فراتر از بازوبند؛ هری مگوایر در منچستر یک چیز کم دارد!
فراتر از بازوبند؛ هری مگوایر در منچستر یک چیز کم دارد!

فراتر از بازوبند؛ هری مگوایر در منچستر یک چیز کم دارد!

یونایتد فنز – زمانی که هری مگوایر متوجه شد که باید در آخرین بازی فصل که به مصاف باشگاه سابق خود برود، قطعا حس و حال عجیبی داشت. هر دو باشگاه انگیزه لازم برای کسب سهمیه را دارند و می خواهند با دست پر از زمین خارج شوند. برای هری مگوایر این بازی بیشتر شبیه چالش است تا بتواند اثبات کند که انتخاب درستی داشته است. روباه ها نیز علاقه دارند نشان بدهند که با خروج مگوایر تضعیف نشده اند.

 

قطعا مگوایر خوشحال است که باید در ورزشگاه بدون تماشاگر کینگ پاور بازی کند و آماج حملات هواداران لستر قرار نخواهد گرفت. در بازی رفت که در الدترافورد برگزار می شد، هواداران لستر سیتی با تشویق سوینچو نشان دادند که دلشان برای ملی پوش سابق خود تنگ نشده است. بر روی کاغذ به نظر می رسد که لستر با خروج مگوایر تضعیف نشده است. آن ها همچنان شانس کسب سهمیه را دارند. از آنطرف اولین فصل مگوایر در منچستر فصل جالبی بوده است.

اگر مگوایر در دیدار مقابل لستر ۹۰ دقیقه بازی کند، به بازیکنی تبدیل می شود که حتی یک دقیقه از این فصل لیگ برتر را هم از دست نداده است. قدرت رهبری او در داخل و بیرون زمین باعث شد تا در ژانویه که اشلی یانگ به اینتر منتقل شد؛ مگوایر بتواند بازوبند را بر دست کند.

 

آمار دفاعی یونایتد هم با حضور مگوایر بهتر شده است. منچستر تا اینجا این فصل ۱۸ گل کمتر از کل بازی های فصل قبل خورده است. در حال حاضر میانگین گل خورده آن ها کمتر از یک گل در هر مسابقه است. یونایتد تنها یک گل بیشتر از سیتی و سه گل بیشتر از لیورپول در این فصل دریافت کرده است.

 

ولی آیا دفاع منچستر به همین اندازه ای که آمار می گوید مطمئن است؟ آیا تاثیر مگوایر به اندازه ۸۰ میلیون پوندی که بابتش پرداخت شده، بوده است؟ این ها سوالاتی هستند که بحث در موردشان فراوان است. از زمان شروع مجدد بازی ها لحظاتی بوده که مگوایر نتوانسته آنطور که باید ظاهر شود. گل استیون برخواین در دیدار مقابل تاتنهام و گل استانیسلاس در دیدار مقابل بورنموث از اشتباهات مگوایر بوده اند. 

مگوایر هیچوقت در لستر به این اندازه تحت فشار نبوده است. اصلی ترین دلیل آن می تواند حضور ایوانز به عنوان زوج او در خط دفاع باشد. جانی ایوانز هیچوقت به اندازه مگوایر تحسین نشد ولی قطعا به اندازه او در دفاع لستر تاثیرگذار بوده است. مگوایر در منچستر به دنبال ساخت همین هماهنگی با ویکتور لیندلوف است. مدافع سوئدی در ۳۴ بازی از ۳۷ بازی این فصل به عنوان زوج مگوایر حضور داشته ولی همچنان هارمونی بین آن ها به حد اعلا نرسیده است.

 

باید دید یونایتد چگونه این مشکل را حل می کند. قطعا خرید یک دفاع وسط دیگر واجب نیست ولی حضور یک دفاع وسط چپ پا علاوه بر کمک به بازیسازی می تواند کمک کننده مگوایر در خط دفاع نیز باشد. از سوی دیگر می توان به مگوایر و لیندلوف زمان بیشتری داد. دفاع منچستر در این فصل پیشرفت قابل توجهی داشته و اگر بیشتر به آن ها زمان داد می توانند پیشرفت های بیشتری را نشان دهند. 

 

مگوایر تنها عضو جدید خط دفاع منچستر نیست و ون بیساکا هم در تابستان به یونایتد پیوسته بود. در پست دفاع چپ هم باید به این نکته توجه کرد که لوک شاو تقریبا نیمه اول فصل را به دلیل مصدومیت از دست داده بود. زمانی که دفاع چهار نفره یونایتد به ثبات برسد، می توانند کم کم پیشرفت های خود را نشان دهند. عملکرد مگوایر در فصل اول حضور خود قابل قبول بوده ولی او باید هماهنگی بیشتری نشان دهد تا بتوان یک خط دفاع آینده دار برای منچستر متصور بود.

۰

درباره ی احسان حسینی

مطلب پیشنهادی

کلیپ سنتر: مروری بر عملکرد منچستریونایتد در لیگ برتر ۲۰۰۷/۰۸

کلیپی بلند از عملکرد منچستریونایتد در لیگ ۲۰۰۷/۰۸ ۰

یک دیدگاه

  1. مگوایر خداییش خوب بوده فقط یار نداشته
    الان نگاه کنیم میبینیم که حتی راموس و فندایک و … هم چند تا اشتباه خیلی بد داشتن و هیچکسی نیست که بی نقص باشه اگر یه دفاع اخر مثل کولیبالی یا حالا هرکی دیگه رو بخریم به نظر من مگوایر خود واقعیش رو نشون میده

    ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − دوازده =