سوپر لیگ بانوان: کامبک دختران یونایتد در دربی منچستر

شیاطین سرخ، با حفظ روند شکست ناپذیری خود، موفق شدند بازی ۲-۰ باخته در مقابل منچسترسیتی را در نیمه دوم تبدیل به تساوی ۲-۲ کنند. آنها اکنون با یک بازی بیشتر نسبت به بانوان آرسنال و دو بازی بیشتر نسبت به بانوان چلسی، در صدر جدول سوپر لیگ قرار دارند.

یونایتد فنز – به گزارش سایت رسمی باشگاه، تیم مهمان، منچسترسیتی، در دقیقه هشتم بازی توسط کلویی کلی پیش افتاد و سپس لورا کومبس در وقت های تلف شده نیمه اول، اختلاف بین دو تیم را به دو گل رساند. در نیمه دوم، منچستریونایتد پاسخ دو گل نیمه اول آبی پوشان را داد. توبین هیث با یک شوت محکم یکی از گل ها را جبران کرد و سپس یار تعویضی شیاطین سرخ، کریستی هانسون، بازی را به تساوی کشاند.

زنان منچستریونایتد با تساوی در دربی، روال شکست ناپذیری خود را حفظ کردند و به طور موقت در صدر جدول سوپر لیگ بانوان انگلیس قرار گرفتند. علی رغم گل برتری زودهنگام سیتی، این یونایتد بود که اولین موقعیت خطرناک بازی را روی دروازه حریف ایجاد کرد. هیلی لد در دقیقه دوم بازی، اولین شوت را به سمت دروازه آبی پوشان شلیک کرد.

دقایقی بعد، توبین هیث طی یک ضدحمله سریع، توپ را به الا تون، که گل برتری شیاطین سرخ را در مقابل آرسنال به ثمر رسانده بود، رساند؛ اما تلاش شماره ۷ منچستریونایتد نتیجه ای در بر نداشت. با این حال، پس از فشار اولیه یونایتد، این سیتی بود که پیش افتاد. سرخ پوشان موفق نشدند ضربه کرنر را به خوبی دفع کنند و کلویی کلی، توپ را به گوشه دروازه یونایتد چسباند.

امی ترنر در پنجاهمین بازی خود با پیراهن منچستریونایتد، بازوبند کاپیتانی را نیز در اختیار داشت و اهمیت خود را در قلب دفاعی این تیم نشان داد. کمی بعد از به ثمر رسیدن گل، او با یک تکل محکم جلوی الن وایت را گرفت تا نتواند وارد محوطه جریمه شیاطین سرخ شود. اما سیتی با چند حمله خطرناک، همچنان قصد داشت کار را برای سرخ پوشان سخت تر کند.

در دقیقه ۱۸، میلی ترنر، درون محوطه جریمه، جلوی یک شوت به قصد گل را گرفت و کمی بعد از آن، امی ترنر با نشان دادن شجاعتش، خود را مقابل یک شوت محکم قرار داد تا شانس گلزنی مجدد منچسترسیتی را از بین ببرد. در دقیقه ۲۷، لیا گالتون با مهار شوت وایت در محوطه شش قدم، آگاهی دفاعی فوق العاده خود را نشان داد.

در دقیقه ۳۰ بازی، دروازه بان منچستریونایتد، ماری ارپس، شجاعانه جلوی گلزنی جورجیا استن وی را گرفت. ارپس پس از برخورد با مهاجم تیم حریف کمی روی زمین ماند اما خوشبختانه مشکلی نداشت. پس از آن، یونایتد کمی خود را پیدا کرد و کریستن پرس سانتر خطرناکی روی دروازه سیتی انجام داد اما کسی آنجا نبود تا گل تساوی بخش بازی را به ثمر برساند.

با وجود تلاش زیاد در خط دفاعی، نیمه اول بازی، پایان وحشتناکی برای سرخ پوشان داشت. در وقت اضافه این تیمه، توپ، پس از دفع شدن توسط کاپیتان، امی ترنر، جلوی پای کورا کومبس فرود آمد و او با یک ضربه محکم، گل دوم منچسترسیتی را به ثمر رساند تا تیم مهمان، با برتری دو گله وارد رختکن شود.

کریستی هانسون بین دو نیمه جایگرین جس سیگزورث شد. یونایتد باز هم در اوایل نیمه دوم نبض بازی را در اختیار داشت و ارسال های هیث، موقعیت های خطرناکی روی دروازه سیتی ایجاد می کرد. اما هیچ گلی از این حملات حاصل نشد. پس از آن، شماره ۷۷ منچستریونایتد با نشان دادن کلاس بالای خود، گل اول شیاطین سرخ را وارد دروازه مهمان کرد.

بازیکن آمریکایی، توبین هیث، با حرکت در عرض در درون محوطه جریمه، توپ را به گوشه دروازه منچسترسیتی شوت کرد و یونایتد را به بازی برگرداند. پس از به ثمر رسیدن این گل، کیسی استونی، لارن جیمز با به جای کریستن پرس وارد زمین مسابقه کرد. بازیکن تعویضی در دقیقه ۶۳ بازی، با مهارت بالایی، موقعیت مناسبی برای خود در محوطه سیتی ایجاد کرد اما شوت زاویه بسته او با دروازه بان حریف مواجه شد.

چند ثانیه بعد، بهترین شانس گلزنی آبی پوشان در نیمه دوم ایجاد شد. کلی، توپ را برای استن وی ارسال کرد، اما شوت محکم او راه خود را به دروازه ارپس پیدا نکرد. سپس، به سبک همیشگی منچستریونایتد، آنها گل تساوی بخش بازی را به ثمر رساندند. ضربه کرنر جلوی پای کریستی هانسون فرود آمد و اولین شوت او در درون محوطه شش قدم دفع شد، اما بازیکن تعویضی با نشان دادن قاطعیت خود، در حالی که توسط مدافعین سیتی محاصره شده بود، توپ را به تور دروازه چسباند.

همه چیز برای پایان اعصاب خرد کن بازی مهیا بود، زیرا هر دو تیم به دنبال کسب پیروزی بودند. مانند بیشتر نیمه دوم های مسابقات، این یونایتد بود که روی بازی تسلط داشت. در دقیقه پایانی بازی، ضربه سر لوسی استانیفورث از روی خط دفع شد و این جدی ترین موقعیت اواخر بازی بود. دربی منچستر با تساوی ای افتخار آمیز به پایان رسید.

جرئیات بازی

بازیکنان زنان منچستریونایتد: ارپس، بتل، ایمی ترنر، میلی ترنر، گالتون، لد، گرونن، سیگزورث (هانسون ۴۶)، تون، هیث (استانیسفورث ۷۰)، پرس (جیمز ۵۵)

بازیکن خاطی: پرس (کارت زرد)

سایر بازیکنان تعویضی: رمزی، آکویست، زلم، راس

گل ها: هیث ۵۴، هانسون ۷۳

بازیکنان زنان منچسترسیتی: برونز، هوتون، گرینوود، استوکس، مویس، والش، کومبس (ویر ۸۵)، کلی، وایت (بکی ۷۶)، استن وی (پارک ۸۸)

بازیکن خاطی: کلی (کارت زرد)

سایر بازیکنان تعویضی: بردسلی، بونر، اسکات، مورگان، لاول

گل ها: کلی ۸ و کومبس ۴۵

داور: امی فرنز

استادیوم: لی اسپورتس ویلج

۰

درباره ی محمد آذری

یک جنبندهـ، ایرانیِ خستهـ و هوادار تیم منچستریونایتد

مطلب پیشنهادی

سوپر لیگ بانوان: پیروزی زنان شیاطین سرخ در برابر زنان آستون ویلا

بانوان منچستر یونایتد با برتری سه بر صفر خود در برابر بانوان آستون ویلا باز …

۲ دیدگاه

  1. کاشکی حداقل سیستم VAR برای این بازی ها هم وجود داشت تا گل دوم سیتی مردود اعلام میشد، پاس اول کاملا تو آفساید بودن

    ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 6 =