خانه / مصاحبه / صحبت های مورینیو در باره گلیزر ها و ارتباط با آن ها

صحبت های مورینیو در باره گلیزر ها و ارتباط با آن ها

روز چهارشنبه خوزه مورینیو مصاحبه ای مفصل در رابطه با فوتبال کشور خود با روزنامه ای پرتغالی ترتیب داد و در مورد مربیان، باشگاه ها و مالکین آن به صحبت پرداخت.

یونایتد فنز – هر چند این گفتگو پیش از حادثه کمپ تمرینی اسپورتینگ انجام گرفت اما نام این باشگاه بارها در مابین صحبت ها مطرح گردید، که از جمله آن می توان به ریاست باشگاه یعنی برونو کاروالیو اشاره نمود. وی به دلیل رفتار منحصر به فردی که در برنامه های مدیریتی خود دنبال می کند بارها موضوع بحث کارشناسان و تحلیل گران قرار گرفته است. کاروالیو همیشه در مکان هایی حضور پیدا می کند که روسای دیگر باشگاه ها به چشم نمی خورند، مانند رختکن بازیکنان و نیمکت کنار زمین. مورینیو در این باره نظراتی را مطرح نمود و تاکید داشت که در انگلستان وضعیت کاملا متفاوت است و  این قبیل حمایت ها از سمت ریاست وجود ندارد. وی چنین بیان می کند:

” این مساله وابسته به فرهنگ رایج در منطقه می باشد، در انگلستان رئیس باشگاه همان مالک باشگاه است. برای مثال در جایی که من مشغول هستم رئیس آینده آن است که در بوستون زندگی می کند و دیگران در لس آنجلس حضور دارند. مدیریت باشگاه توسط من، مدیر عامل و همان کسی که در بوستون می باشد صورت می گیرد. در این کشور اکثر تیم ها بدین ترتیب اداره می شود، حتی در چمپیونشیپ، و این بدلیل مباحث اقتصادی و سرمایه گذاریست. از این رو قاعدتا حمایت هایی این چنین از جانب روسا نمی تواند وجود داشته باشد.”

وی افزود:

” شرایطی را در نظر بگیرید که رئیس باشگاه در رختکن حضور دارد، فوق العاده است نه؟ اما باید بگویم در اینجا در مورد مالکین با وضعیتی متضاد رو به رو هستیم، ما در تور پیش فصل در هتل به سر می بردیم، وی قصد داشت نهار را با تیم صرف کند و در عین حال نمی خواست بی احترامی به مربی صورت گیرد، برای من کمی عجیب بود، او مالک باشگاه بود و با این وجود از من سوال پرسید که آیا می توانم با تیم شما غذا بخورم؟ در لس آنجلس نیز موردی مشابه با خانواده گلیزر اتفاق افتاد، در حالی که تمرین در پشت درهای بسته در جریان بود آن ها تصمیم داشتند به تماشا بپردازند، آن ها پرسیدند آیا می توانیم تمرینات را تماشا کنیم؟ من هم در جواب پاسخ دادم آیا من می توانم مربی تیم شما باشم؟ جالب بود، آن ها مالک باشگاه هستند، اما وقتی صحبت از وظایف و مقررات در میان باشد هر کس جایگاه خود را خواهد داشت. “

درباره ی علیرضا حسینیان

علیرضا حسینیان
از سال 1998 بعد از جام جهانی علاقمند به یونایتد شدم و به شدت ضد چلسی، لیورپل و بایرن هستم، منتظر روزی ام که پادشاه رونی در مقام سرمربی به صحنه ی تئاتر رویاها بازگردد.

جعبه "همچنین ببینید"

گری نویل: کاش می شد مورینیو جای خود در اولدترافورد را به پوچتینو بدهد

بازیکن افسانه ای یونایتد بر این عقیده می باشد که دیدن سبک بازی شیاطین سرخ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *