یونایتد فنز

بروزترین مرجع خبری منچستریونایتد در ایران

شام آخر؛ مصاحبه مفصل اوله با تلویزیون باشگاه

یونایتدفنز- مصاحبه مفصل اوله بعد از جدایی: چیزی برای پنهان کردن ندارم؛ وقت آن رسیده بود که از سمت خود کنار بروم.

 

♦️ اوله امروز روز بسیار ناراحت کننده ای برای کسانی که است که تو را ستایش می‌کنند ولی تصمیم گرفتی صحبت کنی:

 

شما می‌دانید این باشگاه چه معنی برای من دارد و من میخواستم به چه چیزهایی در اینجا دست پیدا کنم. برای باشگاه، برای هواداران، برای بازیکنان و برای کارکنان منچستر. میخواستم منچستر را به سطحی بالاتر ببرم تا برای لیگ بجنگیم و جام ها را کسب کنیم. فکر می‌کنم بهتر است خودم در این مورد صحبت کنم. خبرنگاران زیادی خواهند بود که می‌خواهند با من در این مورد صحبت کنند ولی قرار نیست هر مصاحبه ای را انجام دهم. می‌خواهم همینجا مستقیم صحبت کنم زیرا فکر میکنم همه می‌دانند من همه چیز خودم را برای این باشگاه دادم. منچستر همه چیز من است و با یکدیگر اخت هستیم ولی نتوانستم نتایجی را که می‌خواهم به دست بیاورم و وقت این بود که از سمت خود کناره گیری کنم.

 

تقریبا سه سال است که مربی منچستر بودی. وقتی به عقب نگاه میکنی از خودت راضی هستی؟

 

بسیار مفتخرم. این یکی از چیزهایی است که در زندگیتان آرزوی آن را دارید. وقتی بازیکن هستید، بعد به عنوان مربی تیم دوم انتخاب میشوید، بعد سر یک تیم دیگر می‌روید. در تمام این مراحل آرزوی هدایت منچستر را دارید و من به آن رسیدم. از لحظه اول تا آخر این چالش برای من بسیار لذت بخش بود و باید از همه بازیکنانم تشکر کنم. آن ها انسان ها و پسرهای فوق العاده ای بودند. بعضی ها آمدند و بعضی رفتند ولی کار کردن با تمام آن ها لذت بخش بود. اول از همه باید از هیات مدیره و مالکان باشگاه بخاطر این فرصتی که به من دادند تشکر کنم زیرا هر کسی نمی‌تواند مربی منچستر شود. بسیار احساس غرور میکنم از اینکه به من اعتماد شد تا باشگاه را رو به جلو ببرم و واقعا امیدوارم باشگاه را بهتر از زمانی که تحویل گرفتم، تحویل داده باشم.

بعضی از دوستان قدیمی خود را دوباره در اینجا دیدم و افراد جدیدی نیز حضور داشتند و ما همه با هم دوستان خوبی بودیم زیرا فلسفه منچستر همین است. هواداران هم فوق العاده بودند. از روز اول مقابل کاردیف تا همین دیشب آن ها همیشه عالی بودند و ما در آینده دوباره یکدیگر را خواهیم دید.

 

 

یک چیزی که اشاره کردی مربوط به بازی اولت مقابل کاردیف بود. داشتم به خاطرات سه سال گذشته فکر میکردم و اون روز به نظرم خاص آمد. این طور نیست؟

 

قطعا. مارکوس در دقیقه سه و یا همین حدود گل اول را زد. ما بعد از آن بازی روند فوق العاده ای داشتیم. نمی‌دانم چگونه بازی های زیادی را بردیم ولی چیزی که به آن افتخار میکنم روندی بود که با هم طی کردیم. فکر کنم رکورد 10 بازی برد پشت سر هم یا یک همچین چیزی را ثبت کردیم. من در حفظ کردن اعداد زیاد خوب نیستم ولی میدانم این کارها رو انجام دادیم. بازی های خارج از خونه و رکورد شکست ناپذیری آن چیزی نیست که ما وقتی بر سر کار هستیم در موردش صحبت کنیم. من، مایک (فیلان)، مایکل (کریک)، کیران (مک کنا) آدم هایی نیستیم که به خود مغرور شویم ولی حالا که مربی منچستر نیستم میتوانم به این موارد نگاه کنم و به آن افتخار کنم.

 

نظرت در مورد بازسازی ترکیب چیست؟ ما در مورد ترکیبی که سه سال پیش در اختیار گرفتی و تیمی که متاسفانه اکنون در حال ترک آن هستی حرف زدیم. میتوانی به ترکیب نگاه کنی و بگویی که شاهد پیشرفت بوده‌ای؟

 

خب همانطور که بارها در مصاحبه‌های خود گفته‌ام من مورد حمایت بوده‌ام. هیئت مدیره و مالکان در تمامی موارد از جمله اضافه کردن کارکنان و بازیکنان خوب مرا حمایت کرده‌اند و فکر می‌کنم در واقع می‌دانم که باشگاه را با ترکیب بهتری نسبت به قبل ترک می‌کنم. فضای اینجا شگفت‌انگیز است، از اینکه این فضا را ترک میکنم به خود افتخار می‌کنم زیرا شما باید از آمدن به اینجا و کار کردن در این باشگاه لذت ببرید. نمی‌خواهم چیزی را پیش‌بینی کنم ولی دوبار آخری که مولده را ترک کردم یک سال بعد از آن، آنها قهرمان لیگ شدند، بنابراین بهترین آرزوها را برای سرمربی بعدی دارم. این انتظارات ماست.

 

و آکادمی هم از مواردی بود که تو در این باشگاه به آن سامان دادی و به بازیکنان جوان میدان دادی. فکر می‌کنم آکادمی در زمان تو کاملا متحول شد

 

اینجا منچستر است و این مسئله در DNA منچستر میباشد. ما باید بازیکنان خوب را بیاوریم و در این کار مهارت داریم. نیک کاکس در حال حاضر رئیس آکادمی است و دوست خوبم دمس هم حضور دارد. مطمئنم افراد عالی در آنجا کار می‌کنند و بازیکنانی را خواهیم دید که در آینده به تیم اصلی می‌رسند.

 

 

خب پس تو را در آینده خواهیم دید…

 

صد در صد. اگر میخواهی با تو در کنار زمین خواهم بود! من خیلی خوشحال و مفتخرم که با دوستان خوبم کارهایی را انجام دادیم و برای همه آرزوی موفقیت دارم. شما کادر فنی من را می‌شناسید. انتقادات همیشه بود ولی طوری که آن ها خود را وفق دادند و تلاش کردند و همچنین نگرش و دانش آن ها ستایش من را در پی دارد. معمولا ساعت هفت تا هفت و نیم به باشگاه می‌رسیدم و با خود این دفعه دیگه زودتر آمدم ولی نه، همیشه آن ها بودند که زودتر می‌رسیدند

 

طوفانی از سمت طرفداران وجود داشته است، انتظار ندارم که امروز در حال گشت و گذار در فضای رسانه باشید، اما یک طوفان واقعی از طرف طرفداران وجود داشته است. شما همیشه رابطه خوبی با هواداران داشته‌اید، نه فقط در این سه سال، بلکه در 25 سال. پس پیام شما چه خواهد بود؟

 

دوران لذت بخشی بوده است. بیایید به حمایت از این تیم ادامه دهیم، شما باید با آن‌ها بمانید. هواداران از زمان اولین ضربه‌ی من به توپ، با من به صورت شگفت انگیزی رفتار کرده‌اند، من با یکی از آن اولین ضربه ها موفق به گلزنی شده‌ام. و من مطمئن هستم که دوباره همدیگر را ملاقات خواهیم کرد، زیرا اگر جایی باشد که بخواهم بازی‌های فوتبال را از آن تماشا کنم، آن مکان اولدترافورد خواهد بود.

فکر می کنم پتانسیل زیادی در این باشگاه وجود دارد. همه ما باشگاه را دوست داریم و همه ما می خواهیم  آینده آن را ببینیم.

 

 

مشخصا وقتی به باشگاه آمدی در وضعیت سختی در لیگ قرار داشتید ولی در آن فصل ششم سپس سوم و پس از آن دوم شدید. نظرت درباره این موضوع چیست، دستاورد مهمی برای شما بوده؟

 

خب من به آنچه انجام دادیم افتخار می‌کنم. اولین بازی بسیار لذت‌بخش بود. سپس سوم شدنمان، آن بازی آخرمان را دوست داشتم، جسی لینگارد گلزنی کرد. طوری که عزم خود را جزم کردیم و به جایگاه سوم رسیدیم، شگفت‌انگیز بود. تلاش فوق‌العاده ای از سوی همگی بود، کل تیم زحمت کشیدند. فصل گذشته پس از یکی از بهترین تیم‌های اروپا در رتبه دوم قرار گرفتیم، فکر می‌کنم آن نیز یک دستاورد عالی بود. به قهرمانی در اروپا بسیار نزدیک بودیم. گاهی جزئیات کوچک سرنوشت بازی را رقم می‌زنند، مانند یک پنالتی. بسیار به کسب قهرمانی نزدیک بودیم و من همیشه این مورد را به یاد خواهم داشت. نیمه‌نهایی های متعدد. می‌دانم که پایه تیم بنا نهاده شده است، می‌دانم که آن‌ها آماده‌ی شروعی دوباره هستند و مطمئن هستم که موفق خواهند شد.

 

نزدیک بودن به کسب جامی که همه در کنفرانس خبری از آن صحبت میکردند و اهمیتی که آن جام داشت، آیا این چیزی است که شما را آزار میدهد؟ چون خیلی نزدیک بود، خیلی نزدیک…

 

بله، ممکن است که این حرف را بزنید.  برگردید و با خودتان بگویید که اگر لیگ اروپا را فتح میکردیم این یک موفقیت حساب میشد. اما میدانید جام ها همیشه آن چیزی نیستند که مورد توجه‌اند. میدانم که آن روز باید به خاطر بردن آن جام جشن میگرفتیم، اما موضوع درباره‌ی تصمیمات کلید‌‌ی بود. ما میدانیم کاری که انجام داده‌ایم بسیار مهم است. باید در طول راه تصمیمات خوب زیادی میگرفتیم. متاسفانه ما نتوانستیم ۱۱ پنالتی را در جهت درست به ثمر برسانیم. شما میتوانید به این موضوع بخندید اما من با افتخار به تک تک ثانیه های حضورم در اینجا نگاه می کنم.

 

باید از پاریس هم یاد کنیم…

 

بله شب فوق‌العاده‌ای بود. این احتمالاً اولین شبی بود که بعضی از این پسران تجربه منچستریونایتد واقعی را داشتند زیرا نتیجه دور اول را واگذار کرده بودیم، مصدومانی داشتیم و همه فکر می‌کردند که در مقابل تیمی با بازیکنان خوب شانسی نداریم اما آنها شخصیت و غرور منچستر یونایتد را نشان دادند.آن عملکرد و همچنین عکس خیلی خوبی از من، سر الکس فرگوسن و اریک کانتونا در حال خوشحالی و چند ویدیو از اتاق رختکن دارم.  پس خاطرات خوبی بود.

 

پس شما هنوز هم دورادور هوادار باشگاه باقی خواهید ماند؟

 

من یک هوادار هستم و برای بازیکنان بهترین ها را آرزو میکنم. آنجا تعدادی بازیکن بسیار بسیار خوب وجود دارد؛ چند انسان خوب. من مطمئن هستم که آن‌ها تمام تلاش خود را خواهند کرد و به راه خود ادامه خواهند داد.

 

 

اوله، این اواخر باید زمان سختی برایت بوده باشد؛ اما بعدش چی؟

 

مدتی را با خانواده‌ام میگذارنم. این احتمالا سخت ترین بخش بود چرا که در طول پاندمی کرونا و با باز بودن مرز های نروژ و از طرفی بسته بودن مرزهای این سمت، خانواده‌ام به نروژ بازگشتند و پسر کوچکترم آنجا را دوست دارد بنابراین ما جدا از هم زندگی کردیم. بنابراین مدتی را با آنها سپری میکنم. و سپس به تماشای تیم میپردازم و امیدوارم سرمربی بعدی بیاید و من میخواهم از وی حمایت کنم. من میخواهم او موفق باشد. امیدوارم پایه های این اتفاق را ریخته باشم. چرا که میدانم من در کاری که انجام میدهم خوب عمل میکنم. من صد در صد مطمئن هستم که یک محیط فوتبال ایجاد خواهم کرد، این همان جاییست که در آن خوب هستم و در یک مقطع زمانی احتمالا با یک کار فوتبالی باز خواهم گشت.

 

 

تو بازی‌ها را از نزدیک دنبال خواهی کرد، بنابراین در آستانه بازی بزرگ دیگری مقابل ویارئال که تنها چند روز با آن مسابقه فاصله داریم چه چیزی به بازیکنان میگویی؟

 

همانطور که امروز صبح هم به آنها گفتم، ‘به خودتان اعتماد کنید’ ، می دانید که ما بهتر از اینها هستیم. ما نتوانستیم آن را نشان دهیم، اما سینه‌ سپر کنید ، بیرون بروید و از اینکه یک بازیکن در باشگاه منچستریونایتد هستید لذت ببرید، لیگ قهرمانان، بالاترین سطح از فوتبال است. اگر برنده شدیم و زمانی که بازی را بردیم و به دور بعدی راه پیدا کردیم، مایکل کریک مسئول این موفقیت خواهد بود. من نهایت احترام را برای مایکل قائلم و مایکل را تا حدودی دوست دارم. من اکنون دارم احساساتی می شوم چرا که او بهترین است، آنها خوب خواهند شد. من کار آنها را تماشا خواهم کرد و از آنها حمایت خواهم کرد.

 

در اولدترافورد با احترام منتظر حضور گرمتان هستیم…

 

به هر حال امیدوارم.

 

برخورد شما بسیار عالی بود، ، بسیار متشکرم.

 

خیلی ممنون.  به زودی میبینمتان.

 

پایان آخرین مصاحبه اوله در منچستر تشکر از همراهی شما

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
4 Comments
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
تئاتر رویاها
تئاتر رویاها
10 ماه قبل

باید زودتر از اینها این اتفاق میوفتاد منچستر خونه بزرگانه نه بازیکن نه مربی متوسط هیچوقت نمیتونه انتظارات براورده کنه امیدوارم یک مربی خوش فکر و بزرگ بیاد تا این اشفتگی که مربی قبلی درست کرده درست کنه

بیگ رد
بیگ رد
پاسخ به  تئاتر رویاها
10 ماه قبل

نه مثل اینکه اشتباه متوجه شدی…منچستر جای تلاشه نه جای بازیکنانی که بزرگن یا اینکه فکر میکنند بزرگند بازیکنانی که تلاش بیشتری میکنند قابل احترام ترند…سولشر وقتی بازیکن بود درسته که به نظرت بازیکن متوسطی بوده ولی پر نلاش بود و همین باعث سد تو یادها بمونه…

منچستر کبیر
منچستر کبیر
10 ماه قبل

هر بازیکنی که به تئاتر رویاها اومده دیگه تا ابد در دل هواداران جا داره.سولشایر هم یک بازیکن متعصب به باشگاه بود اما در پست مربیگری موفق نبود.متاسفانه ترکیبهاش و چینش بازیکنانش بهره وری لازم رو نداشتن.امیدوارم همیشه سلامت پیروز باشه

منچستر کبیر
منچستر کبیر
10 ماه قبل

امیدوارم کریک هم موفق باشه اما موفقیتهاش دلیلی بر این نشه که دنبال یه مربی بزرگ نرن.فعلا بحث زیدان و لویز انریکه مطرح هستش.شاید با یه خبر تکان دهنده دل هواداران رو شاد کنن.مثل خبر اومدن رونالدو

4
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x