یونایتد فنز

بروزترین مرجع خبری منچستریونایتد در ایران

فن در سار: دونی در همه پست های خط هافبک میتواند بازی کند

مصاحبه ادوین فن در سار در مورد دونی فن د بیک

یونایتد فنز – ادوین فن در سار، دروازه بان اسبق منچستریونایتد و مدیر ورزشی فعلی آژاکس در مورد انتقال فن د بیک به منچستریونایتد صحبت هایی کرد. او در مورد پست بازی فن د بیک گفت:

او می‌تواند در پست های مختلفی مانند هافبک دفاعی، هافبک وسط و هافبک هجومی بازی کند و شم گلزنی خاصی دارد. دونی تکنیک خاصی دارد و می‌تواند  مانند یک هافبک باکس تو باکس ظاهر شود.

 

فن در سار همچنین او را به اسکولز تشبیه کرد و در مورد چنین مقایسه ای گفت:

من او را تا حدودی با اسکولز مقایسه میکنم. البته اسکولز توانایی خاصی در زدن شوت های از راه دور داشت و این مسئله از ویژگی های بارز دونی نیست ولی فن د بیک می‌تواند به درون محوطه برود و دروازه را باز کند.
شاید مقایسه کردن او با اسکولز کمی زود باشد ولی دونی پسر خوبی است و مطمئنم او می‌تواند در منچستری که اوله مشغول ساختن آن است موفق شود.

 

 

فن در سار همچنین سیاست های آژاکس و منچستریونایتد را در پرورش استعداد مشابه هم قلمداد کرد و در این مورد گفت:

ما می‌دانیم که آژاکس پرورش دهنده استعدادهای جوان است و از این لحاظ شباهت زیادی با منچستر دارد. من این مسئله را در شش سال حضور خودم در منچستر حس کردم. شما باید مانند نویل و گیگز بازی کنید. منچستر در حال حاضر بازیکنانی نظیر رشفورد، گرینوود، اسکات و ویلیامز را در اختیار دارد.

منچستر باشگاهی است که به بازیکنان جوان فرصت بازی میدهد. البته آن ها توانایی مالی بالایی دارند و می‌توانند بازیکن سطح بالا نیز جذب کنند.

 

او در مورد سیاست های مثبت آژاکس برای پیشرفت بازیکنان ادامه داد:

لیگ هلند مانند 5 لیگ برتر اروپایی نیست و به همین دلیل ما به بازیکنانی که دین خود را به آژاکس ادا کرده باشند و با این تیم قهرمانی های مختلف را کسب کرده باشند اجازه خروج می‌دهیم تا بتوانند قدم دیگری در دوران حرفه ای خود بردارند.

فکر میکنم ما در آژاکس با بازیکن، مدیر برنامه و خانواده او صادقانه رفتار میکنیم تا بتوانند بهترین تیم و بهترین مسیر برای موفقیت را انتخاب کنند.

بعضی از بازیکنان در هلند سطح بالایی دارند و باشگاه های دیگر به این بازیکنان علاقه زیادی پیدا می‌کنند. این روش ما در هلند است.

 

ادوین فن در سار همچنین از تفاوت های دو باشگاه و دو لیگ گفت:

شما در انگلیس میتوانید در صورت از دست دادن بازیکن خود یک بازیکن سطح بالای دیگر خریداری کنید و این تفاوت باشگاهی مانند منچستر با آژاکس است. به نوعی از دست دادن بازیکن برای ما می‌تواند خوب باشد زیرا به بازیکنان جوانتر که کمتر فرصت بازی پیدا کرده اند فرصت می‌دهیم.

 

نظر نهایی او در مورد پست فن د بیک اینگونه بود:

من احتمال میدادم که دونی با اوله در مورد پست بازی خودش صحبت هایی کرده باشد. او می‌تواند در پست های مختلفی بازی کند و به نظرم اوله دونی را برای پست تهاجمی میخواهد.

 

 

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x