سکوت مدیر اجرایی منچستر شکست؛ حمایت کامل وودوارد از سولشر
سکوت مدیر اجرایی منچستر شکست؛ حمایت کامل وودوارد از سولشر

سکوت مدیر اجرایی منچستر شکست؛ حمایت کامل وودوارد از سولشر

یونایتد فنز – اد وودوارد در کنفرانس فصلی باشگاه صحبت های زیادی انجام داد. سود باشگاه نسبت به سال گذشته به دلیل تاثیرات ویروس کرونا کاهش ۲۰ درصدی داشته است. درآمد باشگاه در فصل ۲۰۱۹/۲۰ به مبلغ ۵۰۹ میلیون پوند کاهش داشته است که این رقم در فصل ۲۰۱۸/۱۹ چیزی حدود ۶۲۷.۱ میلیون پوند بوده است و ضرر ۱۸.۸ درصدی مشاهده می شود. قرض های باشگاه نیز بیشتر از دو برابر شده و به مبلغ ۴۷۴.۱ میلیون پوند رسیده است. وودوارد در این بیانیه گفته است: 

امروز می خواهیم نگاهی به یکی از فوق العاده و چالش بر انگیز ترین فصل ها در تاریخ معاصر باشگاه بیاندازیم و من به عکس العمل باشگاه نسبت به این اتفاقات افتخار می کنم. همچنان به دلیل وجود ویروس کرونا که زندگی تمام مردم جهان را مختل کرده است چالش هایی وجود دارد. تاثیر این ویروس بر صورتحساب مالی که امروز منتشر خواهیم کرد کاملا مشهود است و باشگاه انتظار دارد که این تاثیرات همچنان وجود داشته باشند.

 

او در ادامه بیان کرد:

البته اتفاقات سال گذشته ثابت کرد که منچستریونایتد می تواند در برابر سختی ها طاقت بیاورد و نشان داد که مسابقات ورزشی در این دوره حساس تاثیر بسیار زیادی بر روی جامعه ما دارد. حال اگر بخواهیم در مورد اتفاقات درون زمین حرف بزنیم شرایط بسیار متفاوت خواهد بود. باشگاهی مانند منچستریونایتد تا زمانی که جام کسب نکند راضی نخواهد بود. با این وجود کسب رتبه سوم لیگ برتر و رسیدن به مراحل پایانی در جام های مختلف نشان داد که راه موفقیت همیشه هموار نیست و ما داریم در مسیر پیشرفت گام برمیداریم.

وودوارد در حمایت از سولشر گفت:

منچستر زیر نظر سولشر یک استراتژی مشخص دارد. او مشغول ساختن تیمی متعهد است. استفاده از استعداد های بومی و همچنین به خدمت گیری بازیکنان جدید باعث شده تا ما یک فوتبال هجومی و تماشاگر پسند ارائه کنیم. ما از حضور الکس تلس و دونی فن د بیک که بخشی از برنامه بلند مدت ما برای تقویت تیم هستند رضایت کامل داریم. همچنین باید به ادینسون کاوانی خوش آمد بگویم. او یک مهاجم تراز اول است و قطعا خط حمله ما را بهبود می بخشد. 

 

مدیر اجرایی منچستر در ادامه بحث تقویت تیم به دفاع از عملکرد خود پرداخت. او گفت:

همچنین باید به فاکوندو پلیستری و آماد ترائور که در ژانویه به ما ملحق خواهد شد خوش آمد بگویم. این دو نفر استعدادهای زیادی دارند و ما برای مدت طولانی آن ها را زیر نظر داشتیم. همچنین برونو فرناندز نیز در ابتدای سال جاری به ما ملحق شده بود که همه این ها نشان دهنده تعهد باشگاه به تقویت تیم است. از تابستان ۲۰۱۹ ما بیشتر از ۲۰۰ میلیون یورو برای تقویت ترکیب خرج کردیم که به عقیده من هیچ باشگاه بزرگ اروپایی در این دوره زمانی همچین کاری نکرده است.

وودوارد در مورد وضعیت آکادمی گفت:

ما به تقویت آکادمی خود ادامه خواهیم داد. در حال حاضر یک سوم بازیکنان تیم اصلی سابقه حضور در آکادمی منچستر را دارند. استفاده از استعداد های خودمان قطعا هیجان انگیز است و سولشر نیز تاکید ویژه ای بر این مسئله دارد. فصل گذشته ۸ بازیکن آکادمی اولین بازی خود را برای تیم اصلی انجام دادند که این رقم در ۶۸ سال گذشته بی سابقه بوده است. استفاده از جوانان همچنان بخش بزرگی از هویت این باشگاه است. اگرچه ما چند بازیکن با تجربه در ماه اخیر اضافه کردیم ولی ترکیب ما با میانگین سنی ۲۵ سال ما را به یکی از جوان ترین تیم ها در لیگ برتر تبدیل کرده است.

 

وودوراد همچنین از پیشرفت تیم زنان تقدیر کرد:

پیشرفت تیم بانوان باشگاه زیر نظر کیسی استونی ما را هیجان زده کرده است. ما در این تابستان سعی کردیم تیم بانوان را نیز تقویت کنیم و چند خرید از جمله تابین هاث و کریستین پرس انجام دادیم که هر دو سابقه قهرمانی در جام جهانی را دارند.

 

انتقادهای زیادی در این تابستان به وودوارد به دلیل خرج نکردن برای تقویت تیم وارد شده بود. او در پاسخ به این انتقادها گفت:

اگرچه ما همچنان متعهد به سرمایه گذاری بر روی تیم هستیم ولی باید به شرایط سختی که تمام باشگاه های فوتبال را درگیر کرده است هم توجه کنیم. 

وودوارد در ادامه با ذکر ۵ نکته در مورد پنجره تابستانی به دفاع از عملکرد باشگاه پرداخت:

۱- خرج ناخالص در پنج لیگ معتبر اروپایی ۴۰ درصد کاهش داشته که این کاهش هم در تعداد و هم در قیمت معاملات بوده است. ۲- برای اولین بار در ۵ سال گذشته هیچ خرید بالای ۱۰۰ میلیون پوندی در این تابستان وجود نداشت و همچنان ۳۰ نقل و انتقالات برتر نیز نسبت به سال گذشته با کاهش قیمت ۳۰ درصدی مواجه بوده است. ۳- در این تابستان ما شاهد افزایش ۳۰ درصدی نقل و انتقالات قرضی بودیم. ۴- باشگاهی مانند رئال مادرید، بارسلونا، بایرن مونیخ، یوونتوس و پی اس جی مجموعا خرج خالصشان به ۹ میلیون یورو رسیده بود. ۵- البته استثناهایی نیز وجود داشت که نمونه بارز آن چلسی بود. باید به این نکته توجه کرد که چلسی از تابستان ۲۰۱۹ با پنجره بسته مواجه بوده است. اگر ۳ پنجره نقل و انتقالاتی اخیر را در نظر بگیریم باشگاه ما بیشترین خرج را نسبت به رقبا داشته است.

 

وودوارد در نهایت گفت که با تمام قوا از مربی حمایت می کند و در ادامه راه نیز به تقویت تیم خواهد پرداخت. مدیر اجرایی منچستر در مورد بحث های پیش آمده پیرامون تغییرات در فوتبال انگلیس گفت:

اخیرا شما ممکن است صحبت هایی در مورد تاثیر مالی وحشتناک ویروس کرونا بر لیگ های پایین تر انگلیس شنیده باشد. ما نفش فعالی در این جلسات داشته ایم زیرا عمیقا باور داریم که باید به حمایت از فوتبال انگلیس بپردازیم. هم در کوتاه مدت که بتوانیم مشکلات ناشی از کرونا را پشت سر بگذاریم و هم در بلند مدت که باعث سودآوری بیشتری برای لیگ برتر خواهد شد. همیشه وقتی بخواهیم ساختار برگزاری مسابقات را تغییر دهیم مخالفت های زیادی وجود خواهد داشت همانطور که ۲۸ سال پیش هنگام تاسیس لیگ برتر این مخالفت ها وجود داشت. 

 

او در ادامه افزود:

حال در این شرایط بحرانی ما باید توجه کنیم که موفقیت های لیگ برتر همچنان ادامه داشته باشد. دستیابی به همچین هدفی نیازمند یک برنامه مدون و درست است. ما خوشحالیم که لیگ برتر به برنامه های خود برای آینده متعهد است و در کنار هم سعی می کنیم که وضعیت مالی را نیز بهبود ببخشیم. باید سعی کنیم که در این مسیر قرار بگیریم و منچستریونایتد مفتخر است که اعلام کند رهبری این پروژه را برای کسب موفقیت های بیشتر بر عهده می گیرد. 

وودوارد در مورد بازگشایی استادیوم ها گفت:

یکی دیگر از مباحث مهم برای تمام فوتبال دنیا بازگشایی استادیوم ها است و ما آماده ایم هر زمان که دولت اجازه لازم را صادر کند این کار را انجام دهیم. برنامه های ما کاملا مشخص است و تمامی تیم های لیگ برتری ظرفیت های لازم برای اینکه دوباره هواداران را در یک محیط ایمن فوتبال را از نزدیک تماشا کنند در اختیار دارند. تماشاگران در بیش از ۲۰ کشور اروپایی به استادیوم ها بازگشتند و با رعایت فاصله گذاری اجتماعی به تماشای فوتبال می نشینند. ما نیز به دولت انگلستان اصرار می کنیم که از این تجربه های موفق الگو برداری کند و هر زمان که شرایط مساعد بود اجازه بازگشایی استادیوم ها را صادر کند.

 

وودوارد با انتقاد از سیاست دو گانه دولت انگلستان خواستار ورود تماشاگران به استادیوم ها شد:

اگرچه ما سلامت مردم را اولویت اول خود قرار می دهیم ولی باید برای ورود آن ها به استادیوم اصرار کنیم. وقتی مردم می توانند در هواپیما و سینما برای ساعت ها در یک محیط بسته بنشینند چرا آن ها را به استادیوم ها که می توان تمام پروتکل های بهداشتی را رعایت کرد راه ندهیم؟ وقتی کنسرت ها برگزار می شوند چرا با طرفداران فوتبال به گونه ای دیگر برخورد می کنید؟ هواداران روح فوتبال هستند و بعضی از سیاست های دولت هم برای آن ها و هم برای باشگاه ها عذاب آور است. 

وودوارد در بخش آخر بیانیه خود گفت: 

در پایان باید بگویم اگرچه فشارهای اقتصادی به دلیل ویروس کرونا وجود دارد ولی ما نسبت به آینده خوش بین هستیم. مردم خواستار تماشای مسابقات از نزدیک هستند و قرارداد های تبلیغاتی ما نیز باشگاه را به سمتی سوق می دهند که زمینه های لازم برای این مسئله را فراهم کنیم. منچستریونایتد همچنان هدف اول خود را مانند گذشته دارد؛ کسب موفقیت، فوتبال تماشاگرپسند و قهرمانی در جام های مختلف.

 

منبع: Manchester Evening News 

۰

درباره ی احسان حسینی

مطلب پیشنهادی

مقاله: الکس تلس؛ سلاح جدید شیاطین سرخ در خط حمله

در جریان پیروزی ۴_۱ منچستریونایتد مقابل باشاک شهیر، تلس بار دیگر نمایش خوبی ارائه داد. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 19 =