عملکرد منچستریونایتد درنقل و انتقالات تابستانی ۲۰۱۹ از دید نویسندگان یونایتد فنز
عملکرد منچستریونایتد درنقل و انتقالات تابستانی ۲۰۱۹ از دید نویسندگان یونایتد فنز

عملکرد منچستریونایتد درنقل و انتقالات تابستانی ۲۰۱۹ از دید نویسندگان یونایتد فنز

یونایتد فنز – دومین پنجره ی نقل و انتقالاتی اوله گنار سولشر در منچستریونایتد به اتمام رسید و این تیم فصل به نسبت شلوغی را تجربه کرد. شیاطین سرخ هری مگوایر، دنیل جیمز و آرون ون بیساکا را جذب کردند و بازیکنان زیادی همچون متئو دارمیان، الکسیس سانچز و روملو لوکاکو اولدترافورد را ترک کردند.

 

نظر های متفاوتی نسبت به عملکرد منچستر در تابستان ۲۰۱۹ داده شده است؛ از همین رو و بخاطر استقبال شما از این بخش، نویسندگان سایت یونایتد فنز نظر خود را در این باره به صورت جداگانه بیان کرده اند:

 

فرشاد رضایی:
 

 

عملکرد منچستریونایتد در تابستان ۲۰۱۹: جیمز، ون‌بیساکا و مگوایر سه بازیکنی هستند که مناسب تیم بوده و سطح کیفی آنها قابل قبول است. اما با توجه به نقاط ضعف پرشمار، انتظار خرید یک بازیکن دیگر کاملاً به جا بود. خروجی‌های این تابستان به اندازه‌ های خریدها سر و صدا داشت و چشم‌ انداز در این زمینه روشن است. سولسشر تصمیم به تغییرات گرفته است و بهتر بود که باشگاه کمی بیشتر از او حمایت می‌کرد.

 

خروجی های شیاطین سرخ: چندان اهمیتی ندارد که چه بازیکنی از تیم خارج می‌شود. موضوع مهم‌تر این است که آیا جای او پر می‌شود یا خیر؟ اگر روملو لوکاکو کمتر از حد انتظار ظاهر شد آیا رشفورد و مارسیال می‌ توانند عملکردی بهتر یا برابر داشته باشند؟ با توجه به خروج لوکاکو و هررا، عدم جذب جانشین برای آنها و ریسک بسیار بر روی جوانان تیم احتمالاً در برخی جنبه‌ ها پیشرفت و در برخی دچار مشکل خواهد شد. اگر اهداف بلند مدت بر روی اهداف کوتا ه‌مدت (کسب سهمیه) تأثیر منفی نگذارند خروجی‌های این تابستان درست بوده و خیلی زود فراموش خواهند شد.

 

ضعف کنونی یونایتد: خط حمله تیم جوان است و اگر یک مهاجم باتجربه و تمام‌کننده در تیم حضور داشت اطمینان خاطر بیشتری برای هواداران ایجاد می‌شد. در خط هافبک برای تکمیل شدن، به یک بازیکن خلاق نیاز است. همچنین نقش یک هافبک دفاعی که تا سال قبل جزو اولویت‌ها نبود، حالا پررنگ‌تر شده و جای یک نمانیا ماتیچ آماده خالی است. وینگر راست نیز پستی است که برنامه‌ای برای آن وجود ندارد و هر بار یک بازیکن متفاوت در ترکیب قرار داده می‌شود.

 

یک خرید در ژانویه: تیمِ ابتدای فصل دیگر بسته شده است و نباید عجولانه تصمیم گرفت. هر چه پیش برویم ضعف اصلی تیم بیشتر نمایان می‌شود. اگر بخواهیم صرفاً بر اساس چهار بازی سپری شده قضاوت کنیم باید گفت که تیم امتیازات زیادی را در برابر تیم‌های متوسط یا ضعیف از دست داده است. امتیاز گرفتن از دیگر تیم‌های تاپ سیکس همیشه دشوار است و نباید انتظار زیادی از تیم فعلی داشت اما پیروزی در برابر سایر تیم‌ها راه‌حل ساده‌تری دارد. بهم ریختن دفاع حریف، خلاقیت در سبک بازی و استفاده از فرصت‌های کوچک چیزی است که یونایتد به آن نیاز دارد.

 

با توجه به اینکه در ژانویه بازی‌های پیش‌فصل وجود ندارد باید بازیکنی جذب شود که با لیگ برتر انگلیس آشنا باشد و بتواند با سرعت بیشتری خود را با تیم سازگار کند. جیمز مدیسون گزینه جذابی است اما می‌دانیم که خرید او بسیار دشوار است. بنابراین با توجه به زمان قرارداد کریستین اریکسن، عدم پیشنهاد رئال مادرید به او، کمبود تعداد هافبک‌های یونایتد و احتمال خروج پوگبا در تابستان، خرید این بازیکن منطقی است. تنها نکته باید این باشد که اریکسن انگیزه کافی برای کمک به تیم را داشته باشد و صرفاً یک قرارداد ترکمنچای با اهداف تبلیغاتی بسته نشود.

 

علی جعفری زاد:

 

عملکرد منچستریونایتد در تابستان ۲۰۱۹: اگر بخواهیم عملکرد تیم رو با حالت آرمانی که هواداران مدنظر دارند مقایسه کنیم حتی نزدیک هم نیستیم. اما اگر واقع گرا باشیم می توانیم بگوییم که بازیکنان درستی خریداری شد و در فاز ورودی فقط میتوان به عدم جذب هافبک به عنوان ضعف اساسی اشاره کرد. اما در بحث فروش بازیکنان اشتباه بزرگی مرتکب شدیم چرا که وجود دو بازیکن باتجربه مثل لوکاکو و سانچز بسیار میتوانست به تیم کمک کند.

 

خروجی های شیاطین سرخ: با خروج هررا به دلیل دستمزد بالایی که میخواست مشکلی ندارم و مسئله ی اصلی عدم جذب جایگزین برای اوست اما همانطور که بالا اشاره کردم ماندن لوکاکو و سانچز بسیار به نفع تیم بود. البته در صورت ماندن هم این دو بازیکن انتخاب اول سولسشر نبودند اما اهمیت آنها در مقطعی مشخص میشود که در طی یک ماه باید هشت بازی در لیگ و لیگ اروپا و جام حذفی و جام اتحادیه انجام دهیم و به علت جلوگیری از مصدومیت مارسیال راشفورد باید از بازیکنان گمنامی استفاده کنیم که مطمئنا در کوتاه مدت بازدهی مطلوب را نخواهند داشت.

 

ضعف کنونی یونایتد: در پست هافبک به دلیل جدایی دو هافبک فیکس سابق تیم هررا و فلینی و افت ماتیچ ضعف کاملا مشخص است و عدم جذب هافبک جایگزین نیز مشکل را بیشتر کرده است. در پست مهاجم نیز به دلیل فروش لوکاکو و سانچز و فشردگی و تعدد مسابقات مطمئنا تیم دچار مشکل خواهد شد.

 

یک خرید در ژانویه: مطمئنا انتخاب من خرید بازیکن در پست هافبک خواهد بود چرا که حتی در صورت عدم وجود بازیکن کافی در پست مهاجم احتمال بسیار کم درخشش اندک جوانان با استعداد وجود دارد اما در پست هافبک هیچ بازیکنی از آکادمی خود را در حد و اندازه های تیم اصلی نشان نداده است. انتخاب بازیکن بستگی به شرایط تیم و بازیکن مدنظر دارد اما در شرایط فعلی و با درنظر گرفتن تمام شرایط، کریستین اریکسن باکیفیت ترین گزینه ی قابل دسترس به نظر میرسد که البته با توجه به علاقه ی وی برای بازی در رئال مادرید کمی رویاپردازانه به نظر میرسد و از این رو میتوان به گزینه هایی مانند برونو فرناندز از اسپورتینگ فکر کرد.

امیر محمد جمالی:

 

عملکرد منچستریونایتد در تابستان ۲۰۱۹:  عملکرد تیم در نقل و انتقالات امیدوار کننده بود. هرچند که تیم در نقاطی از زمین بازیکن از دست داد و جایگزینی برایش جذب نشد اما در پست هایی که خرید انجام دادیم به نظر خرید ها منطقی و درستی بودند.

 

خروجی های شیاطین سرخ: از نظر کیفی و پتانسیلی شاید فروش الکسیس سانچز و کریس اسمالینگ فروش های نا امید کننده ای بودند اما از نظر تاکتیکی بازیکنانی که به فروش رسیدند با تاکتیک های مربی هماهنگ نبودند. مشکل تیم در فروش بازیکن از نظر کیفی درست به نظر می رسد اما از نظر کمّی بازیکن در بازی های پرفشار فصل تیم را به دردسر خواهد انداخت.

 

ضعف کنونی یونایتد: پست هافبک دفاعی؛ این پست در لیگ برتر تقریبا مهمترین پست در تیم هاست. قهرمانی لستر و چلسی با کانته، قهرمانی های منچستر سیتی با داشتن فرناندینیو و از همه مهم تر عملکرد نا متوازن و بی ثبات تر شدن منچستر بعد از خداحافظی کریک و خارج شدن ماتیچ از فرم حرفه ای می تواند ثابت کننده این حرف باشد. همچنین در بازی های فعلی تیم هر دو مدافع میانی مجبور هستند علاوه بر دفاع کردن رابط خط دفاع و خط هافبک باشند. به نظر می آید که سولسشر از فرم فعلی فرد راضی نیست پس در بهترین شرایط باید منتظر خریدی در پست هافبک دفاعی در ژانویه باشیم.

 

یک خرید در ژانویه: خط هافبک احتیاج به بهبود و ترمیم دارد. اگر مدیسون یا اریکسن در ژانویه در دسترس باشند خرید های ایده الی هستند و کای هاورتز یا آئوار در تابستان می توانند در کنار مدیسون و اریکسن گزینه هایی در این پست باشند. شاید در ژانویه خرید یک هافبک دفاعی الزامی تر باشد و از دید من شین لانگستاف گزینه بسیار خوبی برای این پست است و در کنار او گزینه هایی همچون دکلان رایس و روبن نوس میتوانند گزینه های تکمیل پست هافبک دفاعی باشند.

 

الیاس مرادی:

 

عملکرد منچستریونایتد در تابستان ۲۰۱۹: بنظرم هر چند که پوشش دادن ضعف های دفاعی دستاورد بزرگی محسوب میشود اما عدم خرید جایگزین برای هررا و لوکاکو ممکن است به هدف کسب سهمیه اوله ضربه بزند.

 

خروجی های شیاطین سرخ: خروج برخی بازیکنان که کاربردی در این چند سال نداشتند اتفاق مثبتی است. ولی اوله با اینکه تجربه از دست دادن نیمی از بازیکنان خود به علت مصدومیت را در سال قبل خصوصا در بازی مقابل پی اس چی داشت، بنظرم ریسک بزرگی مخصوصا در خط حمله خود کرد.

 

ضعف کنونی یونایتد: تقریبا برای همه ما تبدیل به عادت شده که از نبود وینگ راست تخصصی رنج ببریم و بزرگترین نقطه ضعف این چند سال تیم نداشتن وینگ راست بوده اما من امسال با توجه به این چهار بازی ضعف بزرگ تری را شاهد هستم و این ضعف مربوط به خط هافبک است جایی که به علت از دست دادن هررا و فلینی و افت ماتیچ از قبلا هم ضعیف تر شده ایم و بنظر من به همین دلیل اوله مجبور شده تا از پوگبا عقب تر استفاده کند و عملا بهترین هافبک حال حاضر تیم خلع سلاح شده است. و آنچنان که باید خلق موقعیتی از سوی دیگر بازیکنان نمی بینیم.

 

یک خرید در ژانویه: امیدوارم با توجه با اتمام قرارداد اریکسن در آخر فصل و همچنین با توجه به ضعف بزرگ تیم در خلع موقعیت ژانویه اریکسن را جذب کنیم. تصور پوگبا و اریکسن در کنار هم واقعا باشکوه است (البته برای من که عادت به منچستری دارم که هر دقیقه از بازی در حال حمله و ایجاد خطر بر روی دروازه حریف است).

 

محمد آذری:

 

عملکرد منچستریونایتد در تابستان ۲۰۱۹: عملکرد در کل خوبی داشتیم و خرید های انجام گرفته باعث برطرف شدن ضعف های تیم شد؛ می توان گفت که نقاط ضعف به نقاط قوت تبدیل شد اما ناتوانایی در خرید یک مهاجم مطمئن به تیم ضربه خواهد زد.

 

خروجی های شیاطین سرخ: فروش بازیکنانی که جایگزین جوان و با انگیزه دارند همیشه کار درستی بوده اما شاید بهتر بود که فروش لوکاکو به ژانویه موکول می شد.

 

ضعف کنونی یونایتد: همانطور که قبلا اشاره کردم کمبود یک مهاجم نوک گلزن واقعا حس می شود و در مرحله بعدی هم یک هافبک خلاق برای جایگزینی پوگبا می تواند انتخاب خوبی باشد. البته کند بودن لوک شاو هم دلیل قانع کننده ای برای جذب یک دفاع چپ سرعتی است.

 

یک خرید در ژانویه: اگر منطقی نگاه کنیم بنده زلاتان رو انتخاب می کردم؛ هنوز موتور گلزنی این مهاجم ۳۷ ساله خاموش نشده اما طی سالهای اخیر نشان داده که تنوع طلب هست و به احتمال زیاد بیشتر از یک فصل در تیم دوام نیاورد. اما درصورتی که می توانستم یک مهاجم را به تیم اضافه کنم آن فرد قطعا آلکاسر بود.

مسعود علیشاهی:

 

عملکرد منچستریونایتد در تابستان ۲۰۱۹:  از نظر من عملکرد تیم در بازار نقل و انتقالات به هیچ عنوان خوب نبود. مهم ترین مقصر در این زمینه سولشائر بود و اگر چه از نظر تاکتیکی روش بازی تیم را بعد از چند سال به بهترین شکل ممکن اصلاح کرد، اما در انتخاب مهره ها برای پیاده کردن آن به شدت اشتباه عمل کرد. سه خرید جدید تیم خوبند اما بازیکنان فروخته شده بسیار ارزشمند بودند و در این زمینه خیلی ضعیف عمل شد.

 

خروجی های شیاطین سرخ: مهم ترین مشکل از نظر من بازیکنانی بودند که از تیم جدا شدند، بدون این که جایگزینی برای آن ها خریداری شود.  هررا حتی با ۳۰۰ هزار پوند در هفته هم باید در تیم حفظ می شد چرا که نقش وی در تعادل مرکز زمین فوق العاده با اهمیت بود. لوکاکو بهترین مهره در بین ۶ مهره ی هجومی تیم بود و باید به طور ثابت در ترکیب تیم بازی می کرد و نباید فروخته می شد. سانچز برای رقابتی بودن و فشار به وینگرها (رشفورد و مارسیال) باید حفظ میشد و حتی فلینی یک هافبک باثبات بود که باید حتما جایگزینی برای او خریداری می شد.

 

ضعف کنونی یونایتد: در پست هافبک مرکزی بیش تر از پست های دیگر مشکل داریم. چرا که پریرا به هیچ عنوان در سطح یونایتد نیست و در نتیجه هررا و فلینی حتما باید جایگزین می شدند. همچنین در خط حمله به یک مهاجم گلزن احتیاج داریم و متاسفانه رشفورد به هیچ عنوان در گلزنی قابل اعتماد نیست.

 

یک خرید در ژانویه: با توجه به وضعیت اسف بار خط میانی، کریستین اریکسن و در غیر این صورت برونو فرناندز. به طور خلاصه از نظر من با ۳۰۰ میلیون پوند هزینه قدرت بازیکنان تیم با پارسال این موقع برابر خواهد شد (نه بهتر).

 

سینا نورالدینی:

 

عملکرد منچستریونایتد در تابستان ۲۰۱۹: انتخاب شدن هر سه خرید جدید یونایتد به عنوان نامزدهای بهترین بازیکن ماه مهر تاییدی هست بر اینکه خریدهای مناسبی انجام دادیم اما قطعا باتوجه به خروج فلینی و هررا تیم به خرید یک هافبک نیاز داشت که به نظر موفق نشدند بازیکن مناسب رو پیدا کنند.

 

خروجی های شیاطین سرخ: سولشر سعی کرد بازیکنانی که مناسب سبک خودش نیستند و یا در حد یونایتد نبودند رو از تیم کنار بگذاره که اقدام مهمی برای تیم بود. والنسیا، اسمالینگ و دارمیان دیگر جایگاهی در تیم نداشتند. هررا به خواست خودش باشگاه رو ترک کرد.

 

جدایی سانچز به نفع هر دو طرف بود و در نهایت لوکاکویی که در سبک جدید سولشر جایگاهی نداشت. یونایتد به این پاکسازی نیاز داشت و همچنان بازیکنانی هستند که باید جمع شیاطین سرخ را ترک کنند که به نظر در تابستان بعد این اتفاق خواهد افتاد.

 

ضعف کنونی یونایتد: باوجود سه خرید خوب و اضافه شدن جوانانی مانند توانزبه، گرینوود و …، اما به وضوح یونایتد همچنان نسبت به تیم های مدعی دیگر قدرت لازم را ندارد. خط هافبک یونایتد بسیار ضعیف تر از حد انتظار هست و به نظر من تیم به دو هافبک میانی احتیاج دارد. همچنین در خط حمله مشکل وینگر راست همچنان وجود دارد.

 

یک خرید در ژانویه: اریکسن باتوجه به شرایط قراردادش می تواند گزینه خوبی برای خرید در ژانویه باشد.

پارسا سیاهپوش:

 

عملکرد منچستریونایتد در تابستان ۲۰۱۹: ضعف‌های منچستریونایتد در خطوط مختلف کاملا روشن بود. به همین جهت اوله و کادر مدیریتی در راستای برطرف کردن ضعف‌ها، دست به خرید زدند. مهمترین نقطه ضعف سال گذشته یونایتد خط دفاعی بود که دو تا از بهترین مدافعان لیگ جزیره یعنی ون بیساکا و مگوایر با مبلغ زیادی به الدترافورد آمدند.

 

اما از سوی دیگر اگرچه خرید در خط دفاعی تشخیص درستی بود اما همچنان به پست‌های وینگر راست و هافبک پشت مهاجم که مدتهاست خالی از بازیکنی در حد یونایتد است، بی توجهی شد.

 

خروجی های شیاطین سرخ: در راستای بند قبل با رفتن روملو لوکاکو و آندر هررا، علاوه بر دو پستی که اشاره شد همچنان ضعف موجود است، در خط هافبک و نوک پیکان خط حمله نیز نه تنها تقویتی صورت نگرفت بلکه تیم کاملا تضعیف شد. علاوه بر این، باتوجه به مصدومیت طولانی مدت اریک بایی فروش کریس اسمالینگ، مطمئن‌ترین و کم مصدومیت‌ترین مدافع ذخیره تیم، کاری کاملا غیرمنطقی بود.

 

اما فروش دارمیان و الکسیس سانچز کار کاملا درستی بود که به روش غلطی انجام شد. باشگاه پارسال پیشنهادهای در حد ۱۲ میلیونی برای دارمیان را رد کرده بود و امسال او را با کمتر از ۲ میلیون فروخت. و در مسئله الکسیس نیز باشگاه نهایت همکاری را با اینتر کرد؛ درحالیکه اینتر دو سال پیش پیرامون انتقال پریشیچ از هیچ آزاری فروگذار نکرده بود.

 

ضعف کنونی یونایتد: با توجه به بازیهای اخیر، ما همچنان در خط دفاعی مشکل داریم که به نظر من این به ضعف تاکتیک‌های دفاعی سرمربی برمیگردد. پپ گواردیولا نیز در تاکتیک‌های دفاعی ضعف مشهودی دارد اما با تقویت خطوط دیگر و هزینه هنگفت در خط دفاعی این ضعف را پوشانده است. در خط حمله هم مشکل داریم که این نیز به اعتقاد من از اعتماد بیش از اندازه به رشفورد نشات میگیرد. در خط هافبک هم با رفتن هررا و نیمکت نشینی ماتیچ به مشکلات جدی برخورده ایم که این مسئله هم به نظر من به خاطر جوانگرایی بی محابا و بدون منطق سولسشائر است.

 

اساسا سرمربیانی همچون سولسشائر، سانتیاگو سولاری و… که به لحاظ فنی چیزی برای عرضه ندارند دست به جوانگرایی بیش از اندازه میزنند تا ضعف‌های تاکتیکی و نتایج نامطلوب را پشت پرده جوانگرایی پنهان کنند؛ و الا تمام سرمربیان بزرگ دنیا از مورینیو و گواردیولا گرفته تا فرگوسن و لیپی، بازیکنان مهمی را به سطح اول فوتبال دنیا معرفی کرده اند اما هیچ کدام نه بازیکنان سطح بالاتر را قربانی جوانانِ ولو با استعداد، کرده‌اند و نه تاکتیک تیم و نتیجه را قربانی جوانگرایی.

 

یک خرید در ژانویه: احساس من این است که این تیم هرگز با خرید یک بازیکن درست نمیشود حتی اگر نام آن بازیکن لیونل مسی یا کریستیانو رونالدو باشد. همه تقصیرات را گردن اوله نمی‌اندازم چراکه وی هرچه در توان دارد را خرج یونایتد میکند اما منچستریونایتد برای بازگشت به کورس قهرمانی نیاز به تغییراتی فراتر از بازیکن دارد.

 

مهرزاد معصوم زاده:

 

عملکرد منچستریونایتد در تابستان ۲۰۱۹:  عملکرد منچستر نسبت به سال های گذشته با پیشرفت همراه بود و با خدمت گرفتن یک مدافع کناری و یک مدافع وسط و یه وینگر همراه بود که ضعف های تیم را تا حدودی پوشش داد و از طرفی با به فروش رساندن روملو لوکاکو ضربه ای دیگری به ترکیب یونایتد خورد.

 

خروجی های شیاطین سرخ: با جدایی هررا و والنسیا و لوکاکو و … که به جز هررا و لوکاکو که فیکس بودند جدایی بازیکنان دیگری که نیمکت نشین بودن مانند دارمیان و اسمالینگ حال نیمکت کمی خلوت تر شده و فرصت برای جوانانی همچون گارنر و توانزبه و گرینوود فراهم شده است و به نظر من فروش بازیکنان سن بالا و نیمکت نشین امتیاز مثبت برای ما بود.

 

ضعف کنونی یونایتد: با به خدمت گیری دو مدافع ترکیب یونایتد ضعف خود را در پست دفاع تا حدودی پوشش داده شده است ولی همچنان با مشکل گل زنی همراه است که با خروج لوکاکو این مشکل دو چندان شده و خامی و بی تجربگی راشفورد و مارسیالی که به مرد اول شماره ۹ کلاسیک اولدترافورد تبدیل شده است باعث عدم توان گلزنی تیم سولشر شده است.

 

یک خرید در ژانویه: ژانویه پیش رو نقش کلیدی را برای پوشش ضعف های تیم ایفا می کند و اکنون که عدم توانایی گلزنی سولشر را به تنگ اورده است باید خرید یک فوروارد اصلی ترین هدف اد وودوارد باشد که تیمو ورنر ۲۳ ساله که در بوندسلیگا تا به اینجای فصل در ۳ بازی برای لایپزیگ ۵ گل به ثمر رسانده است، می تواند گزینه جذاب و ایده آلی برای یونایتد باشد.

ایلیا بهزاد اول:

 

عملکرد منچستریونایتد در تابستان ۲۰۱۹: عملکرد تیم در این پنجره متوسط بود. باشگاه بعد از چند سال تونست مشکل خط دفاعی رو تا حدودی حل کنه اما در حمله بازیکنان خوبی رفتن و جایگزین براشون پیدا نشد. به دو یا سه پنجره دیگه مثل امسال نیاز هست تا تیم کامل بشود.

 

خروجی های شیاطین سرخ: شکل اصلی تیم در این فصل همین رفتن لوکاکو و سانچز بود. فروش اسمالینگ و دارمیان با توجه به بودن جایگزین فروش‌های مناسبی بودند؛ اما برای لوکاکو و سانچز باید جایگزین پیدا می‌شد و می‌توانستن به تیم کمک کنند.

 

ضعف کنونی یونایتد: در خط حمله و پست بازی‌ساز به شکل جدی ضعف داریم. مصدومیت پرشمار بازیکنان در لیگ انگلیس و داشتن فقط دو بازیکن استاندارد این مشکل رو برای تیم ایجاد می‌کند که در مواقعی بازیکنان کم‌تجربه به میدان برن. بازیکن‌های کم‌تجربه هر چقدر هم استعداد داشته باشند باید به شکل درست از آن‌ها استفاده بشود.

 

یک خرید در ژانویه: با توجه به این‌که تاتنهام باید سریع‌ تر پول اریکسن که در آخر فصل بازیکن آزاد می‌شود را بفروشد، منچستریونایتد می‌تواند با یک پیشنهاد خوب برای اریکسنی که دوست دارد به اسپانیا برود او را به بازی برای یونایتد ترغیب کند.

 

علیرضا حسینیان:

 

عملکرد منچستریونایتد در تابستان ۲۰۱۹: در رابطه با نقل و انتقالات میتوانم بگویم باشگاه از نظر کیفی عملکرد خوبی داشت و مهره های مناسبی انتخاب کرد. فقط مگوایر به دلیل این که خیلی دیر به ترکیب پیوست هنوز کمی کار دارد تا کاملا منطبق شود و این عدم هماهنگی کاملا مشهود هستش. ولی از نظر کمی یک یا دو مورد دیگه ضرورت داشت و می شد قوی تر عمل کرد.

 

خروجی های شیاطین سرخ:  بازیکن هایی که از تیم خارج شدن وقت جداییشان فرا رسیده بود؛ بجز والنسیا که به عنوان کاپیتان و با توجه به آمادگی جسمانیش می توانست حداقل یک فصل دیگه بماند؛ چون جو تیم به شدت به یک مهره مجرب و با غیرت نیاز دارد و البته از نظر فنی هم میتوانست پشتوانه ی خوبی باشد برای ون بیساکا.

 

در مورد سانچز تنها مشکل میزان دستمزدش بود که به هیچ وجه چنین ارزشی نداشت. اگر هزینه کمتری برای تیم ایجاد میکرد ماندن او مانعی نداشت؛ مثل همین الان که جایگزین خوبی برای مارسیال به شمار می رود و همینطور تجربه ی او میتوانست تاثیر مثبتی داشته باشد.

 

ضعف کنونی یونایتد: در منطقه میانی خیلی ضعف داریم و متاسفانه مشکل اصلی پوگبا هست که ظرفیت این حد تکیه کردن رو ندارد. درست است از نظر تکنیکی بسیار مستعد و توانمند هست اما از نظر ذهنی و روحی بسیار سطح پایین عمل می کند. به اندازه کافی به او زمان داده شده و حالا وقت این است که تیم را ترک کند.

 

ضعف دفاعی هم هنوز مشهود است و کمبود انتخاب داریم. شاید به جای خرید مگوایر می شد ، دو یا سه مهره جوان تر در دفاع میانی و کناری اضافه کرد. نمی دانم چرا با توجه به شناختی که از وضعیت جسمانی لوک شاو و مارسیال وجود داره فکری برای جانشین این دو نشده است.

 

یک خرید در ژانویه: کریستین اریکسن ارزشش را دارد که رکوردی برای او زده شود و از شر پوگبا خلاص شویم. یک زوج مناسب برای مگوایر خیلی حیاتی هست؛ با عملکرد فکری و شخصیتی آرام و متمرکز مشابه خود مگوایر. من شخصا دوست دارم وینسنت کامپانی در تیم ما حضور داشته باشد ولی شاید دسترسی به او تا حدودی غیر ممکن به نظر برسد.

سورنا شهرکی:

 

عملکرد منچستریونایتد در تابستان ۲۰۱۹: اگر بخواهیم از ده به عملکرد تیم در این پنجره نمره دهیم، آن عدد از دید من ۶ هست. خروجی ها نکته ی مثبت این پنجره بودند و خرید های باکیفیتی نیز انجام شد اما خواسته های اوله در خصوص جذب بازیکن به طور کامل انجام نشد که بی شک مقصر این داستان اد وودوارد است.

 

خروجی های شیاطین سرخ: دارمیان و اسمالینگ بازیکن های ناکارآمد تیم بودند و بالاخره جدا شدند. آندر هررا دائما از عشقش به یونایتد می گفت اما هیچگاه عشاق از معشوق خود چنین دستمزدی را درخواست نمی کنند. جدایی جوئل پریرا به صورت قرضی آخرین فرصت اوله به اوست و بعید است آینده ای در منچستر داشته باشد.

 

الکسیس سانچز نیز نتوانست خود را در اولدترافورد اثبات کند و وقت آن رسیده بود که از تیم جدا شود. با این حال با توجه به حضور قرضی او در اینتر، در صورت اثبات خود احتمال دارد مربی نروژی یک فرصت دیگر به او دهد. روملو لوکاکو آن ماشین گلزنی ای که انتظار می رفتیم نبود و به نظر نمی رسید متناسب با سبک سولشر باشد. هر چند عدم جذب جانشینی برای او حماقتی بود که فقط مسئولان منچستر قادر به انجام آن هستند.

 

ضعف کنونی یونایتد: هنوز هم در بخشی از زمین دچار مشکل هستیم اما پست هافبک دفاعی را باید در اولویت قرار دهیم. در بازیهای پیش فصل و در این چند بازی ای که در لیگ جزیره انجام شد، یک سردرگمی خاصی در میانه ی زمین به چشم آمد. باید از نمانیا ماتیچ استفاده شود چرا که با وجود افتی که کرده می تواند بخشی از ضعف های تیم را پوشش دهد و او تنها گزینه ی موجود است.

 

یک خرید در ژانویه: جذب بازیکن در زمستان همیشه دشوار بوده و باید به سراغ گزینه هایی رفت که کاملا در دسترس هستند. کریستین اریکسن گزینه ی بسیار خوبی به شمار می رود که در لیگ جزیره نیز اثبات شده است. خلاقیت او به کار تیم می آید. همچنین جذب زلاتان در ژانویه به صورت قرضی و برای نیم فصل می تواند مفید باشد و تجربه ی خط حمله را ارتقا دهد.

 

نظر شما چیست؟ با کدامیک از نظرات بالا موافق هستید؟ عقیده ی خود را برای ما کامنت کنید و در نظرسنجی پایین شرکت فرمایید.