دوشنبه , خرداد ۲۸ ۱۳۹۷
خانه / بازیکنان / ضرورت حضور بایلی بر اساس آمار کلیدی

ضرورت حضور بایلی بر اساس آمار کلیدی

پس از شکست یونایتد مقابل نیو کاسل نگرانی ها در مورد نقطه ضعف در مرکز خط دفاعی بیش از پیش نمایان شد.

یونایتد فنز – سه هفته پیش فیل جونز و کریس اسمالینگ در استادیوم سنت جیمز پارک نشان دادند که بحران خط دفاعی شیاطین سرخ خیلی جدی تر از آن است که به نظر می آید. آنها با عملکرد ضعیف خود به طور مستقیم روی گل دریافتی تاثیر گذار بودند. هر دوی آنها سال هاست که در اولدترافورد حضور دارند (اسمالینگ ۲۰۱۰ و جونز ۲۰۱۱) و نظر کارشناسان بر این است که در سال های اخیر با افت چشمگیری روبه رو شده اند و به نظر نمی آید به عنوان راه حلی طولانی مدت بتوان روی آنها حساب کرد. در هفته های اخیر خوزه مورینیو ترکیبات گوناگونی را در خط دفاعی مورد استفاده قرار داده اما هیچ گاه بایلی را در اختیار نداشته است. این بازیکن از سه ماه پیش تاکنون پس از شکست ۱-۰ در مقابل چلسی به دلیل مصدومیت از ناحیه مچ پا دور از میادین به سر می برد و بازگشت او به تمرینات برای همه اعضای تیم و هواداران خبری دلگرم کننده است.

 

زوج بایلی و جونز بهترین ترکیب دفاع مرکزی؟

ملی پوش ۲۳ ساله ساحل عاجی با حضور خود در یونایتد آرامش بیشتری به قوای دفاعی بخشید، اسمالینگ تا بدین جای کار از هر مدافع دیگری در فصل گذشته اشتباهات بیشتری صورت داده (۳ اشتباه)، اما بایلی با اینکه تا حدودی شتابزده عمل می کند هیچ خطایی رقم نزده است. وی تاکنون ۸ بار در رقابت های لیگ برتری این فصل در ترکیب اصلی قرار گرفته که در ۷ مورد آن جونز نیز حضور داشته، مانند جدال با تاتنهام در اولدترافورد که شیاطین سرخ با خط دفاعی ۳ نفره در مقابل آنها ظاهر شدند و با نتیجه ۱-۰ حریف را مغلوب ساختند. در مجموع ۶ بار موفق به کسب پیروزی شدند و ۱ بار هم در مقابل چلسی در استمفورد بریج تن به شکست دادند.

علاوه بر موارد فوق در ابتدای فصل نیز، در چهار بازی ابتدایی لیگ این زوج دفاعی ۳۱۲ دقیقه بدون دریافت گل به کار خود ادامه می دادند. این مساله همانند سکویی بود که تیم را به راحتی به پیروزی می رساند. چنین روشی را بارها در بازی های این فصل شاهد بودیم، گلی زود هنگام به ثمر می رسید، میانه میدان را در اختیار می گرفتیم و در حالی که انرژی و روحیه حریف در حال کاهش بود دست به ضد حمله های مرگبار می زدیم. نتیجه سه پیروزی ۴-۰ پی در پی و پس از آن شکست ۲-۰ لستر در اولترافورد را در برداشت. این امر با حضور زوج بایلی و جونز شکل گرفت.

مهم تر از همه اینکه یونایتد در زمان حضور بایلی موفق به ثبت ۶ کلین شیت گردید و تنها ۳ بار دروازه خود را باز شده دیده است، یعنی ۰/۳۸ گل در هر بازی یا یک گل پس از هر ۲۴۰ دقیقه. مدافعی پویا که همواره خود را زودتر از دیگران به توپ می رساند، در ۱۲ مورد از ۱۷ نبرد هوایی موفق بوده و هر دو جدال رو در رو با حریفان را با پیروزی پشت سر گذاشته است. همچنین پس از تابستان ۲۰۱۶ که از ویارئال به یونایتد ملحق شد کیفیت پاس هایش به شدت افزایش یافت که در این فصل هم شاهد آن بوده ایم. در لیگ برتر او با ۸۶% موفقیت در پاس ۲۹۳ از مجموع ۳۴۱ مورد را به مقصد رسانده است. علاوه بر این ها یک مدافع مرکزی باید این توانایی را داشته باشد که در مواقع لزوم با مهاجم مقابل خود درگیر شود و بایلی در مدت محدود حضور خود این کار را به نحو احسن انجام داد. هیچ یک از دیگر مدافعین یونایتد نتوانسته بیش از وی در تکل زدن موفق باشد، اریک در هر ۹۰ دقیقه ۰/۸۸ بار تکل، ۱/۶ توپ ربایی، ۰/۶۳ سد توپ و ۵/۶ مرتبه توپ را از منطقه خطر دور نموده است.

با در نظر گرفتن توانایی های این ستاره سیاه و مدت دوری او از میادین می توان چنین در نظر گرفت که بازگشت او همچون بازیکنی تازه وارد خواهد بود و بهتر از این لحظه نیز نمی تواند باشد، چرا که شیاطین سرخ در سه جبهه در حال مبارزه هستند تا این فصل را به بهترین شکل ممکن به پایان برسانند.

 

منبع: SQUAWKA

درباره ی علیرضا حسینیان

علیرضا حسینیان
از سال 1998 بعد از جام جهانی علاقمند به یونایتد شدم و به شدت ضد چلسی، لیورپل و بایرن هستم، منتظر روزی ام که پادشاه رونی در مقام سرمربی به صحنه ی تئاتر رویاها بازگردد.

جعبه "همچنین ببینید"

شکل دیگری از معاملات در راه است؛ بازیکن در ازای بازیکن

امروز Gazzetta dello Sport با تیتری بزرگ حکایت از وجود معادلاتی پیچیده ما بین یونایتد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *