خانه / هیچکدام / صحبت های خوزه مورینیو پس از قهرمانی در لیگ اروپا

صحبت های خوزه مورینیو پس از قهرمانی در لیگ اروپا

سرمربی شیاطین سرخ پس از پیروزی دو بر صفر در مقابل آژاکس، عملکرد تیم خود را فوق العاده توصیف کرد.

 

یونایتد فنز- خوزه مورینیو بالاخره به قولی که داده بود عمل کرد و تیمش توانست سهمیه ورود مستقیم به مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا را کسب کند؛ آن هم با قهرمانی در لیگ اروپا. چیزی که شادی هواداران شیاطین سرخ را چندین برابر میکند.

مورینیو پس از این بازی، صحبت های خود را با یادآوری حادثه تلخ شهر منچستر آغاز کرد و گفت:

طبیعتا تمام افکار من پیش قربانیان تراژدی منچستر و خانواده آنها است. تراژدی در ذهن‌ من است. شاید این پیروزی کمی شادمانی برای منچستر به ارمغان بیاورد، نمی دانم. طبیعتا من، من و همه کسان دیگر، این جام را با زندگی مردمی که پرپر شدند عوض می کردیم، این مشخص است. اما اگر روی جنبه فوتبالی تمرکز کنم، بسیار مفتخر هستم.

وی در مورد عملکرد تیم خود گفت:

تیم از دقیقه اول تا آخر فوق العاده بود. این یک عملکرد گروهی فوق العاده بود، بازیکنان عملکرد انفرادی بسیار خوبی نیز داشتند و ما اشراف کامل روی بازی داشتیم. همیشه تصور می کردیم که می توانیم فاتح لیگ اروپا شویم و بسیار خرسند هستیم. هوشیارانه بازی کردیم، به راحتی این کار را انجام دادیم. از آنها بسیار قدرتمندتر بودیم. اگر در نبردهای هوایی برتری داشته باشید، مقدار زیادی از مسیر را طی کرده اید. شاعران زیادی در فوتبال وجود دارد ولی شاعران جامهای زیادی کسب نمی کنند. ما می دانستیم از چه لحاظ نسبت به آژاکس برتری داریم و از نقطه ضعف به آنها ضربه زدیم.

خوزه در مورد حضور در لیگ قهرمانان فصل آینده گفت:

ما از راه درست در لیگ قهرمانان حضور پیدا کردیم و از دید من، راه درست قهرمانی در لیگ برتر یا لیگ اروپا است. بقدر کافی برای قهرمانی در لیگ برتر قدرتمند نبودیم ولی برای قهرمانی در لیگ اروپا بقدر کافی قدرتمند بودیم. حالا این باشگاه تک تک جامهای دنیای فوتبال به چنگ آورده است. ما از ابتدا برای این جام به سختی جنگیدیم. کاملا مستحق قهرمانی بودیم. بسیار خوشحال هستم که می بینم تمام بازیکنان، شامل بچه های دست به عصا، جام را بالای سر می برند.

در انتها مورینیو در مورد اهداف خود در انتقالات تابستانی گفت:

اد وودوارد لیست من را در اختیار دارد، چیزی که می خواهم، چیزی که تا بیش از دو ماه دیگر علاقه خواهم داشت ببینم. پس حالا این بر عهده او و مالکین است. اما الان به فوتبال اهمیتی نمی دهم. حالا در تعطیلات هستم. نمی خواهم هیچگونه بازی دوستانه ملی را ببینم، خودخواه هستم. نمی توانم چنین کاری کنم. برای من، دیگر بس است. چند ماه اخیر بسیار دشوار بوده است، معدود بازیکنانی در اختیار داشتیم. اما با کسب ۳ جام در یک فصل و صعود به لیگ قهرمانان، من در دشوارترین فصل خود بعنوان یک مربی، بسیار خوشحال هستم.

درباره ی محمد زنده دل

محمد زنده دل
سلام به همه هواداران شیاطین سرخ. محمد زنده دل هستم از بجنورد. یازده سالم بود که با دیدن بازیهای اسطوره مون David Beckham، منچستر یونایتد رو شناختم و با خریدن پیراهن شماره 7 منچستر، عاشق این تیم شدم. عشقی که هنوزم ادامه داره...

جعبه "همچنین ببینید"

شکل دیگری از معاملات در راه است؛ بازیکن در ازای بازیکن

امروز Gazzetta dello Sport با تیتری بزرگ حکایت از وجود معادلاتی پیچیده ما بین یونایتد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *