته تا به حال از مدافعین کناری منچستریونایتد انتظار می رود که زمانی که آنها در حمله هستند، به یک سوم دفاعی حریف اضافه شود؛ او استایلی که منچستریونایتد از دفاع کناری اش انتظار دارد را داراست. پس بله، در چند سال آینده او میتواند پیشرفت کند و به مدافع کناری کاملی تبدیل شود.

 

موضوع لوک شاو متفاوت است. در روز های جوانی اش در ساوتهمپتون همیشه به طور واضحی غرایز هجومی اش را نشان داده است؛ همین موضوع بود نظر باشگاه های بزرگی همچون منچستریونایتد را به خرید او جلب کرد.

 

شاو وقتی آماده و سرحال باشد، میتواند یک تهدید در فاز تهاجمی باشد، او احتمالا فاقد سرعت دیویس یا رابرتسون است اما میتواند خروجی مناسبی در خط حمله داشته باشد.

 

اولویت های یونایتد در حال حاظر بسیار گسترده است، آنها به دنبال راهی هستند که به سطح اول فوتبال اروپا بازگردند. آنها رتبه سوم لیگ برتر را بدست آوردند و این بدان معناست که آنها ممکن است در دور گروهی رقیب تیم قهرمان لیگ قهرمانان یعنی بایرن مونیخ قرار گیرند.

 

اگرچه نقل و انتقالات ممکن است برای هواداران جذاب تر از کار های تاکتیکی در زمین تمرین باشد اما تحولات مدافعین کناری منچستریونایتد میتواند شکاف آنها را برای رسیدن به سطح قهرمان های انگلیس و آلمان پر کند.

 

منبع: Manchester Evening News

۰

درباره ی امیر محمد جمالی

مطلب پیشنهادی

مقاله: کریستیانو رونالدو دلیل تردید منچستریونایتد در مورد کاوانی است

قرارداد ادینسون کاوانی در پایان فصل جاری منقضی می شود و یونایتد قصد دارد با …

یک دیدگاه

  1. اره ایدههای خوبی گرفته دیویسو راحت میتونستن بخرن بهترین دفاع چپ جهانه لعنت به مدیریت این تیم

    ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − پانزده =