شاید منچستریونایتد از فروش بازیکن محبوب لوییس فن خال و خوزه مورینیو پشیمان شود
شاید منچستریونایتد از فروش بازیکن محبوب لوییس فن خال و خوزه مورینیو پشیمان شود

شاید منچستریونایتد از فروش بازیکن محبوب لوییس فن خال و خوزه مورینیو پشیمان شود

یونایتدفنز – این یکی از تصویرهایی است که عکس برداران رسمی منچستریونایتد، روز ۲۴ جولای سال پیش در شانگهای ثبت کرده اند؛ عکسی که حالا خیلی قدیمی به نظر می آید.

 

این عکس یکی از لحظات با نشاط تور پیش فصل ۲۰۱۹ را نسان میدهد، جایی که چند نفر، بردن یک بازی کوچک در تمرینات را جشن گرفته اند. این هشت بازیکن عبارتند از: سرجیو رومرو، نمانیا ماتیچ، کریس اسمالینگ، مارکوس روخو، اشلی یانگ، متیو دارمیان، جسی لینگارد و خوان ماتا.

 

بنگاه های شرطبندی چه ضریبی برای حضور تنها یکی از آنها در ترکیب تیم، بعد از تابستان ۲۰۲۰ در نظر میگرفتند؟ چیزی نزدیک به ضریب قهرمانی لسترسیتی می بود!

 

گرچه، شاید بعید باشد که روخو، رومرو، لینگارد و ماتا تا آخر تابستان اولدترافورد را ترک کنند. اما بعد از دارمیان و یانگ، به احتمال زیاد اسمالینگ نیز هفته ی آتی راهی تیم دیگری خواهد شد.

 

 

آخر هفته گذشته منابع ایتالیایی ادعا کردند باشگاه رم به دنبال به نتیجه رساندن مذاکرات با منچستریونایتد هست، البته هنوز موافق پرداخت درخواست ۲۰ میلیون پوندی آنها نیستند. یحتمل عددی در حدود ۱۶ میلیون پوند، طرفین معامله را راضی خواهد کرد؛ ضمن اینکه اسمالینگ هم بیان کرده است مدت حضورش در رم برایش خوشایند بوده است.

اسمالینگ و روخو، با توجه به احتمال جدایی شان از یونایتد، طی هفته های گذشته به صورت فردی تمرین کرده اند. شاید عادلانه نباشد که بگوییم دوران حرفه ای اسمالینگ وارد سراشیبی شده است، اما همین جمله در مورد روخو و فوتبالش بعد از جام جهانی ۲۰۱۴ صادق است.

 

از زمانی که این بازیکن در سال ۲۰۱۰ توسط سر الکس فرگوسن انتخاب شد (تنها با چند بازی برای فولام) تقریبا هر فصل به صورت مداوم بازی کرده است.

 

او، با وجود توانایی پاسکاری پایینش، بازیکن مورد علاقه ی لوییس فن خال و خوزه مورینیو، و از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ عضو قابل اتکای یک خط دفاعی متزلزل بود. در فصل ۲۰۱۵/۱۶ ۵۵ بازی برای یونایتد در تمامی رقابتها انجام داد. در همان فصل ۱۱ بازی ملی انجام داد. بعد از قهرمانی جام حذفی در آن فصل و تغییر کادر مربی گری، اسمالینگ به ترتیب ۳۶ و ۴۶ بازی را در فصل اول و دوم مورینیو به میدان رفت. او حرفه ای و قابل اطمینان است، هرچند شاید با بازی هایش دنیا را شگفت زده نکند.

 

اوله گنار سولشر، شبیه به سرمربی انگلیس گرت ساوتگیت، اسمالینگ را از تیم خود حذف کرد؛ اما او با روی فرم ماندن و عملکرد دفاعی باثبات نشان داد که میتوانست یکی از گزینه های این مربی نروژی باشد، علی الخصوص که به خوبی از او در ایتالیا (با ۳۶ حضور در میدان) بازی گرفته شد.

 

اگرچه واضح است که حضور دائمی در رم بیشتر برایش مفید خواهد بود، ممکن است یونایتد تصمیم بگیرد او را تا پایان قراردادش (ژوئن ۲۰۲۲) حفظ کند. اسمالینگ تنها ۳۰ سال دارد و مشخصا از روخو و فیل جونزی که شاید در اولدترافورد بمانند، بهتر است.

 

طبیعتا هری مگوایر، ویکتور لیندلوف و اریک بایی نسبت به اسمالینگ در اولویت هستند، اما بین اخبار انتقال دایوت اوپامکانو که احتمالا به نتیجه هم نمیرسد، چه بسا از اسمالینگ عملکرد ضعیفتری نشان بدهند. بایی و توانزبه با مصدومیت دست و پنجه نرم میکنند و تدن منگی ۱۸ ساله هم هنوز برای قرار گرفتن در ترکیب اصلی آماده نیست.

 

یونایتد از فروختن دارمیان و یانگ به ایتالیایی ها پشیمان نیست. شاید به زودی ماتا، رومرو، روخو، و لینگارد را هم راهی تیمهای دیگری کنند. اما اسمالینگ مشتری دارد. رم شاهد توانایی های او بوده است، و او را با قرارداد بلندمدت تری میخواهد؛ که خود گویایی ویژگی های این بازیکن وفادار یونایتدی هست.

 

منبع: Manchester Evening News

۰

درباره ی BaHRaAm19

مطلب پیشنهادی

مقاله:فرصت مناسب برای هفت بازیکن منچستریونایتد

پس از تعویق بازی روز یکشنبه با لیورپول به دلیل اعتراضات هواداران بر علیه مالکان …

۲ دیدگاه

  1. ۲۰۱۰؟
    فرگوسن؟

    ۰
  2. آقا من راضیم حاج اسمال برگرده

    ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 4 =