خانه / مقاله و تحلیل / ویژه: فابینیو چگونه در ترکیب آقای خاص جای خواهد گرفت؟

ویژه: فابینیو چگونه در ترکیب آقای خاص جای خواهد گرفت؟

شایعات فراوانی در مورد خریداری شدن یک هافبک توسط منچستریونایتد شنیده میشود.

یونایتد فنز- از بین گزینه های منچستریونایتد در خط هافبک، نمانیا ماتیچ از چلسی میتواند گزینه مورینیو باشد. همچنین اریک دایر از تاتنهام مورد علاقه منچستریونایتد است. در این بین شایعات خرید بلیز متوییدی، کوین استروتمن و آرتورو ویدال نیز وجود دارد.

البته در بین گزینه های ژوزه مورینیو برای منچستریونایتد نام یک بازیکن بیشتر از بقیه به چشم میخورد: فابینیو از موناکو.

او میتواند بعنوان عنصری دفاعی در هافبک میانی و دفاع کناری، در سه پست در ترکیب منچستریونایتد حضور داشته باشد. او در این تابستان گزینه منچستریونایتد در نقل و انتقالات بوده است، او در ابتدای فصل در پست دفاع راست برای موناکو به میدان رفت و بعد از آن به یک هافبک میانی تبدیل شد و این بازیکن ۲۳ ساله برزیلی به عنصر مهمی در تیم لئوناردو ژاردیم تبدیل شد.

از زمانی که پل پوگبا به منچستریونایتد بازگشت، کمبود یک مکمل برای او در خط هافبک حس میشد. و خرید یک هافبک دفاعی خوب میتواند به پوگبا آزادی عمل بیشتری بدهد. او در یوونتوس آزادی عمل بیشتری نسبت به دوره حضورش در منچستریونایتد داشت و او در این تیم بیشتر بعنوان یک هافبک هجومی بازی میکرد و دو هافبک دفاعی پشت سرش را پوشش میداد.

ژوزه مورینیو ترجیح میدهد دو بازیکن در هافبک میانی جذب کند و از پوگبا در نقشی که دیدیه دشان در تیم ملی فرانسه از او استفاده میکند، بازی بگیرد. در این فصل نیز او تلاش میکرد تا در کنار کریک و هررا از پوگبا بازی بگیرد.

حضور او در کنار کریک بسیار امیدوار کننده به نظر میرسد اما سن کریک بالا رفته است؛ او اکنون ۳۶ ساله است و تا ۲۰۱۷ با منچستریونایتد قرارداد دارد. البته مروان فلینی نیز میتوانست گزینه مکمل پوگبا باشد اما او نمیتواند در نقش یک پاسور و هافبک وزن دهنده در تاکتیک ژوزه مورینیو حضور داشته باشد.

فابینیو میتواند همان گزینه مناسب منچستریونایتد در خط هافبک و همان مکملی باشد که پوگبا به او نیاز دارد.

او در این فصل در تیم موناکو بیشترین تکل موفق(۸۰) را داشته است و دومین هافبک موناکو از نظر قطع توپ(۵۳) بوده است و موناکو نیز بعد از بارسلونا بیشترین گل زده بین ۵ لیگ معتبر اروپایی را دارا بوده است.

علاوه بر اینکه او در نبرد های یک به یک، تکل و قطع توپ آمار خوبی داشت، از نظر خلق موقعیت گلزنی نیز بعد از برناردو سیلوا و توماس لمار بهترین آمار را در موناکو داشته است.

مایکل کریک به ساختار دفاعی منچستریونایتد کمک زیادی میکند، و یکی از عناصر حیاتی تیم در رساندن توپ از عقب زمین به جلو است و میتواند موقعیت های گلزنی را ساخته و پرداخته کند.

۱. هافبک دفاعی در دو تاکتیک متفاوت

در دو فصل اخیر لیگ برتر انگولو کانته توانست در پست هافبک دفاعی عملکرد چشمگیری داشته است و توانست در دو فصل پیاپی با دو تیم مختلف قهرمان لیگ برتر شود.

فابینیو از آن دست بازیکنانی است که میتواند این موتور مولد تیم آنتونیو کنته را خنثی کند اما سوال اینجاست که آیا او در سیستمی با سه هافبک به خوبی ۲-۴-۴ خواهد بود یا خیر.

تیمو باکایوکو ۲۲ ساله که در این فصل مکمل مناسب فابینیو بود در آستانه پیوستن به چلسی است و در مقصد های آینده خود باید در نقش مکمل کانته و هررا و پوگبا باشند.

وضیفه او در موناکو رساندن توپ به برناردو سیلوا و توماس لمار برای ساخت موقعیت گلزنی بود و حتی گاها از پشت به امباپه و فالکائو به خط حمله اضافه میشد و موقعیت گلزنی برایشان خلق میکرد.

پوگبا بیشتر یک هافبک طراح است تا تخریب گر، اما در واقع او هر دو را در حال حاظر برای تیم انجام میدهد. این هافبک فرانسوی بیشتر دوست دارد فشار را از روی یک نقطه زمین کم کند و آن را در نقاط مختلف زمین پخش کند، او فضای بازی را باز میکند و بین خطوط زمین توپ را میگرداند. فابینیو با اضافه شدن به پوگبا میتواند روی یک نقطه از زمین ساکن باشد و توپ را به جلوی زمین بفرستد تا پوگبا توان بازیسازی بهتری داشته باشد.

البته پوگبا نمیتواند در همه بازی ها حضور داشته باشد و اگر پوگبا در همه بازی ها به طراوت در خط هافبک احتیاج داشته باشد مجبور به استفاده از سیستم چرخشی است. برای کم شدن فشار خلق موقعیت از روی پوگبا در خط هافبک، آندر هررا نیز میتواند در نقش هافبک بازیساز در تاکتیک آقای خاص حضور یابد و توپ را برای مهاجمین ارسال کند.

با آمدن فابینیو در دیگر تاکتیک ژوزه، آندر هررا میتواند نقش بازیسازی بیشتری در زمین پیدا کند، او در زمان حضورش در زاراگوزا و اتلتیک بیلبائو در نقش یک پلیمیکر آزاد در زمین حضور داشت اما از زمانی که پوگبا به منچستریونایتد پیوست، او مجبور به حضور در قسمت دفاعی و تخریبی در خط هافبک شد.

۲. دفاع راست جانشین 

در حالی که آند هررا در هافبک دفاعی در میانه زمین همگان را تحت تاثیر خود قرار داد، حالا ممکن است فابینیو گزینه آقای خاص در پست دفاع راست باشد و در این پست دوباره توجهات را به خود جلب کند.

آنتونیو والنسیا، دیگر گزینه مطمئن منچستریونایتد در این پست، در ابتدای بازی خود یک وینگر بود که به دفاع راست مبدل گشت و حالا با قرار گیری فابینیو در دفاع راست حتی ممکن است که دوباره شاهد حضور او در این پست باشیم.

او میتواند در حالات مختلفی در دفاع کناری برای منچستریونایتد به میدان برود. متیو دارمیان بیشتر در کار های دفاعی متمرکز است و والنسیا بیشتر تمایل به حمله کردن و اضافه شدن به مهاجمین را دارد، در سوی دیگر نیز دلی بلیند سرعت کمی دارد اما بیشتر در نقش پاسور در زمین بازی حضور دارد و لوک شاو سرعت و قدرت خوبی دارد ولی در عین حال مدافع بی ثباتی است.

فابینیو بازیکن قدرتمند و کاملی است. او در دفاع راست میتواند یک ستون برای منچستریونایتد باشد در مواقع مختلف بازی به خط حمله و به خط هافبک اضافه شود. او میتواند گزینه مناسبی برای تکمیل کار های دفاعی برای مورینیو باشد و میتواند با حضور در دفاع راست به آزاد تر شدن والنسیا و در خط هافبک نیز به آزاد شدن پوگبا در زمین کمک کند.

منبع: Squawka

 

درباره ی امیر محمد جمالی

امیر محمد جمالی
سلام ، من امیرمحمد جمالی هستم. دو سال نویسنده وبلاگ های بازی رایانه بودم ، دو ساله که تو حیطه ورزشی فعالیت میکنم. من به مجموعه یونایتد فنز اومدم تا به شما هواداران منچستریونایتد خدمت کنم... با تشکر

جعبه "همچنین ببینید"

ویژه: آنتونی به سه دلیل می بایست یونایتد را ترک کند

همه شاهد آن بوده اند که وی پس از ورود خوزه مورینیو شرایط مطلوبی در …

۲ نظرها

  1. من تازه سایتتون رو دیدم
    همیشه به این فکر میکردم آیا سایتی فارسی هست که در مورد منچستریونایتد کبیر اطلاع رسانی کنه، همیشه از سایتهای خارجی اخبار رو دنبال می کردم… واقعا خسته نباشین
    برای سایتتون آرزوی موفقیت دارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *