سوپر لیگ بانوان: پیروزی ۲-۰ زنان منچستریونایتد در برابر زنان آستون ویلا

زنان شیاطین سرخ موفق شدند با شکست دادن زنان آستون ویلا در ورزشگاه والسالز بسکوت، رکورد صد در صد پیروزی خود را در بازی های خارج از خانه ی سوپر لیگ بانوان در فصل ۲۰۲۰/۲۱، حفظ کنند.

یونایتد فنز – به گزارش سایت رسمی باشگاه منچستریونایتد، لیا گالتون در دقیقه ۲۹ تیمش را پیش انداخت، و کمتر از یک ساعت بعد، الا تون، با زمین زدن دروازه بان حریف و گلزنی خود، کسب سه امتیاز مسابقه را تضمین کرد. سرخ پوشان منچستر که یک هفته دیگر نیز صدرنشین باقی ماندند، تا کنون تمامی بازی های خارج از خانه خود را در لیگ پیروز شده اند.

شیاطین سرخ شروع قدرتمندی داشتند و سعی کردند در همان دقایق اول، دروازه حریف را باز کنند. لورن جیمز با توپ به سمت دفاع حرکت کرد، اما شوت پای راست او با فاصله اندکی به بیرون رفت.

کمی بعد، ضربه ای به شاگردان کیسی استونی وارد شد. جکی گروئنن در دقیقه چهارم از ناحیه سر مصدوم شد و علی رغم تلاشش برای ادامه بازی، جای خود را به لوسی استانیفورث داد. تون و جیمز همچنان به دنبال به ثمر رساندن گل اول بودند، اما گلر آستون ویلا، لیسا ویس، مانع آن ها می شد.

بالاخره در دقیقه ۲۵ قفل دروازه حریف شکسته شد. پس از یک پاس تک ضرب زیبا در لبه محوطه جریمه، توپ به هایلی لد رسید و او نیز آن را به گالتون واگذار کرد تا با عبور دادن توپ از دروازه بان ویلا، نتیجه بازی را یک بر صفر به سود منچستریونایتد کند.

در حالی که ۳۰ دقیقه از بازی گذشته بود، ویلا اولین موقعیت خطرناک خود را روی دروازه منچستریونایتد ایجاد کرد. شانیا هیلز با فرار به سمت دروازه نزدیک شد، اما تکل به موقع میلی ترنر و سیو ارپس، این خطر خنثی شد.

دختران یونایتد پیش از به صدا درآمدن سوت پایان نیمه اول، می توانستند اختلاف را به دو گل برسانند، اما تلاش های آن ها نتیجه ای نداشت. شیاطین سرخ مانند نیمه اول، شروع قدرتمندی در نیمه دوم داشتند. توبین هیث به زیبایی توپ را در محوطه جریمه حریف کنترل کرد و با یک پاس کات بک، آن را به تون رساند، اما شوت وی توسط مدافعان حریف دفاع شد.

اندکی بعد، آستون ویلا توانایی به ثمر رساندن گل تساوی را داشت، اما شوت اما فولیس که به سمت گوشه سمت چپ دروازه در حرکت بود، توسط مری ارپس دفع شد. فشار حریف ادامه داشت و ضربه شانیا هیلز از فاصله نزدیک به تیر دروازه یونایتد برخورد کرد.

در دقیقه ۵۷  مسابقه، دیانا سیلوا به جای فولیس برای آستون ویلا، به میدان آمد. ۱۲ دقیقه بعد سوفی هیوود نیز جای خود را به کلویی آرتور داد. یونایتد در ۱۵ دقیقه پایانی نبض بازی را در اختیار داشت. سانتر زیبای هیث از جناح راست، به خوبی توسط آسانته دفع شد.

شیاطین سرخ همچنان با نتیجه ۱-۰ پیروز میدان بودند، اما این احتمال وجود داشت که تیم میزبان یک امتیاز به دست آورد. خوشبختانه این احتمال هنگامی که تون سعی کرد توپ را به هیث برساند، اما کمی بعد با دفع گلر آستون ویلا، آن را جلوی پای خود یافت، از بین رفت. واکنش سریع تون، تنها چیزی بود که یونایتد برای رساندن احتلاف به دو گل نیاز داشت.

جزئیات بازی

بازیکنان زنان آستون ویلا: ویس، فرانکلین فریتول، اندو، آسانته، فولیس (سیلوا ۵۷)، پیتزلبرگر، سایمس، هیگ، هیوود (آرتور ۶۷)، ایورس (سایم ۸۰) و هیلز (هوتون ۸۰).

سایر بازیکنان تعویضی این تیم: راجرز، الی، وست، هانسن

بازیکنان زنان منچستریونایتد: ارپس، اسمیت، ایمی ترنر، میلی ترنر، باتله، لد، گروئنن (استنیفورث ۴)، تون، هیث، گالتون و جیمز (راس ۶۰).

سایر بازیکنان تعویضی این تیم: رمزی، مک مانوست، آکویست، زلم، فوسو.

گلزنان: گالتون ۲۵ و تون ۸۹.

۰

درباره ی محمد آذری

یک جنبندهـ، ایرانیِ خستهـ و هوادار تیم منچستریونایتد

مطلب پیشنهادی

سوپر لیگ بانوان: پیروزی ۱-۰ منچستر یونایتد در برابر بریستول سیتی

زنان یونایتد عصر امروز موفق شدند زنان بریستول را در ورزشگاه تورتون پارک با نتیجه …

۲ دیدگاه

  1. مرسی بابت خبر – بازی خیلی خوبی بود بجز یکی دو موقعیت که یکیش به تیربالای دروازه خورد آستون ویلا نتونست هیچ کاری کنه . برد خیلی خوبی بود و حداقل یه هفته دیگه صدرنشین هستیم.جهت اطلاع نویسنده : اسم دفاع یونایتد بتل نیست، چون اسپانیاییه باتله خونده میشه… ببخشید🤓🤓

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − یک =